instagram-ekran-goruntusu-aldi-bildirimi-genisliyor

Instagram Ekran Görüntüsü Aldı Bildirimi Genişliyor

Posted by | Genel

Tıpkı sansür ve Prisma engeli gibi Instagram ekran görüntüsü aldı bildirimi içinde iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Artık gelişmekte olan teknolojilerin güncellemelerle yeni varsayımlar üzerine durduğunu biliyoruz. Ne yazık ki aktif kullanıma açılan her uygulamanın bazı önlemlerle kullanıcılarına rahat bir ortam sağlaması gerektiği bir gerçek. Bunu Instagram kati kurallarla sağlamayı başarmaya çalışıyor. Ki gizliliğe önem verdiğini her defasında gösterip buna uygun atılımlar yapıyor. Son eklenen detaylar arasında kaybolan fotoğraflar ve kaybolan mesajlar bulunuyor.

instagram-ekran-goruntusu-aldi-bildirimi-genisliyor

Bu iki özellikte Snapchat çıkışlı olup sosyal ağları kavuran bir hal almıştı. Bunun üzerine de Instagram kaybolan mesajlar özelliği aktif edildi. Bunun yanında fotoğrafları da belirli bir süre zarfında paylaşabilmek mümkün kılınmıştı. Şuanda gündemde yine Snapchat’te var olan bir özellik mevcut. Instagram ekran görüntüsü bildirimi karşı tarafın sizin gönderdiğiniz direkt mesaj üzerinde konuşmaları screen shot aldığına dair gönderiliyor. İnanılmayacak düzeyde bir sistemle çalışan bu uygulamanın kullanıcı hakları ihlali açısından önem taşıdığı ise malumunuz. Fakat yalnızca mesajlarla kalmayacağını düşünen yalnızca bizler değiliz.

Instagram Ekran Görüntüsü Bildirimi Neleri Kapsayacak?

Instagram ekran görüntüsü bildirimi alındığında mesajların karşıdaki kişi tarafından screen shot alındığına dair haberdar edilmemiz elbette güzel bir özellik. Aynı özelliği kaybolan fotoğraflar içinde sunması bu güzelliği daha da iyi bir konuma getiriyor. Buraya kadarda topluluk kuralları dahilinde güzel bir ayrıntı söz konusu olmuş. Instagram kullanıcıları kendi haklarını ve gönderilerini koruyabilmek, özel hayatlarının ise farklı insanlar tarafından iletilmesini önleyebilmek adına böyle bir gelişimi destekliyor.

Şimdi sırada olan güncellemenin Instagram özelliklerinin bildirim aynasıyla bir araya gelmesi üzerine olduğu konuşuluyor. Yani Instagram paylaşımları ekran görüntüsü alındığı an karşı tarafa bildirim gidecek bir sistemden bahsediliyor. Bunun ne denli başarılabileceğine gelirsek henüz resmi bir açıklama olmadığı gerçeğiyle karşılaşıyoruz. Fakat gelişim süreci ve gelişim sırasına bakılırsa tüm paylaşımların ekran görüntüsüyle farklı insanlara iletilmesinin önüne geçilmeye kararlı bir tavır görülmekte. En basitinden özel hayat ve kişisel alan ihlali olmaması adına bu minvalde yapılacak her gelişimin kullanıcılar tarafından onaylanacağını biliyoruz.

Instagram-Şifre-Yenileme

Instagram Şifre Yenileme E-Postasında Hata Sorunu

Posted by | Genel, Instagram 101, Instagram Destek, Instagram Global, Instagram Haber, Instagram'ın Püf Noktaları

Akıllı telefonlarla beraber büyük bir çıkış yakalayan Instagram şimdilerde akıllı telefonlar üzerinde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi. Genel olarak akıllı telefonlar üzerinden kullanılması da aslında Instagram’ın uygulama olarak kullanıcılara büyük ayrıcalıklar sunması. En basit olarak Instagram hesabınıza giriş için kullandığınız giriş bilgilerinizi akıllı telefon üzerinden uygulamaya giriş yaptığınızda hatırlatma sistemlerinde kullanabiliyorsunuz. Yani her seferinde şifre girmenize gerek kalmadan Instagram hesabınızı kullanmanız mümkün hale geliyor. Üstelik uygulamayı bu şekilde uzun süre açık tutmanız da mümkün. Fakat bu durumunda bazı dezavantajları yok değil. Özellikle şifre unutma sorunu karşınıza çıkıyor. Instagram Şifre Yenileme işlemi sayesinde ise bu sorunun da çözüme kavuşturulmasını sağlayabiliyorsunuz.

