instagram takipçi satın al

InstagramTakipciSatinAl.com Blog Yazıları

Instagramda Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

Posted by | Genel, Instagram Destek, Instagram'ın Püf Noktaları

Instagramda ürün satışı yapan birçok hesap görmüşsünüzdür. Bu hesaplardan bazıları küçük işletmeler, bazıları da ünlü markalardır. Büyük markaların dahi Instagram üzerinden satış yapması sosyal medyanın gücünü gösteren en büyük etmenlerdendir. Bu yazımızda Instagramda ürün satışı konusu anlatarak işletme sahiplerine ya da işletme sahibi olmak isteyenlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Instagramda Ürün Satışı

Öncelikle bu konumuzda küçük işletmelere yönelik ve tek kişinin yapabileceği işler üzerinden anlatım gerçekleştireceğiz. Evinizde yapabildiğiniz işleri pazarlamak ve bu işlerden para kazanmak istiyorsanız, başlangıç olarak Instagramda satış yapmak gayet idealdir. Evde takı, nakış ya da kurabiye gibi ürünleri hazırlayarak satışa sunmak birçok kişinin hayalidir fakat birçoğu da bir türlü bu hayalini hayata geçiremez. Umarız bu yazımız sizlere cesaret verir. Instagramda ürün satışı yapmak için neler yapmanız gerektiğini adım adım inceleyelim.

Ürün Fotoğraflarınızı Paylaşın

Öncelikle kendinize bir kitle oluşturmaya başlamalısınız. Bunun için en önemli adım fotoğraf paylaşmaktır. Ürünlerinizin fotoğrafını çekin ve takipçilerinizle paylaşın. Paylaştığınız fotoğrafların kaliteli olmasına özen gösterin. Görseli olmayan bir ürünün satış yapması oldukça düşük bir ihtimaldir. Bir de hatırlatma yapalım. Paylaşımlarınızın daha fazla kişiye ulaşması için hesabınızı herkese açık hale getirmeyi de unutmayınız.

Ürününüz Hakkında Bilgi Verin

Ürününüzün fotoğrafını paylaşırken bir açıklama yazmayı ürün hakkında bilgi vermeyi unutmayın. Ürünle gerçekten ilgilenen kullanıcılar yalnızca fotoğrafa bakıp geçmez, ürün hakkında ayrıntı ararlar.

Ödeme Seçeneklerinizi Belirgin Hale Getirin

Bir ürün satıyorsanız mutlaka bir ödeme yöntemi belirlemelisiniz. Havale ve EFT gibi yöntemlerle ödeme alabileceğiniz gibi kapıda ödeme seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Hatta güven oluşturmak amacıyla kapıda ödeme seçeneğini sunmanız hesabınız adına da faydalı olacaktır. Son olarak ürünleri ücretsiz kargo ile sunmanız büyük bir fark yaratacaktır.

Instagramda ürün satışı nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Başlıca Gönderiler Nedir?

Posted by | Genel, Hastag, Instagram Takipçi Arttırma, Instagram'ın Püf Noktaları

Sosyal medya uygulamaları arasında hızlı bir şekilde yükselerek birçok kullanıcının ilgisini çeken Instagram, her geçen gün yenilediği özellikleriyle uzun yıllar popüler olmaya devam edecek gibi görünüyor. Bugünkü yazımızda Instagram başlıca gönderiler özelliğinden bahsederek, sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Instagram Başlıca GönderilerInstagram Kesfet

Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra ana sayfaya yönlendirilirsiniz. Ana sayfada bulunan arama butonuna tıkladığınızda ise Instagram başlıca gönderiler ya da diğer ismiyle Instagram keşfet bölümüne ulaşırsınız. Bu bölümde ilgi alanınıza göre birçok paylaşımı görebilir, sizin için seçilmiş gönderilere göz atabilirsiniz. Ayrıca bu kısımdan istediğiniz konuya göre arama yapabilir ve görmek istediğiniz paylaşımları biraz daha daraltabilirsiniz.

