Canlı Destek
Canlı Destek
Sohbeti başlatmak için tıklayın
Çevrimiçi
Canlı Destek
https://instagramtakipcisatinal.com/backlink
Backlink Nedir? Backlink Nasıl Alınır? | ITS2020-09-01T14:41:17+03:002020-09-01T14:41:17+03:00
https://instagramtakipcisatinal.com/backlinkITS
ITS
https://instagramtakipcisatinal.com/img/itsa-logo-trans.png
https://instagramtakipcisatinal.com/img/uploads/backlink-1.png
https://instagramtakipcisatinal.com/img/uploads/backlink-nedir-2.png
https://instagramtakipcisatinal.com/img/uploads/backlink-nasil-satin-alinir.png
backlink

Backlink Satın Al

Arama motoru optimizasyonu yani SEO açısından en önemli konuların başında Backlink konusu gelmektedir. Backlink ; web sitesinin başka bir web sitesi tarafından edindiği geri bağlantılardır. Site dışı SEO çalışmaları kapsamında yürütülmekte olan backlink süreçleri, web sitelerinin arama motorları algoritma ve robotları tarafından daha popüler olarak algılanmasını ve bu sayede sonuç sayfalarında daha iyi sıralamalar elde etmesini amaçlamaktadır.

Backlink Nedir?

Backlink; web sitelerinin diğer web sitelerinden geri bağlantı elde etmesidir. Dış kaynaklardan elde edilen bu backlinkler birer referans niteliği taşımaktadır. Referans sağlayan yani backlink veren web sitenin kalitesi ölçüsünde alınan geri bağlantı da o kadar yüksek kaliteye sahip olacaktır. Kalite puanı yüksek web sitelerinden elde edilecek olan geri bağlantılar web sitesinin arama motorları gözünde daha popüler olarak algılanmasını sağlayacak ve SEO çalışmalarını olumlu yönde etkileyecektir.

Backlinkler, SEO çalışmalarını büyük ölçüde etkilemektedirler. Pagerank değerleri yüksek ve kaliteli web sitelerinden geri bağlantılar sağlayarak yüksek referanslar elde etmek ve bu referanslar sayesinde web sitesine artı değer katmak mümkündür. Bu nedenle SEO süreçlerine backlink alma işlemlerini dahil etmek hayati bir değere sahip olacaktır. Ancak backlink alırken SEO uzmanları tarafından derinlemesine analiz edilmiş web sitelerinden yararlanılmalı ve kalitesiz geri bağlantılardan kaçınılmalıdır. Aksi durumda backinkler web sitenize yarardan çok zarar getirebilir.

backlink nedir

Backlink Nasıl Alınır?

Link alma süreçleri, SEO uzmanları tarafından titizlik ile yürütülmekte olan süreçlerdir. Bu süreç kapsamında ilk olarak web siteniz adına hedeflemiş olduğunuz anahtar kelimeler gözden geçirilecektir. Anahtar kelimeleriniz otorite konumundaki SEO analiz servislerinden faydalanılarak analiz edilecek ve rakiplerinizin geri bağlantıları titiz bir şekilde incelenecektir. Bu analizler esnasında backlinklerin kalite puanlarına ve değerlerine dikkat etmek çok önemli bir noktadır. Bu değerler siteniz için uygun olmalıdır.  Ayrıca gerekli olan backlinklerin kategoriler olarak belirlenmesi de önemlidir. Aksi durumda alınan geri bağlantılar sitenize yarardan çok zarar getirebilir. Bu nedenle backlink çalışmalarında bir SEO uzmanı ile çalışmak sizlere büyük avantaj sağlayacaktır.

Yapılan analizler sonrasında elde edilen linkler incelenerek backlink çalışmalarına başlanır. Bu çalışmalar yakından takip edilmeli ve backlink alımının siteye etkisi gözlemlenmelidir. Bu sayede zararlı bağlantılar anında tespit edilerek gerekli aksiyon sağlanabilir.

