Instagram-Canlı-Yayın

Instagram Canlı Yayın Özelliği Kesinleşti

Posted by | Genel, Instagram Global, Instagram Haber, Instagram'ın Püf Noktaları

En popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram artık ne gibi yeniliklerle kullanıcıların karşısına çıkabilir derken beklenen hamle geldi. Ardı ardına birçok güncelleme yayınlamasından sonra eksiklerini büyük ölçüde tamamlayan ve hatta resimlerin hikayesi özelliği gibi ekstra birçok özellik kazanan Instagram’ın tüm bu güncellemelere ek olarak nasıl bir yenilik sunacağı merak konusu olmuşken son gelen haberler beraber Instagram’ın artık canlı yayın özelliğini gündeme getirdiği öğrenildi.

Yayınlanacak olan yeni güncelleme ile beraber Instagram’a tıpkı Facebook üzerinde çalışan sistemde olduğu gibi bir canlı yayın özelliği eklenecek. İlk etapta sadece bir iddia olarak gündeme gelen canlı yayın özelliği şimdilerde ise kesinleşti. Şu an için çıkış tarihi konusunda bilgi verilmese de artık kesinleşen canlı yayın güncellemesi için Instagram’ın testlere de başladığını belirtelim. Zira testler,n yapıldığına ilişkin bazı görsellerde paylaşıldı. Bununla beraber kullanılacak olan canlı yayın özelliğinin adı bile ortaya çıktı.

Güncellemenin “Go Insta” olarak yayınlanacağının da belirtilmesiyle beraber artık sadece güncellemenin çıkış tarihi merakla beklenmeye başladı. Çıkış tarihinden önce Instagram tarafından yapılan açıklama ile beraber söz konusu canlı yayın özelliğine ilişkin detayların da paylaşılması bekleniyor. Canlı yayın süresi ne kadar olacak? Canlı yayın sürekli profilde kalacak mı? Canlı yayının bir sınırı olacak mı? Gibi tüm soruların cevapları da Instagram’ın açıklamasından sonra ortaya çıkacak.

Instagram-Depresyon-güncellemesi

Instagram Depresyon Desteği İle Gündemde

Posted by | Genel, Instagram Destek, Instagram Global, Instagram Haber, Instagram'ın Püf Noktaları

Artık sadece akıllı telefon uygulaması olarak değil bunun yanında masaüstü uygulaması olarak da kullanıma açılan Instagram her geçen gün biraz daha fazla kullanıcı kazanmaya da başladı. Artık 500 milyonun çok daha üzerine çıkan kullanıcı sayılarıyla beraber sosyal medyanın açık ara en çok kullanılan uygulamalarından biri haline gelen Instagram, bununla beraber birçok proje için de ilk tercih edilen merkezlerden biri haline geldi. Gerek sosyal sorumluluk projelerinde gerekse de kampanyalarda birçok markanın da ilk tercihlerinden biri olan Instagram bu özelliğini de kullanmaya hazırlanıyor.

Söz konusu sistem ise artık depresyon desteği olarak anılacak. İddialara göre Instagram kullanıcıların depresyonda olması durumunda kullanıcılara destek olabilmek için yeni bir öneri sistemini getiriyor. Bu sisteme göre artık kullanıcıların arkadaşlarının ya da takipçilerinin depresyon içerisinde olması ve kendine zarar verecek düzeye gelmesi durumunda Instagram’a bildiri de bulunabiliyor. Instagram’a gönderilen mesaj sonrasında ise Instagram kullanıcıya destek mesajı gönderiyor. Depresyonda olan kullanıcıya arkadaşları ile konuşması ya da Instagram ile iletişime geçmesi için mesaj gönderiliyor. Depresyon desteği sisteminin bu şekilde intiharları azaltması bekleniyor. Tabi söz konusu sistemin tam olarak nasıl çalışacağı ve yayınlanacağı tarih şu an için merak konusu.

