InstagramTakipciSatinAl.com Blog Yazıları

Yeni Gönderiler Tuşu

Instagram Yeni Gönderiler Tuşu Geliyor

Posted by | Instagram Global, Instagram Haber

Yeni Gönderiler Tuşu duyurusu gerçekleştirildi. Instagram nasıl bir sistem üzerinde çalışıyor? İşte konu hakkında yapılan blog açıklamaları.

Inatagram akış sistemi konusunda tartışmalar uzunca bir süredir devam ediyor. Sosyal medya devinin yeni bir güncelleme hazırlığında olduğu ve bu güncellemelerle beraber akış sisteminde yapılan önerilen gönderiler değişikliğinin geri alınacağı belirtilmişti. Akışta tekrar kronolojik sıraya dönüş yapılacağı konusunda bilgiler verilmişti. Fakat hemen sonrasında ortaya çıkan gelişmeler akış sisteminin değişmeyeceğini gösterdi. Instagram yetkilileri böyle bir çalışmaları olmadığını açıkladı. Gelen tepkiler ve istekler Instagram üzerinde ciddi bir baskı oluşturmuş olacak ki söz konusu açıklamanın hemen ardından yeni bir sisteme geçiş yapılacağı duyuruldu.

Instagram Yeni Gönderiler Tuşu Nasıl İşleyecek?

Bugün paylaşılan bir blog yazısıyla beraber ortaya çıkan gelişmelere göre Yeni Gönderiler Tuşu sistemi kullanıma girecek.

Yeni Gönderiler Tuşu

Instagram akışı için gelecek olan bu yeni sistem sayesinde kullanıcılar, akışlarını yenilemek için Yeni Gönderiler Tuşu butonunu kullanabilecekler. Böylelikle kullanıcı istediği zaman yenileme yapmış ve yeni paylaşımları görmüş olacak.

Kronolojik Düzen Geri Mi Dönüyor?

Açıklamanın hemen ardında “kronolojik sıra geri mi dönüyor?” sorusu akla geldi. Fakat Yeni Gönderiler Tuşu böyle bir adımı sunmuş olmayacak. Daha doğrusu tam olarak eski sisteme dönüş olmayacak. Akışınızı istediğiniz zaman yenileyeceksiniz ve artık yeni paylaşımlar çok daha fazla öne çıkarılacak. Ancak yine de tam anlamıyla kronolojik sıraya geçiş yapılmayacak. Yine de Instagram konu hakkında bir açıklama yaptı ve çok daha yeni bir akış için söz verdi. Akışınız önerilen göndermeler yerine daha yeni göndermelerle zenginleştirilecek. Bunun için düzenlemelerin yapıldığı belirtiliyor.

Yeni Gönderiler Tuşu sisteminin şu an için test aşamasında olduğunu da ekleyelim. Şimdilik testlerin devam edeceği ve birkaç ay içerisinde bu testler konusunda yeni beta güncellemelerinin yayınlanacağı söyleniyor. Güncellemenin kesin çıkış tarihi kısmında henüz bir açıklama yapılmış değil. Tüm bunlar için bir süre daha Instagram açıklamalarını beklememiz gerekiyor.

Yeni Gönderiler Tuşu açıklamasının da blog hesabı üzerinden yapıldığını düşünecek olursak, bu konu hakkında yeni açıklamaları da blog hesabı üzerinden göreceğiz. Yeni bir açıklama ya da güncelleme geldiğinde blog sayfamız üzerinden bu konuda bilgiler paylaşacağız. Sorularınızı yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Instagram begeni arttırma

İnstagram Beğeni Nasıl Arttırılır?

