Ankara’da Yapılan Saldırı Instagram’ın Gündemini Oluşturdu

| Ekim 12, 2015 | Genel
Instagram ünlüler

Hafta içerisinde birçok sivil toplum örgütü ve siyasi parti yaşanan terör olaylarının son bulması için barış yürüyüşü adı altında bir organizasyon düzenlemişti. Ankara’da yapılması planlanan yürüyüş için miting alanları oluşturulurken gelen saldırı haberi tüm planları altüst etti. Canlı bomba tarafından düzenlenen terör saldırısı sonucunda organizasyona katılan 95 kişi hayatını kaybetmiş ve 200 kişiyi aşkında yaralı olduğu bildirilmişti. Yaşanan bu saldırı sonrasında ise ülke genelinde yas ilanı yapıldı. 3 gün sürecek olan yasla birlikte sosyal medyada da gündem Ankara saldırısı oldu. Sadece ülkemizde değil dünyanın birçok yerinden ünlüler söz konusu saldırıyı kınamak için Instagram hesaplarından paylaşımlar yaptı.
Ülkemizde ise aralarından Şahan Gökbakar, Esra Erol, Berna Laçin, Ece Erken gibi ünlülerin bulunduğu birçok ünlü isim olaya sosyal medya mesajlarıyla tepki gösterdi. İşte ünlülerin o mesajları;

Esra Erol; “Milyonlar yaralı ve huzursuz #terörlanetolsun. Birlik ve beraberlik zamanı, barış dolu günler dileğimiz. Bu şartlar da yarın yayın yapamayacağımızı bilmenizi isterim. Başımız sağ olsun.”

Şahan Gökbakar; “Türkiye’nin başkentinde, Ankara’nın orta yerinde iki tane bomba patlatıyorlar. Terör, 100’e yakın insanın ortalık yerde güpegündüz canını alıyor. Tarihin en büyük terör saldırısı yaşanıyor. Bu acıda bile birlik olamayacak mıyız? Hala itişmeye, kakışmaya, kavgaya devam mı edeceğiz içimizde? Hadi bizden bir cacık olmaz, peki… Hani Fransa’nın başkentinde terör bir mizah dergisindeki çizerleri katledince bütün dünya kol kola yürüdü de Türkiye’nin başkentinde terör 95 insanı vahşice katledince niye yürümüyor bu dünya? Fransa’da olunca karşısında bütün liderlerce kol kola yürünen terör, Türkiye’de olunca mı sadece telefonla kınanıyor? Bu ülke, bu dünyada değil mi? Bu ülkede de insan hayatının kıymeti aynı değil mi? Niye dünya liderleri kol kola girip Gar’dan Sıhhıye’ye yürümüyor? Yoksa biz ayrı dünyaların insanları mıyız? Niye biliyor musunuz, bence biliyorsunuz!”

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Gamze Özçelik Mert Öcal Paylaşımı İle Dikkat Çekti

Öykü Serter; “İyi desem iyi değil, mutlu huzurlu hiç değil… İste öyle garip bir pazar…neyi görmek gerekiyorsa onun hakikatine acilsin gözler temennisiyle bizi iyileştiren bir pazar olsun…”
Daha birçok ünlü isimde gün boyu bu tarz paylaşımlar yapmaya devam etti. Gelen tepkilerin sonucunda ise bu paylaşımlar için özel etiketler oluşturuldu.

Ankara’da Yapılan Saldırı Instagram’ın Gündemini Oluşturdu
4.5 (89.91%) 329 votes

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +