Instagram’da Spam Mesaj görme

Instagram’da Spam Mesaj Kutusunu Görme?

Posted by | Genel, İnceleme, Instagram 101, Instagram Destek, Instagram Haber, Instagram'ın Püf Noktaları | No Comments

İnternet dünyasında sanal kimlik olarak gösterebileceğimiz mail adresleri hemen her uygulama için kullanılıyor. Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya uygulamalarına da giriş yaparken mutlaka mail adresi vermemiz gerekmekte. Bunun dışında maillerin internet üzerinde iletişim kurmak ve dosya gönderimi yapmak içinde kullanıldığını biliyoruz. Gönderilen tüm mailleri de yine servis sağlayıcılarının sundukları gelen kutusu hizmetleri ile kontrol edebiliyoruz. Bu durumun aslında güvenlik sorunlarına da neden olduğunu belirtelim. Zira gönderilen bazı maillerin içerisinde casus yazılımlar gizli olabiliyor. Kullanıcıları bu olumsuzluklardan korumak için mail servislerinin de spam klasörü adı verilen bir sistem kullandığını söyleyebiliriz.

Genel olarak reklam ve benzeri zararlı mailleri engellemek için kullanılan sistemin bir benzeri de Instagram, Facebook gibi uygulamalarda da kullanılmakta. Fakat mail servis sağlayıcılarından farklı olarak Instagram uygulamasında bu mesajları görüntüleyebileceğimiz bir spam klasörü bulunmuyor. Bunun için kullanıcıların birkaç noktaya dikkat etmeleri ve gelen mesajları takip etmeleri gerekiyor. Bunun içinde öncelikle profilinizden direk mesaj bölümüne giriş yapıyorsunuz. Direk mesaj bölümünden reklam ve benzeri mesajlar geldiğinde üst kısımda mavi mesaj bildirimi olduğunu göreceksiniz. Bu bildirime bastığını zaman gelen spam mesajları görüntülemiş oluyorsunuz. Tabi hemen her mesajın burada kayıt edilmediğini de söyleyelim. Sadece birkaç mesaja bu şekilde denk gelebiliyorsunuz.

Instagram ünlüler

Deniz Akkaya Instagram Paylaşımıyla Yine Gündem Oldu

Posted by | Genel, Instagram Global, Instagram Haber, Instagram Magazin, Instagram Ünlüleri | No Comments

Daha önce Instagram hesabı üzerinden takipçileri ile girdiği diyaloglarla gündeme gelen ünlü isim Deniz Akkaya özellikle Instagram hesabı üzerinden bir takipçisi ile yaşadığı şiddetli tartışma ile akıllara kazınmıştı. Takipçisinin kendisini eleştirmesi üzerine başlayan tartışma sonrasında birçok takipçisinden eleştiri alan ünlü isim benzer bir durumla bir kez daha gündeme geldi. Zira ünlü isim bu kez de kızı ile benzemediği yorumlarına tepki gösterdi.

Daha önce kızı ile paylaştığı bir fotoğrafa “kızın sana hiç benzemiyor” yorumlarının geldiğini gören Deniz Akkaya adeta çılgına döndü. Söz konusu yorumlara ünlü isim ise yayınladığı yazı ile karşılık verdi. Yazısında ise “Kadın olmak, incelik ve zarafet, şefkat demekti bir zamanlar ama görüyorum ki kadınlara bu ülkede şiddet uygulayan, çocukları taciz eden erkekler değil onları yetiştiren annelerin kötü kalpleri. Evet kızım bana benzemiyor çünkü babasının kopyası ya da bende çok estetik var. Peki, bunu üşenmeden, dert edinip, iş edinip yazanda sadece sadece habis, mutsuz, ilgi görmemiş taciz edilmiş dövülmüş bir çocuğun yetişkinliğe yansıması var. Keşke kızım kadar iyi kalpli, kızım kadar şefkatli ve melek olsanız ama siz o treni çoktan kaçırmışsınız…” ifadelerine yer veren ünlü isim bir kez daha sosyal medyanın gündemine oturdu. Bu kez tartışma ne kadar sürecek bilinmez ama Deniz Akkaya’nın yeniden Instagram’ın gündemine oturacağı kesin.