Gelen olarak Instagram Şifre Yenileme işlemi için kullanılması gereken işlemler ise oldukça basit. Öncelikle şifre yenileme işleminin nasıl yapılacağından bahsedelim. Şifre yenileme işlemi için doğrudan “https://www.instagram.com/accounts/password/reset/?hl=tr” bağlantısı üzerinden Instagram mail adresinize şifre bağlantısı gönderilmesini isteyebiliyorsunuz. Ekranda yer alan alana mail adresinizi ve istenen güvenlik kodunu girdiğinizde uygulama tarafından size doğrudan bir onay maili gönderiliyor. Gönderilen onay maili bağlantılarını kullanarak çok kısa bir süre içerisinde şifre yenileme işlemi yapabiliyorsunuz. Peki, gelen mail çalışmaz ya da hata verirse ne yapmak gerekli?

Instagram Şifre Yenileme

Instagram Şifre Yenileme Sorunları

Bu noktada Instagram Şifre Yenileme sorunlarında en sık karşılaşılan sorunlardan birisi gelen mailin çalışmaması ya da gelen mail içerisinde yer alan bağlantının geçerli olmaması. Bu gibi bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda hemen birkaç işlemi deneyerek sorunu çözmeniz mümkün.

Zaman Aşımı Sorunu

Instagram Şifre Yenileme mailinde sorun yaşanması durumunda en sık karşılaşılan sorun zaman aşımı sorunu. Yine Instagram güvenliği ön planda tutarak kullandığı sistem nedeniyle gerçekleşen sorunda Instagram Şifre Yenileme için size gönderilen mail için belli bir süre sunuluyor. Bu süre size belirtilmese de gönderilen linkin zaman aşımına uğramasına neden olan bir süresi olduğunu belirtelim.

Gelen link çalışmıyorsa eğer muhtemelen linke anında tıklamadığını içindir. Bu sorunu çözebilmek için ise yine aynı şifre değiştirme sayfası üzerinden yeni biri link gönderimini aynı işlem ile yapmanız gerekiyor. Bu durumda yeni gelen bağlantı ile sorun çözülmüş olacaktır.

Şifre Kabul Etmeme Sorunu

Instagram Şifre Yenileme kısmında bir diğer sorun ise yeni şifre girme bölümünde yaşanıyor. Yine güvenlik için Instagram şifreyi sizin yazdığınızdan ve doğru yazdığınızdan emin olma adına girdiğiniz şifreyi tekrarlamanız isteniyor.

Fakat bu aşamada kullanıcılar genelde ilk şifreyi kopyala yapıştır yapmakta. Bu durumda da hata mesajı alabiliyorsunuz. Kopyalama işleminde fazla boşlukları da almanız Instagram’ın bu boşlukları da karakter olarak algılamasına neden olduğu için şifre uyumuyor. Bunun için iki boşluk kısmına da şifreyi elle yazmak daha yararlı olacaktır.

Instagram yorum beğeni ifadeleri

Instagram’a Beğeni İfadeleri Gelecek Mi?

Posted by | Genel, İnceleme, Instagram 101, Instagram Global, Instagram Haber, Instagram'ın Püf Noktaları

Instagram için yayınlanan güncellemelerin artık bir sınırı yok. Yeni bir özellik gelme ihtimali yok derken yapılan çalışma ile sürekli güncelleme haberleri gelmeye devam ediyor. Instagram’ın sırf bunun için oluşturduğu güncelleme ekibi sayesinde mi yoksa sosyal medya uygulamaları arasındaki rekabetin artmasından mı bilinmez ama Instagram’ın güncellemeleri daha da hızlanarak devam ediyor. Zira son olarak dün Instagram’ın resmi sayfası üzerinden yapılan açıklama ile beraber uygulamanın yeni bir güncelleme daha alacağı haberi gelmişti. Yeni gelen güncellemenin ise detaylarının da paylaşılmasıyla beraber Instagram’ın bir kez daha yapısının değişeceği ortaya çıktı. Bu kez değişiklik ise daha çok yorum sistemi üzerine olacak.