Posted by | Instagram Beğeni Arttırma

Instagram beğeni nasıl arttırılır konusu özellikle etkileşimine artması ve sizinle daha fazla ön plana çıkmanız için çok önemli. Elbette ki fazladan beğeni almak veya yorum alabilmek için kitlenin de yüksek olması çok büyük önem arz etmektedir. Takipçilerimizin sayısının artması için bir çok yol var. Bunları kullanarak sizler de takipçilerinizi arttırabilirsiniz. Bu sayede daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Burada asıl önemli olan noktaların başında hashtag kullanmak geliyor. Çok basit paylaştığınız bir fotoğrafta bile doğru hashtag kullandığınız zaman başarılı sonuçlar elde edebiliyorsunuz. Elbette Instagram’da tek bir gönderide en fazla 30 hashtag kullanılmasına izin verilmektedir. Bu sınırı sonuna dek kullandığınız zaman sizler de hızlı bir biçimde istediğiniz kitleye ulaşabileceğinizi görüyorsunuz. Bu konuda birçok farklı hashtag mevcut. Özellikle yeni açanlar için tavsiyemiz yurt dışı kitlesini de yakalamak oluyor.

İnstagram Hashtag Nasıl Kullanılır?

instagram beğeni

instagram beğeni

Bu anlamda örneğin doğa ile ilgili bir paylaşım yaptığınız da whether, day gibi İngilizce kelimeler üzerinden ve başarılı olma şansına sahipsiniz. Çiçeklerle ilgili bir paylaşım yaptığınızda Flowers, Flower gibi paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Hashtag kullanımında en önemli noktalardan bir tanesi de günümüzde takibe takip sistemi oluyor. Yani sadece Instagram etkileşim arttırmak amacıyla yapılan bu çalışmalarda en önemli noktalardan bir tanesi de hiç kuşku yok ki bazı hashtagleri de doğru şekilde yakalamak oluyor. Örneğin komik bir paylaşım yapabilirsiniz. Elbette bu tip paylaşımları yaptığınız zaman yine de insanlara ulaşabilmek adına komik, karikatür, komik video, komik fotoğraf gibi hashtagler kullanabilirsiniz. Ancak instafollow, follow me gibi hashtagler kullanılması sizlerin daha fazla takip edilmesine fayda sağlayacaktır. Çünkü burada özellikle bir birilerini takip ederek takipçi sayısını arttırmak ve daha fazla kitleye ulaşmak isteyenler açısından bu önemli bir nokta olmaktadır.

İnstagram Kullanımına Nasıl Başlanır?

Fazla beğenilerin olması sizlerin özellikle çok tıklanan ve çok beğenilen video ve fotoğrafların arasında girmenizi sağlayacaktır. Instagram anlamında bu bilindiği gibi çok büyük önem arz etmektedir. Özellikle de Instagram konusunda şunu söylemek gerekir ki en başlarda takipçi konusunda belirli bir miktar takipçi almak aslında strateji olarak daha sağlıklı olmaktadır. Instagram sosyal medya konusunda günümüzün parlayan yıldızıdır. Ön planda bulunmaktadır. Bu yüzden gerek bireysel gerek kurumsal olarak bu sistemlerin kullanılmasına dikkat edilmektedir. Bu sayede instagram beğeni nasıl arttırılır konusunda çok daha net bilgiler almış olursunuz.

Instagram Regram Özelliği

Instagram Regram Özelliği Geliyor! Instagram Regram Özelliği Nedir?

Posted by | Instagram Global, Instagram Haber

Sosyal medyanın en aktif üyelerinden biri olan Instagram için bu kez Instagram Regram Özelliği konuşulmaya başlandı. Test grubu kullanıcılarına açılan beta güncellemesiyle beraber ortaya çıkan yeni özellik, Instagram hikayeler bölümünü de güncellemiş olacak.

Snapchat özelliği olarak yayınlanmış olmasına rağmen sürekli güncellemeler almasıyla başka bir hale bürünmüş olan Instagram hikayeler bölümüne gelecek olan özelliğin, kullanımı da değiştireceği konusunda bilgiler veriliyor. Peki, nedir bu Instagram Regram Özelliği? Nasıl kullanılacak? Kullanıcılara ne gibi artılar sağlayacak? Tüm bu detaylardan ve ortaya çıkan ilk bilgilerden bahsedelim.