 

Instagram yenilikler

Instagram İçin Insights Özelliği Duyuruldu

Posted by | Genel, İnceleme, Instagram 101, Instagram Destek, Instagram Global, Instagram Haber, Instagram'ın Püf Noktaları | No Comments

Geçtiğimiz hafta ansızın bir güncelleme yayınlayarak bir anda tüm tasarımını değiştirdiğini duyuran Instagram’a tepkiler devam ediyor. Tasarımı beğenmediklerini dile getiren ciddi bir kullanıcı kitlesi Instagram’a bu konuda birçok mesaj atmaya başladı. Özellikle logo konusunda hali hazırda hala eleştiriler almaya devam eden Instagram, tüm bunlara karşın yeni özellikler geliştirmeye de devam ediyor. Tasarım konusunu bir kenara bırakan ve artık bu tasarımı kullanacağını kesin bir dille belirten Instagram, şimdilerde ise gözü firma hesaplarına dikti.

Zira hem çok geniş kitlelere ulaşma imkanı hem ulaşılan kitlelere kolay etki edebilme, yani görsel tanıtım yapabilme imkanı nedeniyle birçok firmanın Instagram’ı tercih ettikleri biliniyor. Hatta bu firmaların birçoğunun Instagram yarışmaları düzenleyerek daha fazla kullanıcı kitlesi oluşturduklarını da biliyoruz. Tabi bununla beraber aslında her ne kadar firmalar Instagram üzerinden marka ve ürün tanıtımı yapabiliyor olsa da aslında firmaların bu alanda gerekli analizlere ulaşamadığını da biliyoruz. Yani aslında Instagram’ın firmalar tarafından bir Pazar yoklaması olarak değil de bir ürün kataloğu olarak değerlendirildiğini söylemek mümkün. İşte bu konuda ise Instagram yeni bir çalışma başlattı. Reklam gelirlerini arttırmak isteyen uygulama artık firmalarında kendi hesapları için analizler yapabileceği yeni sistemi yani Insights duyurdu. Firmaların hesaplarını ziyaret eden bütün kullanıcıların niteliklerine ulaşabilecekleri yeni sistemin yakında gelmesi bekleniyor. Yeni analiz sisteminin nasıl çalışacağı konusunda ise henüz bir bilgi yok.

Instagram güvenlik açığı

Sosyal Medya Hesapları İçin Bir Güvenlik Uyarısı Daha Geldi

Posted by | Genel, İnceleme, Instagram 101, Instagram Destek, Instagram Global, Instagram Haber, Instagram'ın Püf Noktaları | No Comments

Günümüzde sosyal medya güvenliğini sağlamak hiç de kolay değil. Dev bütçelere sahip olmasına karşın sosyal medya uygulamalarının bile hala güvelik konusunda  %100 başarılı olduğunu söylemek mümkün değil. Durum böyle olunca bireysel kullanıcıların güvenliği konusunda da aslında nasıl bir açık olduğunu anlayabiliyoruz. Bu noktada yapılacak tek şey ise aslında kullanıcıların tüm güvenlik uyarılarına dikkat ederek sosyal medya hesaplarının kendileri açısından güvenliğini sağlamak. Ancak önemli birkaç öneriden yararlanmanın bile yeterli olmadığını biliyoruz.

Zira bu görüşü güçlendiren bir açıklamanın daha geldiğini belirtelim. Güvenlik yazılımlarında oldukça bilinen bir firmanın yaptığı açıklamaya göre sosyal medya ve kişisel bilgiler için yeni bir tehdit söz konusu. Bu kez tehdit ise kablosuz internet bağlantıları. Tüm internet kullanıcılarının bildiği gibi aslında kablosuz bağlantılar şifre ile korunmakta. Yani eğer bir hacker değilseniz ya da şifre çok basit değilse başka birinin kablosuz bağlantısına girmeniz oldukça zor. Ama bununla beraber bazı zamanlarda bölge bölge değişmekle birlikte şifresiz kablosuz bağlantılarında cihazlarımız tarafından bulunduğunu biliyoruz. Rahatlıkla internet bağlantısı sağlayan bu bağlantıların ise aslında bir tuzak olduğu ortaya çıktı. Zira bu alanda şifresiz bağlantı paylaşımı yapılarak aslında sizin sosyal medya hesap bilgileriniz ve kişisel verileriniz çalınıyor. Siz bağlantıya girdiğiniz zaman bağlantıya girdiğiniz cihazın tüm bilgileri bağlantıya giren diğer kişiler tarafından görüntülendiği gibi bilgisayarın ya da telefonunun güvenliğini almazsanız karşı taraf cihazınızın dosyalarına da ulaşabiliyor. Bu durumda da bir anda tüm bilgileriniz çalınabiliyor. Özellikle sosyal medya hesapları için uzmanlar güvenli olmayan bağlantıların kullanılmaması konusunda da ciddi uyarılar yapmakta.