Yorum Beğeni Sistemi Geliştirilmeye Devam Edecek

Bu noktada ilk olarak yorum yanıtlama sisteminin ve yorum beğeni sisteminin beğeni kazandığını da söylemek gerekiyor. En çok dikkat çeken özellik ise yorum beğeni sistemi oldu. Yayınlanan güncelleme ile beraber artık Facebook sisteminde alışık olduğumuz şekilde yorumlara beğeni getirilebildiğini belirtelim. Doğrudan yorumlar üzerinde gelen yanıtları beğeni butonlarını kullanarak beğenebileceksiniz. Her yorum için kolaylıklar kullanılacak olan yeni beğeni sisteminin ortaya çıkmasının ardından ise merak edilen bir konu daha gündeme gelmeye başladı.

Instagram-emoji-beğeni

Instagram-emoji-beğeni

Yayınlanan güncellemede beğeni sistemi aslında Facebook’un sistemi ile doğrudan bağlantılı bir sistem. Yani uzunca bir süredir Facebook üzerinde kullandığımız beğen butonunu artık Instagram üzerinden kullanabileceğiz. Asıl merak edilen ve bu güncelleme ile beraber gündeme gelen konu ise beğeni ifadelerinin uygulamaya eklenip eklenmeyeceği. Bilindiği gibi Facebook bu konuda bir güncelleme almış ve “gülen emoji, alkışlayan emoji, kızgın emoji” gibi ifadelerle beraber beğeni durumu çeşitlendirilmişti. Facebook sisteminde kullanılan çeşitlendirme sonrasında Facebook emojilerinin kullanımı da bir hayli artmıştı. Sevilen sistemin uygulamaya dahil edilmesi ve şimdide Instagram’ın yorumlar için beğeni sistemini devreye sokması ise beğeni ifadeleri Instagram’a da gelir mi sorunu akla getirdi.

Hemen belirtelim Instagram’ın şu an için bu konuda bir çalışması olmasa da yapılan açıklamalarda yer alan ipuçlarına bakacak olursak emojiler ile beğeni ifade etme sistemi Instagram yorumlarında da yer alabilir.

Instagram yorum güncellemesi

Instagram Yorum Yanıtlama Sistemi Nasıl Kullanılır?

Posted by | Genel, Instagram 101, Instagram Global, Instagram Haber, Instagram'ın Püf Noktaları

Instagram geçtiğimiz günlerde yeni bir güncellemesini daha duyurdu. Instagram tarafından yapılan duyuru ile beraber yeni güncelleme henüz yayınlanmasa da resmi açıklama yapıldığı için yeni güncellemenin ne gibi detayları bulunacağının da ortaya çıktığını belirtelim. Doğrudan Instagram’ın CEO’su tarafından açıklanan yeni özellikler içerisinde en çok merak edilenlerinden birisi de yorum yanıtlama özelliği olmuştu. Zira eski sistemde yorumları yanıtlamak için öncelikle yorumu yapan kullanıcının ismini etiket olarak alıp yanıtınızı buna göre yapmanız oluşturmanız gerekiyor. Fakat kullanışsız olan bu sistem yerine Instagram yeni bir sisteme geçme karar aldı.

Artık Sadece Bir Buton İle Yorum Yanıtı Yapılacak

Instagram’ın CEO’su tarafından yapılan açıklama ile beraber artık sadece birkaç işlemle kolayca yorum yanıtlama sisteminin kullanılacağı ortaya çıktı. Sistemi kullanmak için yapmanız gereken tek şey ise yanıtlamak istediğiniz yorumun altına gelerek “Yanıtla” seçeneğini kullanmanız gerekiyor. Yanıtla dediğinizde de açılan yanıt penceresine istediğiniz yorumu girmeniz ve yanıtınızı oluşturmanız yeterli olacaktır.