Backlink Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Backlink oluşturma çalışmaları titizlik ve profesyonellik ile yürütülmesi gereken çalışmalardır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunmaktadır. Bu detaylar göz önünde bulundurularak yürütülen bcklink hizmeti çalışmaları, web sitelerine yüksek artı değer katar ve arama motorları gözünde popülerlik kazanmasını sağlar. Backlink süreci sırasında dikkat edilmesi gereken detaylar şu şekildedir;

  • Kalite puanı düşük olan sitelerden kaçınılmalıdır,
  • Domain Authority değeri yüksek siteler tercih edilmelidir. 
  • Özgün içeriğe sahip olmayan kopya içerikli sitelerden uzak durulmalıdır,
  • Spam yapan sitelerden kesinlikle backlink alınmamalıdır.

Spam yapmakta olan sitelerden ya da ileride spam yapma ihtimali bulunan sitelerden alınacak backlinkler google ve diğer arama motoları gözünde sitenizi çok kötü bir duruma düşürecektir. Bu detayları göz önünde bulundurularak yapılan backlink çalışmaları her zaman daha iyi sonuçlar sağlayacaktır. SEO uzmanı tarafından analiz edilmiş ve titizlikle yürütülmüş bir backlink çalışması büyük bir kazançtır. Bu nedenle işinde uzman bir SEO sitesi ile çalışmakta fayda vardır.

backlink nasıl satın alınır

Backlink Alma Yöntemleri Nelerdir?

Geri bağlantıları elde etmek açısından SEO uzmanları tarafından kullanılmakta olan birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri hepsi ilk olarak backlink analiz temeline dayanmaktadır. Uzmanlar tarafından yapılan analizler neticesinde kaliteli web siteleri belirlenmektedir. Bu web sitelerinden direkt olarak açık URL şeklinde ya da belirlenmiş olan anahtar kelimeler çerçevesinde link alımları gerçekleştirilebilir.

Backlink alımı süreçlerinde web sitelerinden özgün bir şekilde oluşturulmuş ve geri bağlantı içeren tanıtım yazısı paylaşmak mümkündür. Tanıtım yazıları link alma süreçlerinde başvurulan en yaygın yöntemlerden birisidir. Ayrıca görsele gömülü linkler eklenmesi, footer kısmına anahtar kelime bazlı bağlantılar eklenmesi gibi yöntemlerde bulunmaktadır. Tüm bu yöntemler geri bağlantı alınacak web sitesine bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.

Backlink Türleri Nelerdir?

Backlinkler temel olarak iki türde incelenmektedir; DoFollow ve NoFollow. Bu etiketler web siteleri tarafından geri bağlantıların türünü belirlemek adına kullanılan etiketlerdir. DoFollow etiketine sahip olan backlinkler daha değerli olarak görünmekte olan backlinklerdir. Ancak Google tarafından yapılan güncellemeler neticesinde her iki backlink türü arasında ki fark çok azalmıştır. Ayrıca Edu, Gov, Profil, Yorum vb. gibi backlink çeşitleride bulunmaktadır. Bu backlinkler en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Tüm bu backlink türleri SEO analiz araçlarında çeşitli puanlandırmalara sahiptir. DR, DA-PA gibi puan türlerine sahip olan backlinkler, aldıkları puanlara göre kaliteli backlink olarak görünebilecektir. Bu tarz yüksek otorite puanı skoru edinmiş olan web sitelerinden alınacak olan backlinkler arama motoru sonuç sayfalarında yani SERP üzerinde backlink çalışmayı yapmamış sitelere göre daha iyi konumlara sahip olacaklardır.

Backlinklerimi Neden Kontrol Etmeliyim?

Backlinkler sitenizi doğrudan etkileyebilecek güce sahiptir. Bu nedenle yürütmekte olduğunuz link alım çalışmaları sırasında muhakkak kontrol süreçlerini ihmal etmemelisiniz. Kalitesiz ve uygun olmayan sitelerden alınan zararlı bağlantıların tespiti ve reddi süreçleri aksatılmadan yürütülmelidir. Göz ardı edilen ya da uzmanlar tarafından yapılmayan kontroller zaman içerisinde sitenize zarar vermeye başlayacaktır. Google tarafından verilen cezalardan kaçınmak ve sitenizin zarar görmesini engellemek için mutlaka backlink kontrollerinizi gerçekleştirmeli ya da uzman bir SEO ekibi ile çalışmalısınız.