Ezgi Avcı Instagram paylaşımı

Ezgi Avcı 100 Bin Takipçi Sayısını Instagram Paylaşımı İle Kutladı

Posted by | Genel, Instagram Haber, Instagram Magazin, Instagram Ünlüleri | No Comments

2013 yılında Miss Turkey yarışmasını kazanarak adından söz ettirmeyi başaran ünlü model Ezgi Avcı, son olarak Survıvor yarışmasıyla gündeme geldi. Survıvor 2016 yarışmasında ünlüler takımında yer alan ünlü isim, yarışmada ortaya koyduğu performansla da beğeni topladı. Ünlülerin son kaybettiği dokunulmazlık oyununda da elenerek adaya veda eden isim yarışmada ortaya koyduğu performans ve karakteriyle ise hatırı sayılır bir izleyici kitlesine ulaşmayı başardı. Bu sayede yavaş yavaş kendisine bir kitle oluşturmaya başlayan ünlü ismin sosyal medya hesapları d yarışmadan sonra epey takip edilmeye başlandı. Yarışmadan hemen sonra yaptığı Instagram paylaşımları da gündem olan ünlü isim kısa sürede ise Instagram üzerinden 100 bin takipçiye ulaştı.

100 bin gibi ciddi bir takipçi kitlesine ulaşan Ezgi Avcı ise yaşadığı mutluluğu yine Instagram hesabından yaptığı paylaşımla dile getirdi. 100 bin kutlaması için yaptığı paylaşımda kendi resmini kullanan ünlü isim paylaşımına ayrıca “Destekleriniz benim için çok kıymetli bunu her fırsatta dile getiriyorum. Mesajları elimden geldiğince okuyorum, resimlerin altına yazdığım yazılarla size cevap vermeye çalışıyorum elimden geldiğince. Bu konuda beni anlayışla karşılayacağınızı düşünüyorum. Hepinize çok teşekkürler” ifadelerini ekleyerek kendisini takip eden kullanıcılara teşekkür etmiş oldu. Ünlü ismin yayınladığı bu mesaj sonrasında ise takipçi sayısı da hızla artmaya başladı.

 

 

Çılgın Sedat Instagram

Çılgın Sedat Instagram Paylaşımı İle Herkesi Duygulandırdı

Posted by | Genel, Instagram Haber, Instagram Magazin, Instagram Ünlüleri | No Comments

Bir dönemin en çok konuşulan şarkıcılarından biri olan Çılgın Sedat şimdilerde daha çok sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla gündeme gelmeye başladı. Son dönemde yeni albüm çalışması olmayınca daha çok ailesi ile ilgilenen ünlü isim geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımla da hemen herkesi duygulandırdı. Zira ünlü isim paylaşımında doktorların yaşamaz dediği engelli oğlu Siraç’ın destekli cihazlarla yürümeye başladığını gösteren bir video paylaştı.

Instagram hesabından yaptığı paylaşımında ayrıca “Doktorların bize yaşamaz dediği Siraç. Allah’ım sana şükürler olsun. Bize bugünleri göstermeyi nasip ettin. İnşallah yürüteçsiz yürüdüğünü görmeyi de nasip eder. Rabbim bütün engelli evladı olan anne babaya bugünleri görmeyi nasip etsin inşallah.” İfadelerini kullandı. Oğlunun ilk defa yürümesinin sevincini yaşayan ünlü ismin bu paylaşımı tüm takipçilerini duygulandırırken söz konusu paylaşıma ünlü ismin yakın arkadaşlarından biri olan Demet Akalın’da karşılıksız kalmadı. Çılgın Sedat’ın paylaşımına duygulanan ünlü isim yine Instagram üzerinden gönderdiği mesajında “sen benim için yılın babasısın” ifadelerini kullandı. Ünlü şarkıcının bu yorumu da büyük beğeni toplarken Siraç’ın tedavisine ise hala devam ettiği öğrenildi. Tedavinin ne zaman sonuçlanacağı ve ünlü ismin oğlunun desteksiz bir şekilde yürüyüp yürüyemeyeceği konusu merak konusu oldu. Zira henüz bu konuda ünlü ismin doktorlarından her hangi bir açıklama gelmedi.