Instagram yorum yanıtlama

Instagram yorum yanıtlama

Yorum yanıtlama sisteminin yanında yine beğeni sistemi de benzeri bir şekilde sadece beğeni butonları ile beğeni kullanabileceksiniz. Ekstra bir gereksinime ihtiyaç duymadan kullanımın Instagram kullanımına büyük bir artısı olacağı kesin. Fakat sistemin ilerleyen dönemlerde daha ne kadar geliştireceği konusunda henüz net bir bilgi bulunmamakta.

Instagram Güncellemesi

Instagram Güncellemesi Duyuruldu. İşte Tüm Özellikler!

Posted by | Genel, Instagram 101, Instagram Destek, Instagram Global, Instagram Haber, Instagram'ın Püf Noktaları

Sosyal medyanın artık devlerinden biri haline gelen Instagram’a düzenli aralıklarla yeni güncellemeler geliyor. Son olarak Snapchat uygulamasına bir nevi sosyal medya savaşı açan Instagram, kısa süre içerisinde Snapchat üzerinde kullanılan ne kadar özellik varsa güncelleme olarak Instagram’a getirilmişti. Bu noktada son olarak canlı yayın özelliği ve kaybolan fotoğraf özelliğini duymuştuk. Tüm bunların ardından ise Instagram bugün itibariyle yeni bir özelliğini daha duyurdu. Aslında yeni bir özellik demek yanlış olur zira yeni güncelleme ile beraber Instagram birçok özelliği kullanıcılara sunuyor. Peki bakalım Instagram’ın artık Facebook özelliklerini sisteme dahil ettiği yeni Instagram güncellemesi ne gibi özellikler getiriyor?

Instagram Yorumları Artık Herkes Tarafından Kontrol Edilebiliyor

İlk olarak yeni güncelleme ile beraber Instagram’ın “yorum engeli” özeliğini tüm kullanıcılara açık hale getirdiğini belirtelim. Aslında kısa süre önce yayınlanan fakat yayınlandığı andan itibaren sadece ünlü isimlerin ve dar bir kitlenin kullanabildiği fakat bu durumun çok fazla bilinmediği yorum engeli sistemi artık tüm kullanıcılar için kullanıma açık hale getirildi. Instagram güncellemesi ile beraber gelen yorum engeli özelliğini kullanmak için tek yapmanız gereken ise Instagram paylaşımınızın son aşamasında ayarlar kısmından “paylaşımı yoruma kapat” özelliğini kullanmak olacaktır. Instagram güncellemesi ile artık bu özellik herkese açık.

Instagram yorum güncellemesi

Instagram yorum güncellemesi

Instagram Güncellemesi İle Yorum Beğenisi

Öncelikle yeni güncelleme ile beraber gelen tüm yorum özelliklerinden bahsedelim. Zira genel olarak güncelleme yorum özellikleri ile alakalı olarak geldi. Güncellemeden sonra hemen her kullanıcı için yorum engeli sisteminin gelmesi dışında yeni güncelleme ile beraber artık “yorum beğeni” sisteminin geldiğini de söylemek gerekiyor.

Yorum beğeni sistemi ise tıpkı Facebook uygulamasında olduğu gibi işleyecek. Zira yorum beğenisi yapmak için paylaşımlarınıza gelen yorumları doğrudan beğen butonunu kullanarak beğenmeniz yeterli olacak. Hemen belirtelim bir sonraki Instagram güncellemesi ile beraber yorum beğenilerine ifadeler eklenmesi de düşünülüyor.

Instagram Güncellemesi

Instagram Güncellemesi

 

Yorum İçin Anında Yanıt Özelliği

Instagram güncellemesi ile beraber gelen bir diğer özellik ise anında yorum cevaplama özelliği. Aslında bir yandan yorum engeli sistemini tüm kullanıcılara açan Instagram’ın bir yandan da kullanıcıları yorum yapmaya teşvik ettiğini belirtelim.