Instagram Başlıca Gönderilerde Yer Alma

Instagram’da birçok kullanıcı başlıca gönderiler kısmında nasıl çıkacağını araştırmaktadır. Aslında bunun kesin bir yolu bulunmamakla birlikte, öncelikle hesabınızın herkese açık olması gerekmektedir. Ardından paylaşımlarınızda dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. Öncelikle yaptığınız paylaşımlarda hashtag kullanmaya dikkat etmelisiniz. Fakat hashtag kullanmak tek başına yeterli değildir. Aynı zamanda doğru hashtag kullanılmalıdır. Yani yaptığınız paylaşımla alakalı hashtagleri seçmelisiniz. Örneğin manzarayla alakalı bir resimde hayvan sevgisi hashtagini kullanmamalısınız.

Yaptığınız paylaşımda doğru hashtagi de kullandınız ve gönderiniz kullanıcıların dikkatini çekmeye başladı. Artık en önemli nokta paylaşımlarınızın düzenli olarak beğeni ve yorum almasıdır. Yaptığınız paylaşım ne kadar çok beğenilir ve yorum alırsa aynı oranda başlıca gönderiler kısmına çıkma şansı yakalar. Ayrıca bu işlemin tek bir paylaşımınızda değil de hepsinde olması keşfet bölümünde daha fazla yer almanızı sağlayacaktır.

Son olarak Instagram başlıca gönderiler kısmında çıkmanın en önemli kuralı takipçi sayısının fazla olmasıdır. Takipçi sayısı fazla olan kullanıcılar bu kısımda daha fazla yer alırlar. Aslında bunun nedeni de gönderinin daha fazla kişiye ulaşarak daha çok beğeni almasıdır. Bu nedenle takipçi sayınızı arttırmak içinde emek vermelisiniz.

Instagram başlıca gönderiler nedir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagrama Uyumlu Uygulamalar

Posted by | Genel, Instagram Destek, Instagram'ın Püf Noktaları

Günümüzde her internete erişim sağlayan hemen hemen herkes Instagram uygulamasını da kullanmaya başladı. Bu sayede popülerleşen uygulama ülkemizde en fazla aktif kullanıcıya sahip sosyal medya uygulaması olmayı başardı. Instagram birçok özelliği bünyesinde barındırsa da kimi zaman farklı uygulamalar yardımıyla yeni özelliklerde kullanılmak istenmektedir. Bu yazımızda Instagrama uyumlu uygulamalar hakkında bilgi vererek, çeşitli özelliklerin nasıl kullanılacağından bahsedeceğiz.

Instagrama Uyumlu Uygulamalar

Instagrama uygulaması ilk çıktığı günlerde yalnızca İOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabiliyordu. Daha sonra hem android cihazlara hem de web kullanımına uyumlu hale getirildi. Instagram her geçen gün yeni özelliklerle donatılsa da bazen yeterli olmuyor ve kullanıcılar farklı uygulama arayışına giriyor. Instagrama uyumlu uygulamalar sayesinde de hem fotoğraflarını daha kaliteli hale getiriyor hem de daha düzenli bir hesaba sahip olabiliyorlar.

Kaliteli Fotoğraflar Oluşturabileceğiniz Uygulamalar

Instagram birçok fotoğraf özelliğini kendi bünyesine barındırıyor. Fakat bu özellikleri yeterli görmeyen bazı kullanıcılar Instagrama uyumlu uygulamalar ile fotoğraflarını düzenlemeyi tercih ediyor. İlk olarak bahsedeceğimiz uygulama olan Selfie Cam’da çektiğiniz selfieleri daha kaliteli hale getirebilirsiniz. Ayrıca sunduğu animasyonlar ve efektler sayesinde fotoğraflarınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Ücretsiz olan bu uygulama fotoğraflarınızı hızlı bir şekilde düzenlemenize imkân sağlıyor. İkinci olarak tavsiye edeceğimiz uygulama ise Retrica. Bir zamanlar oldukça popüler ola bu uygulama günümüzde de kalitesinden bir şey kaybetmiş değil. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Retrica sayesinde fotoğrafınıza efektler ve filtreler ekleyebilirsiniz. Ayrıca kesyap özeliği sayesinde daha güzel pozlar da yakalayabilirsiniz.

