Beklenen Güncelleme Yayınlandı! Instagram Canlı Yayın Sistemi Değişiyor

| Ekim 24, 2017 | Instagram Haber
Instagram Canlı Yayın

Sosyal medya uygulamaları içerisinde en geç çıkan özelliklerden biri olsa da Instagram Canlı Yayın özelliği, çok kısa bir süre içerisinde dünyanın en çok kullanılan canlı yayın uygulamalarından biri oldu. Facebook’un bile önüne geçerek ciddi oranda başarı elde eden Instagram, canlı yayın bölümünü kullanıma açtığı andan itibaren sürekli olarak beğeni yorumları da almaya başladı.

Özelliğin sevilmesinden mi bilinmez ama Instagram’ın da bu bölümün üzerinde çok fazla durmaya başladığını gördük. Son gelen haberde bu durumun önemli bir kanıtı olarak gösterilebilir. Son habere göre sosyal medya devi Instagram Canlı Yayın bölümü, çoklu yayın özelliğiyle beraber güncellediğini açıkladı.

Instagram Canlı Yayın Artık Çoklu Yayın!

Yeni bir özellik olarak tanıtımı yaz aylarının soruna doğru yapılan yeni özelliğin, son kullanıcıya bugün itibariyle açıldığı belirtildi. Yapılan duyurunun sonrasında sistemin genel hatalarıyla tanıtıldığını be eklemeden geçmemek gerekiyor. Buna göre yeni canlı yayın bölümünde çok daha renkli bir kullanım göreceğiz. Artık kullanıcılar arkadaşlarıyla beraber aynı ekran üzerinde canlı yayınlarını yapabilecek. Aynı ekran üzerinde yapılan canlı yayınlar, eski oyunlarda olduğu gibi çift ekran sistemini kullanacak. Peki, bu ne demek oluyor?

Ortak canlı yayın oldukça kolay bir ekran mantığına sahip. Yayın sırasında ekranın ikiye bölündüğünü görüyoruz. Üst kısımda canlı yayını yapan ana kullanıcı, hemen alt kısımda da davet edilen kullanıcı yer alacak. Canlı yayın iki kullanıcı içinde geçerli olacak. Tam ortadan ikiye bölünmüş bir canlı yayın izleyeceğiz.

Bu noktada davet eden kullanıcının, canlı yayını istediği gibi yönetmesi de sağlanacak. Yani isterse kullanıcı davet ettiği kullanıcıyı canlı yayından çıkarıp, ardından yeni bir kullanıcıyı da canlı yayına eklemek için davet edebilecek. Ana kontrol davet eden, canlı yayını başlatan kullanıcı da olacak. Herkes tarafından kullanılabilir olarak yayınlanan yeni canlı yayın özelliğini kullanmak için sadece Instagram’ı güncellemek yeterli olacak. Bunun dışında ekstra bir bölüme gerek olmadığını da belirtelim.

Beklenen Güncelleme Yayınlandı! Instagram Canlı Yayın Sistemi Değişiyor
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

One Comment

  • Sevdenur dedi ki:

    Kendilerini kedi gibi ya da köpek gibi görmekten ve göstermekten nasıl bir zevk alan insanlar var şaşıyorum doğrusu. Şahsen hiçbir zaman kullanmayacağım ve kullanılmasını da tasdik etmeyeceğim bir özellik.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.