Zira artık beğeni dışında “anında yorum yanıtlama” özelliğini de kullanabileceksiniz. Bunun için ise tek yapmanız gereken yorumların alt kısımlarında yer alan yanıtla sekmesini kullanmak olacak. Bu sayede eski sistemlerde kullanılan etiket bulma ve etikete göre yorum yapma özelliği de ortadan kalkmış oluyor.

Instagram Güncellemesi

Instagram Güncellemesi

Gizli Hesap Düzenlemeleri Geliyor

Bilindiği gibi “Instagram gizli hesap” özelliğinde sadece sizi takip eden kullanıcılar hesabınızı görebiliyor. Takipçiniz olmayan kullanıcıların ise önce takipçiniz olması isteniyor. Tabi bu sistem yine kullanıcının isteğine bağlı olarak işlemekte. Fakat Instagram tarafından kullanılan bu sistemin de bazı açıkları yok değil.

Özellikle var olan bir takipçinizi gizli hesap durumundayken takipçiniz olmaktan çıkarmak istediğiniz de kullanıcı bunu görebiliyordu. Fakat yeni Instagram güncellemesi artık bu sorunu da ortadan kaldırılacak. Zira artık istemediğiniz kullanıcıları doğrudan hesabınızdan çıkarabileceksiniz ve kullanıcılara da herhangi bir bildirim gitmeyecek.

Psikoloji Desteği Sistemi Geldi

Yeni Güncelleme ile beraber gelecek olan en ilginç özelliğin ise psikoloji desteği sistemi olduğunu belirtelim. Daha öncede Instagram tarafından duyurulan özellik ile beraber psikolojisinin bozuk olduğunu düşündüğünüz kullanıcıları anonim olarak şikayet edebileceksiniz.

Zor günler geçiren kullanıcıları Instagram bu şikayetlerle takibe alacak ve kullanıcılara yardım alabilecekleri sayfalar gösterilecek. Hemen belirtelim Instagram güncellemesi ile gelecek bu sistemde şikayetleri kimlerin yaptığı bilgisi verilmeyecek. Tüm bu özelliklerle beraber güncellemenin kısa süre içerisinde yayına geçeceğini de belirtelim.

Louvre Müzesi Instagram paylaşımları

Louvre Müzesi Instagram’ı Sallamayı Başardı

Posted by | Genel, Instagram Fenomenleri, Instagram Global, Instagram Haber, Instagram Ünlüleri

Instagram’ın görsel yönünün oldukça ağır basması uygulamanın hemen her yönden ilgi görmesini sağlıyor. Öyle ki Instagram’ın popülaritesinin bu şekilde artmasının yanın da Instagram ile beraber popülaritesini de arttıran kullanıcılar, markalar hatta mekanlarda yok değil. İlgi gören paylaşımlar yapmalarıyla beraber öne çıkan ve Instagram’da fenomen olan kullanıcıları zaten Instagram fenomenleri olarak sınıflandırıyoruz. Bunun dışında Instagram’da ünlenen ve Instagram’da ürünlerini öne çıkaran markalarında Instagram butik hesap ve Instagram bussines fenomenleri olarak anılıyor. Tüm bunların içerisinde en ilginç olanı ise Instagram fenomen mekanları. Instagram’da en çok paylaşımı yapılan alanlar olarak dikkat çeken fenomen mekanların sonuncusu ise Louvre Müzesi.

Paris merkezinde bulunan müzenin Instagram fenomeni olmasının nedeni ise müzenin dünyanın en çok paylaşım yapılan mekanlarından biri olması. Her geçen gün popülaritesini de bira daha arttıran müzenin paylaşım sayısı da her geçen gün biraz daha artmakta.

Instagram Yer Tespit Özelliği İle Ortaya Çıktı

2016 yılının son günlerinde bu yıl için Instagram genelinde yapılan paylaşım araştırmalarında ortaya çıkan gerçek Instagram’ın yer tespit özelliğine de şaşırtıcı bir şekilde yansımış durumda. Zira Paris merkezinde bulunan Louvre Müzesi tüm bu araştırmalara ve yer tespiti verilerine göre bu zamana kadar müze paylaşımları arasında rekor paylaşım oranı ile birinci olmuş durumda.