Yakın Çekimi Şekillendirin

Yüzünüzü yakından çektiğinizde bazı sorunlarla karşılaşıyorsanız, istemediğiniz görüntülerden kurtulmak istiyorsanız burada anlatacağımız uygulamalar tam da size göre. Öncelikle size ücretli bir uygulama olan FaceTune dan bahsedeceğiz. Bu uygulama sayesinde dişlerinizi beyazlatabilir, yüzünüze makyaj uygulayabilir, gözlerinize far çekebilir, sivilcelerinizi kapatabilir ve fotoğrafın arka planını düzenleyebilirsiniz. Bu uygulama ödenen fiyatın hakkını veren nadir uygulamalardan bir tanesi. İkinci olarak ücretsiz bir uygulamadan bahsedelim. YouCam Perfect uygulaması da yüzünüzde ve dış görünüşünüzde değişiklikler yapmanıza olanak sağlayan bir uygulama. Bu uygulama sayesinde kırışıklardan, sivilcelerden, lekelerden ve yanık ya da yara izlerinden kurtulabilirsiniz.

Instagrama uyumlu uygulamalar konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bilinçli Instagram Kullanıcısı Olmak

Posted by | Genel, Instagram Destek, Instagram'ın Püf Noktaları

Tüm dünyada büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan Instagram, popüler kültürün en büyük temsilcilerinden biri haline gelmiştir. Herkesin kolayca üye olabildiği bu uygulamada bilinçli Instagram kullanıcısı olmak hem kendimiz hem de toplum için büyük önem arz etmektedir. Bugünkü yazımızda bilinçli Instagram kullanıcısı nasıl olur konusunu işleyerek etik değerlerimizden bahsedeceğiz.

Örnek Bir Instagram Kullanıcısı Olun

Bir konuda bilgi almak istediğimizde ilk başvurduğumuz araçlar internet ve sosyal medya oluyor. Aslında sosyal medyada yapılan paylaşımlar hem arandığında bilgi verici olabilmekte hem de takip esnasında görülen paylaşımlar takipçileri bilgilendirebilmektedir. Bu nedenle yapılan her paylaşıma dikkat edilmeli, yanlış bilgi vermekten kaçınılmalıdır. Yapılan paylaşımlar örnek alınarak kullanılabilir ve istenmeyen sonuçlara neden olabilir. İnternetin kocaman bir çöplük olduğu unutulmamalı ve paylaşım yaparken güvenilir bilgilere yer verilmelidir.

Güzel Fotoğraflar Paylaşın

Bilinçli Instagram kullanıcısı olmak için yaptığınız paylaşımlara son derece dikkat etmeniz gerektiğini belirtmiştik. Gönderilerinizde doğru bilgiye nasıl dikkat ediyorsanız, göze hoş gelen paylaşımlara da dikkat etmelisiniz. Paylaştığınız fotoğraflar insanları rahatsız edecek şekilde olmamalıdır. Bildiğiniz üzere sosyal medya hesapları siyasal ve ideolojik amaçlarla da kullanılabilmektedir. Yaptığınız paylaşımları tüm takipçilerinizin göreceğini bilmeli ve bu tarz rahatsız edici olabilecek paylaşımlardan uzak durmalısınız.