Instagram yeni tasarım

Instagram Bir Kez Daha Algoritma Değişikliğine Gidiyor

Posted by | Genel, İnceleme, Instagram 101, Instagram Destek, Instagram Global, Instagram Haber, Instagram'ın Püf Noktaları | No Comments

Instagram bir türlü yeni girdiği oluşumu sonlandıramadı. İlk olarak ana sayfa değişikliği ardından gelen arama menüsü değişiklikleri, şimdilerde ise yeni tasarım derken Instagram’ın yepyeni bir oluşum içerisine girdiğini söyleyebiliriz. Özellikle son dönemde hızlanan bu güncelleme çalışmalarının sonuncusu ise belirttiğimiz gibi yeni tasarım oldu. Logodan kullanıcı isimlerine kadar hemen her tasarımın değiştiği Instagram’da bu yeni değişiklik ise gündem oldu. Zira uygulamanın logo değişikliği ve ana sayfa tasarım değişikliği kullanıcılar tarafından büyük oranda beğenilmedi. Tabi yeni tasarımda ana sayfanın oldukça sadece olması da uygulama yetkililerinin de pek hoşuna gitmemiş olacak ki Instagram hakkında yeni iddialar ortaya atılmaya başlandı.

Ortaya atılan yeni iddialara göre artık Instagram yepyeni bir algoritmaya geçecek. Kullanıcı verilerini baştan sona değiştirecek olan yeni algoritma düzeni ayrıca kullanıcıların arama verilerini de saklı tutacak. Daha önce denenen yeni ana sayfa düzenin de farklı olacak olan yeni düzen kullanıcıların sadece ana sayfa üzerinden hemen her paylaşımı görmeleri sağlanacak. Bölümlere ayrılacak olan ana sayfa tasarımı ise bu kez ilk defa Amerika’da denenecek. Eski algoritmik düzende yaşanan sorunların bu düzende yaşanmayacağı belirtilirken ayrıca kullanıcıların tepki göstermemesi için bu kez bölgesel olarak denemelerin yapılacağı duyuruldu. Yeni düzene ne zaman geçileceği ve yeni düzenin tam olarak neler barındıracağını henüz net olarak bilmiyoruz ama Instagram bu süreyi çok uzun tutmayacağı da kesin.

Pelin Akil nişanlandı

Pelin Akil’den Nişan Paylaşımı

Posted by | Genel, Instagram Global, Instagram Haber, Instagram Magazin, Instagram Ünlüleri | No Comments

Hali hazırda “Aile işi” dizisi ile izleyicilerin karşısına çıkan ünlü oyuncu Pelin Akil, oyunculuğunun aynı sıra sevgilisi ile Youtube kanalı üzerinden yaptıkları paylaşımlarla gündeme geldi. Sevgilisiyle beraber açtıkları kanalda hem şaka hem de taklit videoları paylaşan ikili kısa süre içerisinde sosyal medyanın da fenomenlerinden biri haline gelmişti. Elde ettikleri bu başarıyla beraber özel hayatlarında da oldukça mutlu olduklarını her fırsatta dile getiren ikili geçtiğimiz günlerde evlilik kararı aldıklarını da Instagram hesaplarından açıklamıştı. Pelin Akil tarafından Instagram üzerinden paylaşılan evlilik teklifi de yine her iki ünlü ismin takipçilerinden de beğeni toplamıştı.

Paylaşımlarıyla beğeni toplayan ikili evlilik teklifinin hemen ardından ise ikinci adımı da attı. Aileleriyle beraber yaptıkları kısa bir tören ile nişanlanan ünlü çift nişan fotoğraflarını yine Instagram hesabından paylaştı. Pelin Akil tarafından Instagram hesabından paylaşılan nişan fotoğraflarına ünlü oyuncu ayrıca “Bir maşallahınızı alırız… Tebrik mesajları için her birinizin gözlerinden öpüyorum” notunu da eklemeyi ihmal etmedi. Hem ünlü ismin yaptığı paylaşımlar hem de nişan görüntülerinin büyük beğeni toplamasına karşın takipçilerden de birçok iyi dilek mesajları alan Pelin Akil kısa süre sonra evleneceklerini de açıkladı. Kesin bir tarihi vermese de ünlü oyuncunun yakında düğün paylaşımlarını da Instagram hesabından yapacağı kesin.