Louvre Müzesi Instagram paylaşımları

Louvre Müzesi Instagram paylaşımları

Louvre Müzesi paylaşımlarının birinci olmasının hemen ardından ise bu alanda ikinciliği ise New York Modern Sanat müzesi aldı. Müzeler alanında durum böyleyken yeni yıldan önce diğer paylaşım türleri için de liderliği elinde bulunduran paylaşımlarında açıklanması bekleniyor. Tabi öncelikle Instagram’ın bu konuda açıklayacağı listenin merakla beklendiğini de söylemek gerek.

instagram-takipci-hilesi

Instagram Takipçi Hilesi İçin Dikkat Edilecek Noktalar

Posted by | Genel, Instagram 101, Instagram Destek, Instagram Global, Instagram Takipçi Arttırma, Instagram'ın Püf Noktaları

Facebook’un Snapcaht uygulamasını satın alamaması adeta Instagram’ın yeni bir uygulama haline gelmesini sağladı. Zira çok kısa bir süre önce yayınlanan güncellemelerden önce standart fotoğraf paylaşımı ve video paylaşımı üzerine kurulu olan Instagram sistemi son dönemlerde ise Instagram ve Snapchat uygulamasının birleşimiyle oluşmuş yeni bir uygulama haline dönüştü. Instagram’ın bu kadar geniş alanda bir popülarite yakalaması ve şimdide Snapchat özelliklerini bir bir kazanıyor olması Instagram uygulamasına olan ilgiyi arttırdığı gibi haliyle Instagram’da daha fazla fenomen olma isteğini de ortaya çıkarmaya başladı. Fenomen olma çabasının yeniden gündem olmasıyla beraber ise Instagram Takipçi Hilesi sistemleri bir kez daha gündeme geldi. Peki, nedir Instagram Takipçi Hilesi sistemleri ve nasıl kullanılmalı.

Instagram Takipçi Hilesi Detayları

Instagram Takipçi Hilesi Hangi Durumlarda Kullanılıyor?

Hemen belirtelim Instagram Takipçi Hilesi sistemleri ile hesabınızın kalıcı takipçilere kavuşacağını zannetmeyin. Zira birçok hile sisteminde genelde ilk etapta takipçi sayısı artarken sadece sayaçlarda değişime neden olan bu sistemlerin bir süre sonra işe yaramamaya başladığını da belirtelim. Zaten genel olarak Instagram takipçi hilesi sistemlerinde takipçi sayısını yükselterek daha fazla kullanıcıyı hesaba çekmek ve hesabı değerli gösterme noktasında işe yaramakta. Elde edilen takipçilerde bu nedenle kalıcı takipçiler olarak yer almıyor.

Instagram Takipçi Hilesi

Instagram Takipçi Hilesi

Engellemelere Dikkat

Instagram Takipçi Hilesi kullanımı Instgaram’ın kesin olarak yasakladığı bir sistem. İster program kullanarak isterseniz de farklı hile yöntemleri ile takipçi sayınızı arttırmayı kullanın Instagram tüm bunlara karşı önlemler almış durumda. Kullanıcıların sadece Instagram’da gerçek takipçilerle beraber hesap kullanımı yapmasını isteyen Instagram hemen hemen her güncellemesinde de bu konuda çalışmalar yapıyor.

Yeni algoritma sistemleri sayesinde Instagram sürekli olarak hile için kullanılan programları da kullanılmaz hale getirmekte. Fakat buna karşın kullandığınız programın işe yaraması ve Instagram takipçi sayınızın artması durumunda da aslında başarı elde etmiş olmuyorsunuz. Zira Bu sistem sonrasında Instagram yine hesap kontrollerinde hesabınızda hile kullanımı yapıldığını tespit ederse bu durumda hesabınız geçici veya kalıcı sürelerce engellenebiliyor. Bu nedenle engel yememek için hile kullanımı yapmamak daha yararlı olacaktır.