Paylaştıklarınız Sorumluluğunuz Altındadır

Yaptığınız paylaşımlardan dolayı tamamen sorumlu olduğunuzu bilmelisiniz. Birçok kişi suç içeren paylaşımlarından dolayı ceza aldı ve ceza almaya da devam ediyor. Bu nedenle sosyal ağların, normal hayatta olduğu gibi size olumlu ve olumsuz geri dönüşleri olabilmektedir. Fotoğraflarınızın çalınarak kullanılmasını ya da sahte hesaplar açılmasını önlemek adına paylaşımlarınıza kendinize ait bir işaret koyun. Bu isminiz olabileceği gibi küçük bir logo da olabilir. Sosyal medya hesapları insanlara kin kustuğunuz, üstü kapalı laf soktuğunuz bir yer olmamalıdır. Bu paylaşımlar hem takipçilerinizce hem de arkadaşlarınızca hoş karşılanmayabilir.

Bilinçli Instagram kullanıcısı olmak konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Networking Çalışması Nasıl Yapılır?

Posted by | Genel, Instagram Global, Instagram'ın Püf Noktaları

Instagram sosyalleşmenin yanı sıra son yılların en büyük iş geliştirme araçlarından biri olmayı başarmıştır. Instagram networking çalışması yaparak potansiyel müşterilere ulaşabilir, yeni bağlantılar kurabilirsiniz. Instagram’da kuracağınız bağlantılar sayesinde yeni iş kapıları açabilir, kariyerinizde büyük gelişmeler yakalayabilirsiniz. Bu yazımızda Instagram networking çalışması yaparken dikkat etmeniz gereken hususları anlatarak, iş dünyanızdaki başarınıza katkı vermeye çalışacağız.

Instagram Networking Çalışması

Hedef Kitle Belirlemesi

Instagram networking ağı kurmak istiyorsanız, bir hedefiniz olmalı, kimlerle iletişim kuracağınızı bilmelisiniz. Instagram’ın kategori sınıflandırması hashtagler üzerinden sağlanmakta olup, istediğiniz hashtagi aratarak bu konudaki paylaşımlara ulaşabilirsiniz. Bir firma sahibiyseniz ve potansiyel müşterilere ulaşmayı amaçlıyorsanız, sektörünüzle ilgili kelimeleri hashtag olarak aratabilirsiniz. Hashtag araması dışında yer ve kullanıcılara göre de arama yapabilirsiniz. Yerel işletmelerin en çok kullandığı yöntem yer aramasıdır. Yerel işletmeler kendi bölgelerindeki kişilere ulaşarak, kendilerine çekmeye çalışırlar.

İnfluencerlar Bulun

Her hesabı dikkatlice inceleyin ve bir hesabın yalnızca takipçi sayısına bakarak karar vermeyin. Kişiye gelen beğenilere ve yorum sayılarına da göz atın. Bir kullanıcıya gelen beğeniler takipçi sayısının dörtte biri kadar etkileşimi yüksek olduğunu gösterir. Yani reklam verdirme amaçlı kullanabilirsiniz. Takipçi sayısı az olan influencerlar daha az maliyetle daha çok iş yapabilirler. Hele de yeni başladılarsa tüm zamanlarını sizin reklamınıza ayırabilirler. Bu nedenle takipçi sayısı çok yüksek hesaplara reklam vermekle bütçenizi zorlamayın.

İletişim Kurarken Değer Verin

Bir kullanıcıya özel mesaj atacaksanız öncelikle değer verdiğinizi belli edin. Herkese atılan kopyala yapıştır mantığında olan yazılardan uzak durun. Her kişiye özel mesajlar oluşturun. İletişim kurduğunuz herkese aynı mesajı atarsanız, bir süre sonra Instagram tarafından engellenir ve tüm emeklerinizin boşa gitmesine de neden olursunuz.

Vazgeçmeyin

Bir işe başlarken herkes ilk seferde başarılı olmayabilir. Hatta ilk seferde başarılı olamayanların oranı oldukça fazladır. Başarıyı yakalayana kadar deneyin ve asla vazgeçmeyin. Aynı şeyi 100 defa yapmanız gerekse de yapın. Fakat bir işte başarısız olduğunuzda aynı yoldan ilerlemekten vazgeçin. Başarısız olduysanız işi değil yolunuzu değiştirme zamanı gelmiştir. Yeni bir yöntemle tekrar deneyin.

Instagram networking çalışması nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Firmalar İçin Instagramda Daha Fazla Takipçi Kazanma Yolları

Posted by | Hastag, Instagram Takipçi Arttırma, Instagram'ın Püf Noktaları

Dünyanın en büyük sosyal medya uygulamalarından olan Instagram her geçen gün büyümeye devam etmektedir. Yakaladığı bu büyümeyi ise sürekli güncellenmesine ve yeni özellikler duyurmasına borçludur. Instagram bu sayede birçok kişinin dikkatini çekmeyi başarmış ve sürekli kullanıcılara sahip olmayı başarmıştır. Kullanıcılarda geniş kitlelere ulaşan böyle bir mecrayı etkin olarak kullanmaya çalışmakta ve Instagramda daha fazla takipçi kazanmanın yollarını aramaktadırlar. Bu yazımızda Firmalar Instagramda daha fazla takipçi nasıl kazanır konusunu işleyerek sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Firmalar Instagramda Daha Fazla Takipçi Kazanmak İçin Neler Yapmalı

Instagram firmaların en çok bulunduğu sosyal medya uygulaması olarak bilinmektedir. Birçok sosyal medya uygulamasına göre markalara daha çok yer veren Instagramda, markaların etkileşimi diğerlerini göre oldukça fazladır. Böyle olunca da tüm markalar Instagramda daha fazla takipçi kazanabilmek için birbirleriyle yarışıyorlar. Daha fazla takipçi daha fazla etkileşim anlamına geliyor ve etkileşimde online pazarlamanın temel unsuru.

Kalıcı Bir Hashtag Üretin

 Firmanız için kalıcı bir hashtag üretin. Örneğin #instagramtakipcisatinal sizin kalıcı hashtaginiz olsun. Bu hashtagi hesabınızın profiline ekleyin ve herkes tarafından öğrenilmesini sağlayın. Fakat yalnızca internet ortamına bağlı kalmayın firmanızın tüm ürünlerinde bu hashtagi kullanarak reklamını yapmaya devam edin.

Gündeme Dâhil Olun

Gündemden uzak kalmayın. Yaptığınız paylaşımlar mutlaka gündemi bir köşesinden yakalasın. Paylaşımlarınızda gündemde olan hashtagleri kullanmayı ihmal etmeyin.

Influencerlar ile İrtibatta Olun

Markanızla alakalı olan tüm influencerlar ile irtibat kurmaya çalışın. Bu kişiler uygun maliyete reklam yaptırabileceğiniz iyi birer kaynak olabilir. Hatta onların profillerini inceleyerek, Instagramda daha fazla takipçinin kazanmanın yollarını kaynağından görebilirsiniz. Paylaşımlarını dikkatle inceleyin ve gerektiği zaman reklam yaptırmaktan çekinmeyin.

Kendi Stilinizi Oluşturun

Instagramda takipçi arttırmanın en iyi yolu dikkat çekmektir. Dikkat çekebilmeniz için de kendinize özgü bir stiliniz olmalı, diğerlerinden farkınızı yansıtmalısınız. Artık kullanıcılar tek düze hesapları takip etmekten bıktılar. Bu nedenle dikkatlerini çeken hesaplara öncelik veriyorlar.

Firmalar için Instagramda daha fazla takipçi kazanma yolları konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Arttırılmış Gerçeklik Efektleri Kullanıma Alınıyor

Posted by | Instagram Global, Instagram Haber

Arttırılmış gerçeklik teknolojisi son dönemde bir hayli popüler hale gelmeye başladı. Sanal gerçeklik teknolojisinin bile önüne geçen arttırılmış gerçeklik, Apple tarafından da kullanılmaya başlandı ve dünya genelinde artan bir popülariteye ulaşmaya başladı. Tabii ki ilgi bu yöne doğru kayınca sosyal medyada da bu yöne doğru bir eğilim olması kaçınılmaz olarak değerlendirilebilir. Nitekim beklendiği gibi oldu ve baştan yüz filtreleri olmak üzere, arttırılmış gerçeklik teknolojisinin sosyal medya paylaşımlarında da aktif olarak kullanılmaya başlandığını gördük. Snapchat ve Facebook bu alanda öne çıkıyor olsa da geçtiğimiz günlerde yapılan duyurular bu alanda Instagram’ın dda hazırlıklarına başladığını gösteriyor. Instagram Arttırılmış Gerçeklik teknolojisi için ilk paylaşımlar ise doğrudan Facebook tarafından geldi.

Sosyal medya devi tarafından yapılan paylaşımda Instagram Arttırılmış Gerçeklik sisteminin denemelerinin çoktan başladığını da gördük. Peki nedir bu yeni teknoloji? Nasıl bir fark oluşturacak?

Instagram Arttırılmış Gerçeklik Nedir?

Instagram Arttırılmış Gerçeklik teknolojisi yine efektler üzerinden yürüyecek. Facebook’un ana uygulamasında kullandığı sisteme benzer bir sistem kullanacak olan Instagram başta yüz filtreleri olmak üzere, efektleri çok daha profesyonel hale getirecek. Bunun hemen sonrasında uygulama üzerinden kullanıcıların kendi efektlerini oluşturmasına da izin verilecek.

Instagram Arttırılmış Gerçeklik

Kullanıcılar selfie çekerken tıpkı yüz efektlerinde olduğu gibi arttırılmış gerçeklik efektlerini kullanabilecek. Çok daha başarılı şekilde her kullanıcının yüzüne birebir uyumlu olarak entegre edilen efektler görebileceksiniz. Şu an kullandığımız efektlerin çok daha zenginleştirileceğini söylemek yanlış olmaz. Bunun yanında kullanıcıların kendi düzenlemelerini yapmasına da izin verilecek.

Yani arttırılmış gerçeklik sistemiyle oluşturduğunu sanal nesneleri kendinize göre düzenleyebileceksiniz ve bu düzenleme sonrasında istediğiniz kişiyle oluşturduğunuz efekti paylaşabileceksiniz. Tüm bu artılar için ise bir süre daha beklemek gerekiyor. İddialara göre Instagram bu özelliği yaz sonunda kullanıma alacak.

Instagram Fotoğraflarını Galeriye Kaydetme

Posted by | Genel, Instagram Destek, Instagram'ın Püf Noktaları

Instagram birçok sosyal medya uygulaması gibi hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri haline geldi. Diğer uygulamalardan ayrılan yönleriyle de ön plana çıkmayı başardı. Bugünkü yazımızda Instagram fotoğraflarını galeriye kaydetme konusunu işleyerek, fotoğraflarını galeriye kaydetme de sorun yaşayan kullanıcılara yardımcı olacağız.

Instagram Fotoğraflarını Galeriye Kaydetme

Instagram her geçen gün gelişen ve kendini güncelleyen bir uygulamadır. Bu sayede de kullanıcılarını tutabilmekte ve sıkıcılıktan uzaklaşmaktadır. Birçok sosyal medya uygulaması özelliklerini aynı şekilde barındırarak, bir süre sonra sıkıcı bir hal almaktadır. Instagram ise bunun aksine tüm özelliklerinde yenileme yaparak başarısını bu sayede elde etmiştir. Instagram ilk ortaya çıktığı günden beri fotoğraf paylaşımına büyük değer vermiş ve birçok özelliğini de bu yönde geliştirmiştir. Bildiğiniz üzere Instagram’da bir paylaşım yaptığınızda, bu paylaşım otomatik olarak telefonunuzun galerisine kaydedilmekte ve bu sayede saklanabilmektedir. Fakat bazı kullanıcılar fotoğraflarının galeriye kaydedilmediğini bildirerek, bu konuda sorun yaşadıklarını söylemektedir. Şikâyetlerin artması üzerine de bu konuya öncelik vererek, sorun yaşayan ziyaretçilerimize yardımcı olmayı planladık.