Instagram-canlı-yayın-özelliği

Instagram’a Canlı Yayın Güncellemesi

Posted by | Genel, Instagram 101, Instagram Global, Instagram Haber, Instagram'ın Püf Noktaları

Artık adını sıkça duymaya başladığımız Instagram güncellemeleri hızla devam ediyor. Hem daha fazla kullanıcı kazanmak hem de var olan kullanıcıların uygulamayı daha fazla kullanması için Instagram tarafından sürekli olarak uygulamaya yeni özellikler de eklenmeye başladı. Genel olarak kullanıcıların isteklerine göre güncellemeler yayınlandığı için büyük oranda beğeni toplayan Instagram uygulaması son güncellemelerinden sonra artık masaüstü sürümünü de yayına geçirmişti. Masaüstü sürümünden sonrada Instagram’ın yeni güncellemeler üzerinde çalışmaya devam ettiği de iddia edildi. Yayınlanan görüntülerle beraber Instagram’ın artık yeni bir özellik daha sunacağı iddia edildi.

İddialara göre Instagram artık canlı yayın özelliği de sunacak. Daha önce Facebook’a getirilen Live güncellemesi ile Facebook’un 24 saat canlı yayın desteği vermesinin hemen ardından Instagram için de böyle bir adım atılacağı belirtiliyor. Yayınlanacak olan güncelleme sonrasında canlı yayın özelliği nasıl kullanılacak ya da ne gibi yenilikler kullanıcılara sunulacak henüz bilinmiyor. Zira bu konuda Instagram henüz bir açıklama ya da güncelleme yapılacak tarih belirtmediğini de biliyoruz. Bu nedenle şuan için canlı yayın özelliği konusunda Instagram’ın yapacağı açıklama merakla beklenmekte.

Instagram’a Yeni Gelen Özellikler ve Bilmeniz Gerekenler

Posted by | Genel, Instagram 101, Instagram Destek, Instagram Global, Instagram Haber, Instagram'ın Püf Noktaları

Instagram’a son zamanlarda sürekli yeni güncelleme geliyor ve bu güncellemelerle de yeni yeni özellikler ekleniyor. Şimdi size bu yeni gelen özellikleri ve Instagram’da bilmeniz gereken bazı özellikleri anlatacağım.

ınstagram save draft

Instagram Save Draft Özelliği

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan güncellemeyle Save Draft özelliği tüm Instagram kullanıcılarına sunulmuştu.

Peki, Save Draft özelliği ne işe yarar?

Ağustos ayında duyurulan ve şuan kullanımda olan özellik, Instagram kullanıcılarının kendilerine gelen mesajları taslak olarak kaydetmelerine yarıyor. Kullanıcılar taslak olarak kaydettikleri içeriği artık geri getirebilecek. Taslağı kaydetme özelliğini kullanmak çok basit.

Instagram kullanıcıları yeni içerik oluşturmalarının ardından, içeriği yayınlamayıp geri tuşuna basıp içeriği taslak olarak kaydedebilir. Daha sonra kaydettikleri bu içeriğe “Kütüphane” bölümüne giderek rahatça ulaşabilirler.

İçerikler yalnızca filtreye sahip olması, bir başlık/konum/kişi ya da kullanıcı etiketine sahip olması halinde taslak olarak kaydedilebilecekler.

Ayrıca kullanıcılar değişiklik yaptıkları fotoğraf veya videoları yayınlamayıp taslak olarak kaydedebilecek. Daha sonra bu içerikleri kaydettikleri şekilde yayınlayabilecekler.

stories

Instagram Stories Özelliği

Stories özelliği ile birlikte Instagram daha fazla içerik oluşturmayı ve paylaşımları arttırmayı amaçlıyor. Aslında bu özelliğe pek de yabancı değiliz. 2013 yılında tanıtılan Snapchat’in bu özelliği çok tutulmuş ve Instagram’da bu tarz bir özelliği kullanıcılarına sunmayı uygun görmüştür.  Stories özelliği hem Android hem de İOS kullanıcılarının kullanımına sunuldu. Peki, bu özellik nasıl kullanılır?