Instagram Takipçi Hilesi

Instagram Takipçi Hilesi

Sahte Yazılımlara Dikkat

Bu noktada son olarak Instagram Takipçi Hilesi sistemleri kullanırken dikkat etmeniz gereken bir diğer noktanın sahte yazılımlar olduğunu da belirtelim. Zira bu alanda takipçi hilesi sağladığı belirtilse de amacı sadece kullanıcı bilgilerini çalmak olan birçok sahte yazılım konusunda da kullanıcıları uyaralım. Takipçi kazanmak isterken bir anda takipçi kaybetmenin yanı sıra bir anda hesabınızı bile kaybedebilirsiniz. Bu nedenle illaki Instagram Takipçi Hilesi sistemi kullanacaksanız mutlaka bu alanda bilinen güvenilir programları ya da sistemleri tercih etmeniz gerekiyor.

Instagram Takipçi Hilesi sistemleri kullanmak yerine gerçek Türk takipçi, gerçek beğeni, gerçek yorum ve gerçek video görüntüleme hizmetlerimizden de yararlanarak çok daha güvenli takipçi kazancı sağlayabilirsiniz. Uygun fiyatlarımız için sitemizi inceleyebilirsiniz.

instagram-ve-facebook-icin-prisma

Instagram ve Facebook İçin Prisma İddiası

Posted by | Genel

Aslında iddiaların her zaman gerçeği yansıtmadığını hep beraber görmüştük. Şimdiye kadar ortaya atılan çok çeşitli söylemlerin birçoğunun gerçeği yansıtmaması da beklenen durumlar arasındaydı. Bir haftadır konuşulan tek konu ise sosyal medya üzerinde büyük tartışmalara yol açtı. Bildiğiniz gibi Facebook birçok özelliği farklı sosyal ağlardan alarak geliştirme evresine katkıda bulunup kendisine entegre ediyor. Facebook bünyesinde bulunan Instagram’da bundan payını alıyor.

instagram-ve-facebook-icin-prisma

Periscope üzerinden canlı yayın özelliğinin her iki uygulamaya da gelmesi, Snapchat’ten hikâyeler, kaybolan fotoğraflar ve mesajlar özelliklerinin alınması bunu doğruluyor. Bir süredir Prisma ile fotoğraf efektinde uç noktalara erişebildiğimiz de bir gerçek. Fakat geçtiğimiz aylarda Prisma uygulamasının Facebook ve Instagram için dahili bir filtre olarak ayarlanacağından söz etmiştik. Zira çalışmaların Prisma filtrelerinin sosyal ağda doğrudan etkin olacağı yönünde gittiğini düşünüyorduk.

Bugünlerde ortaya atılan iddia ise bambaşka bir boyuta taşınmasına yol açtı. Buna göre şirket açıklaması yapılarak Facebook tarafından Prisma filtresine dair fotoğraflar paylaşılmasının önüne geçilecek. Yani bir bakıma bir filtreleme çalışması yapılarak fotoğraflarınızı Prisma ile düzenlediğinizde Facebook üzerinden paylaşamayacaksınız. Bu bir nevi Instagram Prisma filtresi içinde geçerli olacak bir uygulama olarak görünüyor. Fakat resmi bir açıklama olmadığı gibi bunu ne zaman yapacaklarına ilişkin bir tahminde yürütülemiyor.

Instagram’da Prisma Filtresi

Prisma filtresi kendi uygulaması üzerinden yapılarak Instagram üzerinde paylaşım yapmaya olanak veriyor. Instagram’da Prisma filtresi kullanmak için yerleşik bir güncelleme beklentisinin içerisindeyken bu engelleme kararının neye borçlu olunduğunu bilemiyoruz. Instagram ve Facebook Prisma hakkında nasıl bir güncelleme yayınlanacak merak konusu olurken diğer bir iddia kendisine ait bir Prisma efektini dahil etmesi yönünde.

Yani Facebook ve Instagram fotoğraf paylaşımları Prisma efekti yerine uygulamanın size aynı ölçütte sunduğu farklı bir filtreyle mümkün olacak. Buradan son dönemlerde farklı uygulamaların özelliklerini aldığını düşünürsek mantıklı görünen eylemin hayata geçip geçmeyeceği ciddi anlamda tartışılıyor. Bilhassa yurt dışında çoktan duyulsa da ülkemizde henüz yeni yeni ayak seslerini duyduğumuz bir filtreleme seçeneğiyle karşı karşıya kalacağımız aşikâr.