Instagram Fotoğraflarını Galeriye Kaydetme Nasıl Yapılır?

Instagram’da paylaştığınız fotoğraflar otomatik olarak galeriye kaydedilmiyorsa öncelikle uygulamaya giriş yapmalı ve profil ekranınıza girmelisiniz. Profilinizde sağ üste bulunan ayarlar kısmına girdiğinizde birçok seçenek göreceksiniz. Sayfayı aşağıya çekin ve “Asıl fotoğrafları kaydet” seçeneğini bulun. Bu seçenek işaretli değilse, işaretleyin. Bu işlemden sonra fotoğraflarınız otomatik olarak telefonunuza kaydedilecektir.

Yukarıda anlattığımız işlemi uygulamanıza rağmen sorununuz devam ediyorsa kontrol etmeniz gereken ilk alan telefonunuzun hafızasıdır. Telefon hafızası doluysa Instagram fotoğrafları kaydedemez. Hafızayı boşaltmak için telefonunuzda kullanmadığınız ve gereksiz olduğunu düşündüğünüz tüm uygulamaları ve dosyaları silin. Ardından Clean Master ya da benzeri bir program aracılığıyla bellek temizleme işlemi gerçekleştirin. Bu işlemlerden sonra telefonunuzda yeterli alan açılacak ve Instagram’da paylaştığınız fotoğraflar telefonunuza kaydedilecek.

Instagram fotoğraflarını galeriye kaydetme konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Neden Çöktü

Instagram Neden Çöktü! Sorun Düzeldi Mi?

Posted by | Instagram Destek, Instagram Global, Instagram Haber

Son dönemlerde çok sık güncelleme haberleriyle gündeme gelen Instagram, şu sıralar yeni bir güncelleme paketi üzerinde çalışıyor. Hikayelere müzik ekleme ve Spotify üzerinden direk paylaşım yapma gibi ayrıcalıkların üzerinde çalışıldığını görüyoruz. Haliyle şu an için uygulamanın oldukça yoğun bir gündem geçirdiğini söyleyebiliriz. Bu yoğun gündemden mi bilinmez ama bugün gün içerisinde uygulamaya erişimin kapandığını da gördük. Uygulamaya giriş yapılamaması ve sorunun hala bazı bölgeler için devam ediyor olması “Instagram Neden Çöktü?” sorularını da akla getirdi. Peki, Instagram Neden Çöktü? Sorun devam ediyor mu? Kullanıcıların hesapları için bir güvenlik sorunu söz konusu mu?

Instagram Neden Çöktü?

İlk olarak sorundan söz edelim. Özellikle Instagram web sürümüne girmek istediğiniz zaman “532 Web Server Error” hata mesajı almaya başladık. Gün içerisinde belli saat aralıklarında sürekli olarak bu hatanın gösterilmiş olması, uygulamanın çöktüğünü gösteriyor. Her ne kadar web sürüm üzerinden dikkat çeken bir hatadan söz etmiş olsak da mobil uygulamanın da sorunlarla karşı karşıya kaldığını belirtelim. Kullanıcıların mobil sürüm üzerinde yaşadığı sorun ise uygulamada hiçbir işlem yapamamak.

Instagram Neden Çöktü

Giriş yapmak istediğiniz zaman mobil uygulama açılıyor ancak ne paylaşım yapabiliyorsunuz ne de akışı yenileyebiliyorsunuz. Mobil sürüm üzerinde de web sürüm üzerinde de sorunların yaşanıyor olması, uygulamanın kesin olarak çöktüğünü gösteriyor. Uygulama yetkililerinden konu hakkında bir açıklama gelmiş değil. Fakat bu belirtilere bakacak olursak, web sunucusunda bir sorun ya da güncelleme olduğunu söyleyebiliriz.