Instagram Stories ekranınızın hemen üst köşesinde yer alıyor. Sol üst kısımdaki “Yeni” açıklaması ile görülen Instagram simgesinin hemen sağ kısmında, Stories özelliğini kullanan arkadaşlarınızın paylaşımlarını görebiliyorsunuz.

Eğer Instagram Stories ile paylaşım da bulunmak isterseniz sol üst kısımdaki “+” ya basarak veya ekranınızı sol tarafa kaydırarak paylaşımda bulunabilirsiniz. Dilerseniz bu paylaşımlarınız kişi veya kişilere özel olabilir.

Stories üzerinden dilediğiniz kadar fotoğraf ve video paylaşımında bulunabilirsiniz. Paylaşım yaptığınız fotoğraf veya videolar bir klasör üzerinden yayınlanıyor ve akışınızda gözükmüyor.

Genel olarak baktığımızda Stories özelliğinin Instagram’a hem bireyler hem de markalar açısından çok şey katacağını söyleyebiliriz.

zoom

Zoom Özelliği

Fotoğraf ve videolarda yakınlaştırma özelliği olan Zoom geçtiğimiz aylarda Instagram kullanıcılarına sunulmuştu.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar akış ekranı, keşfet bölümü ve profil sayfalarındaki fotoğraf ve videolara zoom yapabilme imkanına kavuşuyor.

Zoom özelliği aynı mobil cihazlardaki standart büyütme hareketi ile kullanılabiliyor. Yani içten dışa doğru yaptığınız parmak hareketi ile bu özelliği kullanabileceksiniz.

Instagram’da Konumunuzun Gözükmemesini Sağlama

Popüler uygulama Instagram’da paylaşım yaparken konumunuzun gözükmesini istemiyor musunuz?

Sosyal medya ortamlarında birçok kişi paylaşımlarında konumunun gözükmesini istemez. Nerede olduğunun bilinmesini istemez. İşte bu gibi durumlarda en çok kullanılan sosyal medya ortamlarından biri olan Instagram’da nasıl konumunuzu kapatacağınızı anlatacağım.

Instagram’da konum bildirimi varsayılan modda gönderilerinize ekleyemediğiniz bir platform. Eski versiyonu ise siz farkında olmadan konum bilgilerinizi paylaşımlarınıza otomatik olarak ekliyordu. Kısacası konumunuz paylaşımlarınıza siz farkında olmadan eklenebilir.

Bunu kontrol etmek için Photo Map özelliğine bakmamız gerekir. Photo Map sayesinde fotoğraflarınızın nerelerde çekildiğini görebileceksiniz. Silmek istiyorsanız eğer “düzenle” sekmesine gelip”geotag’ı kaldır” demeniz yeterli.

Instagram-Masaüstü

Instagram Masaüstü Sürümü Beğeni Topladı

Posted by | Genel, Instagram 101, Instagram Global, Instagram Haber

Sosyal medyanın açık ara en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Instagram, bu kadar çok kullanılmasına karşın tam olarak sadece akıllı telefonlar üzerinden kullanılabiliyordu. İlk olarak iOS ve Android işletim sistemlerinde desteklenen uygulama çok sonra Windows Phone desteğine de kavuşmuştu. Windows Phone desteği bile çok sonra gelen uygulamanın web sürümü ise Instagram kullanımı yapmak için yeterli olarak gösterilmiyordu. Zira web sürümünden her ne paylaşımlara, yorumlara bakılabiliyor olsa da paylaşım yapılmıyor olması Instagram’ın web sürümünün yeterli ilgiyi de görmemesine neden olmuştu.

Instagram’ın web sürümünün bu şekilde geride kalması sonrasında ise kullanıcılardan bu şekilde Instagram’a birçok mesaj gönderilmişti. Instagram’ın artık masaüstü sürümünün de çıkışı büyük oranda beklenmeye başlamıştı. Zira beklentilerde boşa çıkmadı ve Instagram sonunda beklenen masaüstü sürümünü yayınladı. Artık bilgisayarlar üzerinden de kullanılacağı açıklanan Instagram’ın Windows uygulaması ile hem paylaşım yapabiliyor hem de web sürümde yapabildiğiniz tüm işlemleri yerine getirebiliyorsunuz. Yayınlandığı andan itibaren ise büyük oranda beğeni toplayan uygulama böyle devam ederse Instagram kullanıcı sayılarını da bir hayli arttıracak gibi.