Instagram canlı yayın

Instagram Canlı Yayın Özelliği Neden Gecikti?

Posted by | Genel, Instagram 101, Instagram Global, Instagram Haber, Instagram'ın Püf Noktaları

Sosyal medyanın en ilgi çeken uygulamalarından biri olduğu artık hemen hemen herkes tarafından kabul görmüş olan Instagram, şu an için sosyal medya uygulamaları arasında en çok beğeni toplayan ve en çok kullanıcı sayısına sahip olan uygulamalar arasında da kalıcı bir yer edindi. Bu yapısına ek olarak sürekli yeni güncellemeler alan ve aldığı yeni güncellemelerle beraber artık bambaşka bir boyuta gelen Instagram’ın son olarak ise dünyada en çok konuşulan özelliklerden biri olan canlı yayın özelliğini kazandığını da söylemek gerek. Duyurduğu andan itibaren hemen her gün Instagram için canlı yayın özelliği konuşulsa da aslında durum böyle değil. Zira Instagram canlı yayın özelliğinin kullanıma açıldığı söylense de henüz ortada canlı yayın yok.

Canlı Yayın Güncellemesi Gelmeyecek Mi?

Tüm görüntüleri yayınlansa da canlı yayın özelliğinin bir türlü yayınlanmaması da acaba Instagram’ın başka bir planı mı var sorularını gündeme getirdi. Şu an için Android işletim sistemi için zaten kullanıma açılmayan canlı yayın özelliğinin bunun dışında iOS işletim sistemleri için de hemen her bölgede yayınlanmadığını da söylemek gerekiyor.

Sadece belli bölgelerde yayına geçen özelliğin tüm Instagram kullanıcıları için kesin olarak yayınlanacağını da belirtelim. Fakat bu süre için henüz bir açıklama yok. Canlı yayın sisteminin sunucu yükü ve canlı yayın sisteminin sürüm desteği gibi konularda çalışmaların devam edilmesi Instagram’ın canlı yayın özelliğinin bir süre daha bekleneceği yönünde.

selena-gomez-instagram-paylaşımları

Instagram En Beğenilen Hesaplar Açıklandı

Posted by | Genel, Instagram 101, Instagram Fenomenleri, Instagram Global, Instagram Haber, Instagram Ünlüleri

Şimdilerde 500 milyonun çok daha üzerine çıkmaya başlayan kullanıcı sayıları ile sosyal medya devlerinden biri olan Instagram, hemen her sene olduğu gibi bu senede yıl sonuna doğru yine bir senenin değerlendirilmesi ile gündeme geldi. Bu kez ne yeni özellikleri ne yeni güncellemeleri ne de Snapchat uygulamasından aldığı yeni özellikleri değil bu kez doğrudan Instagram’ın en çok beğenilen kullanıcıları ve paylaşımları gündem oldu. 2016 yılının sonlarına doğru açıklanan verilerle beraber listede ise pek fazla sürpriz sonuçlarında elde edilmediğini de hemen belirtelim. Zira açıklanan liste aslında beklenen fenomenlerden oluşuyor.

Instagram’ın Zirvesindeki İsim Değişmedi

Uzun süredir Instagram’ın zirvesindeki isim olarak bilinen ünlü şarkıcı Selena Gomez’in hala listede ilk sırada yer aldığını belirtelim. Instagram’ın birçok rekorunu elinde bulunduran Selena Gomez’in son takipçi sayısının ise 103 milyon kişi olması da aslında listede ilk sıralarda kimin olduğunu da ortaya koyuyor. 2016’nın en beğenilen paylaşımları içerisinde yine Selena Gomez’in paylaşımları üst sıralarda yer alıyor. Listenin zirvesindeki paylaşım ise ünlü ismin 5.9 milyon beğeni aldığı paylaşımlardan bir tanesi. Ardından gelen diğer 3 en beğenilen fotoğraflarda yine Selena Gomez’e ait. Ünlü ismin hemen ardından gelen kullanıcı ise yine bir diğer fenomen Taylor Swift oldu. 90 milyonun üzerinde takipçisi olan Taylor Swift’in de listede yer aldığını da söylemek gerekiyor.