Sitenizin sahip olduğu geri baplantıları kontrol etmek ve yönlendirmek adına kullanabileceğiniz SEO araçları mevcuttur. Ya da tüm backlink süreçlerini uzman güvencesi ile yürütmek isteyebilirsiniz. Instagramtakipcisatinal.com olarak profesyonel ve uzman SEO ekinimiz tarafından yürütülmekte olan SEO hizmetlerimizden yararlanabilir ve Backlink paketleri temin edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Backlinkler, arama motorları algoritmalarında etkiye sahiptirler. Kaliteli web sitelerinden geri bağlantılar etmiş web siteleri, backlink bulunmayan web sitelerine göre daha iyi sıralamalar yakalama şansına sahip olacaklardır. 

Web sitenizin sahip olduğu geri bağlantıları; Ahrefs, Semrush, Google Search Console gibi analiz araçları üzerinden kontrol edebilirsiniz. Bu araçlar sayesinde en doğru verilere ulaşmanız mümkündür. 

SEO uzmanları tarafından analiz edilmemiş kalitesi düşük backlinkler sitenizi arama motorları karşısında kötü bir duruma düşürebilir. Bu tarzda alınmış olan geri bağlantılardan uzak durmaları ve backlink çalışmalarınızı uzmanlara emanet etmelisiniz. 

Backlinkler site dışı SEO çalışmaları adına büyük önem arz eder. Yüksek değerlere sahip ve spam olmayan linklerden edinilecek geri bağlantılar sizlere sıralama kazandırabilir. Backlink çalışması olmadan arama motoru optimizasyonu çalışmaları planlamak doğru olmaz. 

instagramtakipcisatinal.com olarak sektördeki başarımıza alt yapı oluşturan tüm deneyimlerimizi ve uzmanlığımızı siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Kaliteli backlink paketlerimiz ile web sitenizi daha iyi konuma getirebilir ve istikrarlı bir yükseliş yakalayabilirsiniz. 

Backlink konusunda hizmet vermekte olan ve kendini uzman olarak tanıtan kişileri çevrimiçi ortamlarda görmek mümkün. Gerçek uzmanlardan ve profesyonellerden tedarik edilmeyen bir hizmet sitenize büyük zarar verebilir sizleri cezalı duruma bile düşürebilir. 

5 / 5
Toplam: 636 Değerlendirme
Deneyiminiz hakkında yorum yapın.
Yiğithan Torun
Yiğithan Torun

Backlinklerin arama motorları için bu kadar önemli olduğunu bilmiyorum. Sitem için bu çalışmaları hızlandırmam gerekicek. Sizin gibi bilgili ve uzman bir kadrodan destek almak isterim.

Yiğithan Torun
İnanç Karataş
İnanç Karataş

Gerçekten emek verilmiş bilgi dolu bir içerik. Hali hazırda sizlerden backlink hizmeti satın aldığım için söyleme ihtiyacı duyuyorum işinizi çok kaliteli ve profesyonel şekilde yapıyorsunuz.

İnanç Karataş
Doruk Bereket
Doruk Bereket

Backlink çalışmalarımı yürütecek bir uzman ekip arıyordum. Sizlerle tanışmam çok güzel oldu. Site hızlandırma konusunda ki çalışmalarınızdan çok etkilendim ve şimdi de sizlerle backlink konusunda çalışma yapmak istiyorum.

Doruk Bereket
Yalın Alkan
Yalın Alkan

İnternet üzerinden satışlar yaptığım web siteme sıralama kazandırmak istiyordum. Backlinkler konusunda pek bilgili değildim. Bu tarz yazılarınızdan ve backlink paketlerinizden çok memnunum.

Yalın Alkan
Kartal Yücesoy
Kartal Yücesoy

Backlinkler hakkında çok kaliteli bir yazı olmuş. Bilgilendirici aynı zamanda da detaylı. Edindiğim bilgiye göre web sitem için bir SEO uzmanı ile çalışmamda fayda var.