Instagram-çalışmayı-durdurdu-sorunu

Instagram Uygulama Durdu Sorunu Nasıl Çözülür?

Posted by | Genel, Instagram 101, Instagram Destek, Instagram'ın Püf Noktaları

Geçtiğimiz hafta yeni bir güncelleme yayınlayan Instagram söz konusu güncelleştirme ile beraber beğeni özelliği konusunda küçük yenilikler yaptığını açıklamıştı. Yapılan açıklamadan sonra Instagram kullanımına ilişkin bazı güncellemeler yapıldığını da söylemek gerek. Özellikle Android işletim sistemlerinde yaşanan donma ve çökme sorunlarının söz konusu güncelleme ile beraber ortadan kalktığı da belirtilmiş ve Instagram’ın daha kararlı bir hale geldiği de açıklanmıştı. Fakat söz konusu güncellemelerden sonra bazı kullanıcılar Instagram’ın çalışmayı durdurdu hataları almaya başladıklarını belirten yorumlar yapmaya başladı.

Çalışmayı durdurdu hatasına neden olan sorun nedeniyle Instagram kullanımının da olumsuz yönde etkilendiğini söylemek gerek. Bu sorunu çözmek için ise denenebilecek birkaç farklı yöntem olduğunu da belirtelim. Bu yöntemlere sıra ile bakalım.

  1. Çalışmayı durdurma sorununu çözebilmek için ilk olarak Instagram versiyonunuzu kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer Instagram versiyonunuz eski ise güncelleme yapmadığınız sürece çalışmayı durdurma hatası almaya devam edersiniz.
  2. Eğer güncel sürüm kullanıyorsanız ve yine aynı tarz bir hata ile karşılaşıyorsanız bu durumda da yapmanız gereken Instagram ön belleğinizi temizlemek. Instagram önbelleğinin dolması durumunda da aşırı yüklenmeye bağlı olarak Instagram uygulaması sorun verebilmektedir. Bu nedenle mutlaka ön bellek temizleme işlemini denemeniz gerekiyor.
  3. Son olarak ise telefonunuzda yer alan arka plan uygulamalarını kapatmayı da deneyebilirsiniz. Bu şekilde telefonun Ram yüklemesinden kaynaklanan donma sorunları da giderilmiş olacak.
Instagram-teknik-sorun-bildirimi

Instagram’da Yaşanan Teknik Bir Sorun Nasıl Bildirilir?

Posted by | Instagram 101, Instagram Destek, Instagram'ın Püf Noktaları

Yayınlandığı andan itibaren sürekli olarak güncellenmesiyle beraber artık çok daha kullanışlı bir hale gelen Instagram, gerek paylaşımlar konusunda gerekse de yorum ve beğeniler konusunda artık kullanıcılara epey kolay işlemlerle Instagram kullanımı sunuyor. Kullanımı giderek kolaylaşan ve sürekli yeni özellikler kazanan Instagram’ın tüm bu güncelleştirmeler ve geliştirmelere rağmen hala belli başlı sorunları da yok değil. Özellikle uygulamanın sunucularından ya da uygulamadan kaynaklı olan teknik sorunlar nedeniyle kimi durumlarda Instagram kullanımı mümkün olmuyor.