Kesha Billboard Ödülleri açıklaması

Kesha Billboard Ödülleri İçin Açıklamayı Instagram Hesabından Yaptı

Posted by | Genel, Instagram Fenomenleri, Instagram Global, Instagram Haber, Instagram Magazin, Instagram Ünlüleri | No Comments

Dünyanın en ünlü şarkıcılarından biri olan Kesha, son yıllarda oldukça zor zamanlar geçirdiğini açıkladı. Hemen hemen her şarkıcı milyonlarca kişi tarafından dinlenen ünlü isim geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla aslında bu başarıyı elde etmekte kendisine yardımcı olduğu düşünülen prodüktörü hakkında şok bir gerçeği açıkladı. Ünlü isim yaptığı açıklamada prodüktörünün kendisine tecavüz ettiğini belirtti. Hatta konuyu dava sürecine taşıyan ünlü isim sözleşmesinin fes edilmesi için suç duyurusunda bulundu. Söz konusu açıklamadan sonra görülen davada ise Kesha’nın bu açıklamaları kanıtlanamadığı için dava ünlü ismin lehine sonuçlanmamıştı.

Dava sonuçlarından sonra ünlü isme bir şok daha geldi. Zira bu kez Kesha’nın katılacağı Billboard müzik özelleri gecesinden ünlü isim çıkartıldı. Ünlü isim ise son anda aldığı haberi Instagram hesabından yaptığı paylaşımla eleştirdi. Söz konusu paylaşımda ”Bu seneki ödül töreninde  Bob Dylan’ın ‘It Ain’t Me, Babe’ şarkısını söyleyeceğim için çok heyecanlıydım. Ancak şu an çok üzgünüm ve ne yazık ki buna izin verilmediğini söylemek durumundayım. Ancak şurası kesin, bu performans tamamen en sevdiğim müzisyenlerden birini onore etmek amaçlı olacaktı. Performansımın Dr Luke ile hiçbir şekilde bir ilgisi olmayacaktı. Onun fotoğrafını kullanmak, onu ima eden herhangi bir şey yapmak ya da hakkında konuşmak gibi bir niyetim yoktu. Ben yalnızca basit bir şekilde şarkımı söylemek istiyordum. Herkese desteği için çok teşekkür ederim.” İfadelerini kullanan ünlü isim durumun peşine düşeceğini de belirtti. Konunun nasıl sonuçlanacağı ise merak konusu.

Instagram ünlüler

Deniz Akkaya’nın Lerzan Mutluya Cevabı Instagram Hesabından Geldi

Posted by | Genel, Instagram Fenomenleri, Instagram Global, Instagram Haber, Instagram Magazin, Instagram Ünlüleri | No Comments

Beyaz TV kanalında yayınlanan magazin programının sunucularından biri olan Oya Aydoğan geçtiğimiz günlerde aort damarının yırtılması sonucu girdiği yaşam mücadelesini kaybetmişti. Başarılı oyuncunun ani gelen ölüm haberi ise sanat dünyasını yasa boğdu. Birçok ünlü isim tedavi sürecinde de Oya Aydoğan’ı ziyaret etmiş ve ünlü oyuncunun tedavi gördüğü hastanede ünlü akınına uğramıştı. Bu süreçte ise bazı isimler arasında tartışmalar yaşandığı gündeme geldi. Özellikle Oya Aydoğan ile yakın arkadaş olan Bülent Ersoy ve Lerzan Mutlu arasında yaşanan tartışma uzun süre basında gündem olmuştu. Ünlü oyuncu toprağa verildikten sonra ise tartışma kaldığı yerden devam etti.

Bugün canlı yayına çıkan Lerzan Mutlu hem Bülent Ersoy’a hem de Deniz Akkaya’ya ağır ithamlarda bulundu. Konuyu mahkemeye taşıyacağını dile getiren ünlü isme cevabı ise Deniz Akkaya verdi. Instagram hesabından konuyu yanıtlayan ünlü isim açıklamalarında ise “Aranızda Kalmasın bugünlük bitti. Yayın esnasında tematik bir kanalda oturan birinin kendisine çok yakışan üslup bozukluğuna bolca dikkat çıkmışsınız. Şahane tespitler ve uyarınız için çok teşekkür ederiz. Çok fazla soran ve ricada bulunan olmuş; zaten çoktan mahkemeye verilmiş bulunuyor kendisi, soranların içi rahat olsun.” İfadelerine yer verdi. İki ünlü ismin aralarındaki gerilimin oldukça artmasına karşın konunun nasıl sonuçlanacağı da merak konusu haline geldi.