Sorun Çözüldü Mü?

Şu an için servise erişim söz konusu. Yine bazı kullanıcılar aynı hataları almaya devam ediyor ve bazı kullanıcılarda uygulamayı hala tam olarak düzgün bir şekilde kullanamıyor ancak sorun büyük ölçüde çözülmüş durumda. Muhtemelen yeni güncellemeler için yapılan düzenlemeler sırasında bir sürelik bir erişim kaybını yaşamış olduk. Konu hakkında resmi bir açıklama gelecek olursa, sitemizden paylaşacağız. Hala erişim kısmında sorun yaşıyorsanız, yorum bölümünden mesajlarınızı gönderebilirsiniz.

Instagram Gönderilen Mesaj Görüldü mü?

Posted by | Genel, Instagram Destek, Instagram'ın Püf Noktaları

2010 yılında yayın hayatına başlayan ve 2012’de de Facebook tarafından satın alınan Instagram, birçok özelliğiyle dikkat üzerine çekmeyi başardı. Bu yazımızda Instagram gönderilen mesaj görüldü mü konusunu işleyerek, bir kişiye attığınız mesajın karşı taraf tarafından görülüp görülmediğinin nasıl anlaşılacağından bahsedeceğiz.

Instagram Gönderilen Mesaj

Instagram her geçen gün gelişmeye devam etmekte ve yeni güncellemeler yayınlamaktadır. En başlarda yalnızca fotoğraf paylaşım uygulaması olarak görülen Instagram, şimdilerde birçok özelliğe sahip. Birçok şekilde paylaşım yapılabilmekte ve Messenger uygulaması sayesinde anlık mesajlaşma uygulaması olarak da kullanılabilmekte. Instagram’da bir mesaj gönderdiğinizde karşı tarafa anında ulaşmaktadır. Tabi bunun için karşı tarafın internetinin açık olması da gerekir. Peki, gönderilen bu mesajın okunup okunmadığını nasıl anlayacağız?

Instagram Gönderilen Mesajın Görüldüğü Nasıl Anlaşılır?

Instagram’da özel mesaj kavramı DM olarak adlandırılmaktadır. DM’de İngilizce açılımında Direct Message olarak geçmektedir. Türkçeye çevirirken de direkt mesaj olarak isimlendirebiliriz. Instagram kullanıcılarının haberleşmesini sağlayan bu özellik her kullanıcı tarafından az ya da çok kullanılmaktadır. Fakat kullanıldığında en çok merak edilen durumda atılan mesajın görülüp görülmediğidir. Bir kişiye mesaj gönderdiğinizde, kişi bu mesajı okuduysa yanında göz işareti çıkmakta ve görüldü yazmaktadır. Göz işaretini gördüğünüz anda mesajınızın okunduğunu anlayabilirsiniz.

Instagram Mesajı Okuduğum Anlaşılmasın

Instagram’da bir mesajın okunduğunun nasıl anlaşılacağını öğrendik. Bunun haricinde kullanıcılar tarafından merak edilen diğer konu ise bir mesajı okuduklarının nasıl anlaşılmayacağıdır. Instagram kullanıcıları bazen mesajları okumak istemekte fakat okuduğunun görülmesinden de rahatsız olmaktadır. Instagram’da mesajı okuduğunuzda görüldü işaretinin gitmesini istemiyorsanız, gelen mesajları telefonunuzun bildirim çubuğundan okuyun. Instagram uygulamasına giriş yapmadan bildirim kısmından okuduğunuz mesajlar görüldü olarak işaretlenmez. Bu sayede karşı taraf mesajı okuduğunuzu anlamaz.

Instagram gönderilen mesaj görüldü mü konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.