Bu gibi bir durumda ise kullanıcıların Instagram’a doğrudan teknik bir sorun bildiri yapmaları ve sorun hakkında yardım istemeleri de sağlanmış durumda. Yani doğrudan Instagram hesabınız üzerinden teknik sorun bildirimi yapmanız mümkün. Bu işlem için ise öncelikle Instagram hesabına girmeniz gerekiyor. Instagram hesabınıza girdikten sonra ise profil sekmesine tıklamanız gerekiyor. Profil hesabınıza girdikten sonra ise yapmanız gereken ayarlar bölümüne giriş yapmak. Ardından ise bu bölümden “Sorun bildir” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Sorun bildir sekmesine giriş yaptığınızda karşınıza birkaç farklı sorun seçeneği gelecek. Şimdi buradan “çalışmayan bir şeyler var” sekmesine girip buradan sorununuzu açıklayıcı bir şekilde girmeniz gerekli. Sorununuzu girdikten sonra doğrudan sorununuz Instagram yardım merkezine iletiliyor. Bu şekilde yaşanan teknik sorunun giderilmesi daha hızlı sağlanmış oluyor.

Instagram-Yeni-Güncelleme-özellikleri

Instagram Yeni Güncellemesi Neleri Değiştirdi?

Posted by | Genel, Instagram 101, Instagram Global, Instagram Haber, Instagram'ın Püf Noktaları

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Instagram, ardı ardına gelene güncellemelerinden sonra kısa bir süre için güncellemelerine ara vermişti. Son olarak yorum engeli güncellemesi ile ön plana çıkan uygulama bu güncellemesinden sonra bir süre ara verdiği yeniliklere de geçtiğimiz günlerde yayınlanan güncellemesi ile devam edeceğini gösterdi. Yeni gelen güncelleme ile beraber ilk etapta yeni özellikle kazanmadığı düşünülse de Instagram tarafından yapılan açıklama ile güncellemenin aslında uzunca bir süredir beklenen yeni bir özelliği de kullanıcılara sunduğu ortaya çıktı.

Peki, ilk olarak iOS ardından Android işletim sistemleri için yayınlanan yeni güncelleme ile beraber kullanıcılara ne gibi yenilikler sunuluyor ve yeni güncellemenin yüklemesi nasıl yapılır? Detaylı bakalım.

Donma Ve Video Takılma Sorunları Gideriliyor

Yeni güncelleme ile beraber Instagram’ın özellikle yorum engeli güncellemesinden sonra yaşanan donma sorunlarını ve uygulama içerisinde çökme sorunlarının giderildiği belirtiliyor. Özellikle Android kullanıcılarından gelen video izlerken donma şikayetleri söz konusu güncelleme ile ortadan kalkıyor. Instagram’da yeni güncelleme için yaptığı açıklamada performans iyileştirmelerine yer verildiğini de belirtti.

Beğenilerde Takipçi İsimleri Gözükecek

Bununla beraber yeni güncellemenin getirdiği en büyük özelliklerden biri ise beğeni özelliğindeki değişiklikler oldu. Zira artık paylaşımlarınıza gelen beğeni sayısı 4 rakamını geçtikten sonra artık Instagram hesabınızdan takip ettiğiniz kullanıcıların paylaşımınızı beğenip beğenmediğini görebileceksiniz. Beğeni bölümünde takip ettiğiniz kullanıcıların kullanıcı adları da gösterilecek.

Güncelleme Nasıl Yüklenir?

İlk etapta sadece iOS için yayınlanan güncelleme ardından kısa süre içerisinde Android işletim sistemleri içinde yayınlanmıştı. Hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde güncellemeleri yüklemek için yapmanız gereken iOS için App Store Android için Google Play uygulama mağazasına girip güncelleme yapmanız yeterli olacaktır. Eğer güncellemeleri otomatik olarak ayarladıysanız bu noktada zaten Instagram’a girdiğinizde doğrudan güncelleme sayfasına yönlendiriliyorsunuz. Buradan da güncellemeyi yüklemeniz mümkün oluyor.

instagram-bilinmeyen-ozellikleri

Instagram’ın Bilinmeyen Özellikleri

Posted by | Genel, Instagram 101, Instagram Destek, Instagram Global, Instagram Haber, Instagram'ın Püf Noktaları

En popüler fotoğraf uygulaması olan Instagram’ın pek fazla bilinmeyen özelliklerine bakmaya ne dersiniz? Gelin şimdi sizler için hazırladığımız gözden kaçırdığınız bilinmeyen özelliklere bir bakalım.

Başkalarının Fotoğraflarından Etiketinizi Kaldırma

Diyelim arkadaşlarınızla güzel bir gece geçiriyorsunuz. Ve bir bakıyorsunuz arkadaşınız en savunmasız anınızda fotoğrafınızı çekiyor. Üstelik bir de bunu Instagram hesabında paylaşıyor. Tüm bunlar yetmezmiş gibi birde sizi etiketliyor. Ve siz o etiketi kaldırmak istiyorsunuz. Evet, şimdi işte size tam o anda başkasının fotoğrafından etiketinizi nasıl kaldıracağınızı anlatacağım.

Bunun için ilk önce o hiç hoşlanmadığınız fotoğrafı son bir kez daha bakmak için açıyoruz. “Fotoğraf seçenekleri” üzerine dokunuyoruz. Daha sonra da “Beni fotoğraftan kaldır” seçeneğine dokunuyoruz. İşte bu kadar artık etiketiniz kalkmış durumda. Başka yol yok mu diyorsanız eğer bir diğer tercihinizde “Profilimde gizle” seçeneğini seçmek olabilir.

Arama Geçmişini Temizleme

Telefonunuzu kurcalayan arkadaşınız mı var? Instagram hesabınıza girmesinden ve sizin aradığınız şeyleri görmesinden hoşlanmıyor musunuz? O zaman arama geçmişini temizleyerek hayata bembeyaz bir sayfa açabilirsiniz.

Bunun için üstte bulunan seçenekler çarkına dokunuyoruz. Sonra listenin en altına kaydırarak “Arama geçmişini temizle” diyoruz. İşlem tamam. Artık o her şeyi karıştıran arkadaşınıza karşı önleminizi aldınız.

Beğendiğiniz Paylaşımları Görme

Diyelim ki Instagram’da dolaşırken bir ayakkabı veya herhangi bir şey gördünüz ve beğendiniz. Daha sonra bu beğendiğiniz şeylerin hangi hesaptan paylaşıldığını görmek istediniz. Şimdi bu isteğinizi nasıl gerçekleştirebileceğinizi anlatacağım.

Instagram seçeneklerini açıyoruz ve “Beğendiğiniz gönderiler” kısmına geliyoruz. İşte burada şimdiye kadar beğendiğiniz bütün paylaşımları görebileceksiniz. Böylece paylaşım yapılan hesabı da rahatça bulabileceksiniz.

Takip Ettiğiniz Kişilerden Uyarı Almak

Takip ettiğiniz ve paylaşımlarını hiç kaçırmak istemediğiniz kişiler eminim vardır. Paylaşımlarını çok beğendiğiniz o hesabın paylaşımlarını anında görmek istiyorsanız yani anı yaşamak istiyorsanız bu söyleyeceklerim sizin için çok önemli durumda. Evet açıklıyorum.

İlk önce Instagram uygulamasından uyarı almak isteyeceğiniz o çok beğendiğiniz hesabın profiline geliyoruz. Sağ üstteki seçenekler düğmesine basıyoruz. Ardından “Gönderi uyarılarını etkinleştir” diyoruz. Artık o hesap paylaşım yaptığı an size uyarı gelecek.

Daha Az Veri Kullanımı

Bilirsiniz Instagram çok fazla video ve fotoğraflardan oluştuğu için veri kullanımı da bir o kadar fazla. Bu konudan rahatsızsanız eğer hemen profilinizi açın ardından sağ üstten seçenekler düğmesine dokuunun. Ve “Mobil ağ kullanımı” altında bulunan “Daha az veri kullan” seçeneğini aktif hale getirin.

Gönderilerinizin İlgi Çekmesini Sağlamak

Gönderilerinizin daha çok ilgi çekmesini sağlamak istiyorsanız eğer Instagram’ın son zamanlarda yayınladığı Boomerang gibi uygulamaları kullanabilirsiniz. Böylece daha fazla beğenme ve takipçi sayısına ulaşabilirsiniz. Boomerang uygulaması yerine daha farklı uygulamalar kullanmak isterseniz onlarda mevcut.

Peki, bu Boomerang uygulaması ne işe yarıyor? Boomerang kendi kedine başa saran videolar oluşturabilmenizi sağlıyor. Bu uygulamayla birlikte ilginç ve eğlenceli şeyler yapmak mümkün.

Aktif Popüler Hashtag’leri Kullanmak

Instagram’da hashtag’lerin önemli bir rolü var. Paylaşımlarınıza kullandığınız hashtag’lerin takipçi ve beğeni sayınızda artış yaptırma olasılığı çok yüksektir. Bu yüzden hashtagify.me gibi araçları kullanarak popüler aktif hashtag’leri rahatça bulabilir ve paylaşımlarınızda kullanıp daha çok Instagram kullanıcısına ulaşabilirsiniz.

Filtrelemek az mı geliyor?

Fotoğraflarınızı paylaşırken kullandığınız filtreler size yetmiyor ve biraz daha fazla detaya girmek istiyorsanız, fotoğrafınızı seçip ekranın altındaki “düzenle” seçeneğine dokunuyoruz. Ve buradan fotoğrafınızdaki parlaklık, sıcaklık gibi ayarlamaları yapabilirsiniz.

Filtreleri Gizleme

Kullanmak istemediğiniz filtreleri görmek istemiyor musunuz? Şimdi bunun için yapmanız gerekenleri anlatacağım. İlk önce ilk önce bir fotoğraf çekiyoruz bunu şimdilik filtreleri yönet bölümüne ulaşmak için yapıyoruz. Yani paylaşmanıza gerek yok. Fotoğrafı çektikten sonra filtreler bölümü gelecek oradan ayarlar kısmına gelip yönet diyoruz. Burada filtreleri yönet diye bir seçenek çıkacak. Sonra filtreleri liste halinde göreceksiniz ve yanlarına tik işareti koyduğunuz filtreler artık sizde gözükmeyecek.

Özellikle Instagram kullanmaya yeni başlamış kullanıcıların bu listeye bir göz atmasını isteriz.

Instagram-iOS-güncelleme

Instagram iOS Güncellemesi İçin Açıklama Yayınladı

Posted by | Genel, Instagram 101, Instagram Destek, Instagram Global, Instagram Haber, Instagram'ın Püf Noktaları

Hem Android hem de iOS işletim sistemleri için en çok indirilen uygulamalar arasında gösterilen Instagram, sosyal medya uygulamaları arasındaki popülaritesini de sürekli arttırmaya başladı. İlk etapta Twitter ile rakip gösterilen daha sonra Twtiter’ı açık ara geride bıraktıktan sonra artık Facebook’un bir nevi resim albümü olarak değerlendirilmeye başlayan Instagram şimdilerde dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olarak dikkat çekmekte. Kullanıcı sayılarını bu şekilde artık 500 milyon rakamının üzerine çıkarmayı başaran uygulamanın tüm bu başarısıyla beraber gösterilen ilgiyi canlı tutmak için sürekli yeni güncellemeler yayınladığını da biliyoruz.

Bu noktada son olarak Instagram iOS için mini bir güncelleme daha yayınladığını da açıkladı. Yapılan açıklama ile beraber iOS için 9,5 sürümüne yükseltildiği açıklanan Instagram’ın söz konusu güncellemesi ile birlikte ne gibi yeni özellikler kazandığı da yine Instagram tarafından belirtildi. Instagram tarafından yapılan açıklamada söz konusu güncelleme “Sizi takip edenlerin beğendiği resimleri görmek artık daha kolay. 4 beğeniden sonra beğeni sayısı gönderide yazacak ve sizi takip edenlerin kullanıcı adları da bu beğenilerde sıralanacak. ” ifadeleri ile beraber anlatıldı. Çok fazla yenilik getirmemiş gibi gözükse de aslında yeni güncellemenin uzun süredir beklenen beğeni yapanların görüntülenmesi getirmesi de kullanıcılardan büyük oranda beğeni kazanmayı da başardı. Güncellemenin Android için de gelip gelmeyeceği için ise henüz bir açıklama yapılmadı.