Instagram Regram Özelliği Nedir?

Twitter kullanıcıları bu yeni özelliği çok yakından tanıyacaktır. Kullananların bileceği gibi Twitter uygulamasında, başkalarının tweet paylaşımlarını “retweet” özelliğiyle beraber kendi profiliniz üzerinden paylaşabiliyorsunuz. Yani bir nevi kullanıcılardan alıntı yapabiliyorsunuz. İşte bu özellik Instagram’ın en büyük eksikliklerinden birisi olarak dikkat çekiyordu.

Instagram Regram Özelliği

Kullanıcıların özellikle hikayeler bölümünde bu özelliği kullanmak adına birçok kez talebi gündeme gelmişti. Sonunda kullanıcıların isteklerine dikkat veren Instagram’ın söz konusu özellik için testlere başladığı belirtiliyor. Instagram Regram Özelliği olarak gelecek olan yeni özellikle beraber nasıl bir sistem kullanılacağına geçelim.

Instagram Regram Özelliği Nasıl Çalışacak?

Test grubundan gelen bilgilere göre Instagram Regram Özelliği paylaşımların yanında yer alacak bir buton ile kontrol edilecek. Kullanıcılar bu butona tıkladıkları zaman paylaşımı alıntı yapabilecek. Paylaşımı alıntılamanızın ardından kullanıcı kendi hikayelerinde, bu hikayeler paylaşımlarını alıntı olarak yayınlayabilecek. Alıntı yapılan paylaşımlarda, paylaşımı yapan ana kullanıcıya ulaşmak adına yönlendirme butonları da yer alacak.

Instagram Regram Özelliği

Yönlendirme butonlarını kullanan kullanıcıların doğrudan paylaşımın alıntılandığı profil sayfasını görüntülemesi sağlanacak. Şu an için özelliğin test aşamasında olduğunu bir kez daha belirtelim. Bunun için kullanıcıların bir süre daha beklemesi lazım.

Ayrıca hemen bir detayı daha ekleyelim. Kullanıcılar profillerini gizli konuma getirirlerse bu özelliği kullanamayacak ve paylaşımlarından alıntılar yapılmasını istemeyen kullanıcılar bu özelliğin seçeneğini kapalı konuma getirip, kullanımın önüne geçmeye izin verecek. Yeni özellik yayınlandığı zaman daha detaylı olarak bu özelliği inceleyeceğiz. Şimdilik elde ettiğimiz bilgiler ve paylaşılan yeni detaylar bu kadar oldu. Test grubu dışında yeni bir bilgi paylaşan olmadı.

En İyi Instagram Paylaşım Zamanları

Gün İçinde En İyi Instagram Paylaşım Zamanları

Posted by | Instagram Destek, Instagram Global

En İyi Instagram Paylaşım Zamanları takipçi kazanma konusunda ne kadar etkilidir? En İyi Instagram Paylaşım Zamanları bize ne kazandırır? Tüm detaylarıyla ele alalım.

Instagram, 3 büyük sosyal medya devinden biri olarak dikkat çekiyor. Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamaları arasında olması ve diğer uygulamalardan farklı olarak öne çıkan birçok yönünün bulunması, Instagram’a gösterilen ilginin de çok daha yüksek olmasını sağlamaya başladı. Bu durum birçok yeni arayış doğurdu. Artık Instagram üzerinden popüler olarak ünlü olmaya ya da gelir elde etmeye çalışan insanlarla karşılaşıyoruz.

Açıkçası uygulamayı kullanan hemen herkes, daha fazla takipçiye sahip olmak ve daha popüler olmak istiyor. Bunun için daha önce defalarca öneriler yazısı yazdık. Bu yazımızda ise bambaşka bir konudan söz edeceğiz. Yapılan araştırmalara bakıldığı zaman Instagram’da popüler olmak için paylaşım sıklığı ve zamanı çok önemli.

En İyi Instagram Paylaşım Zamanları

Paylaşımların zamanlamasını çoğu zaman hesaba katmıyoruz ancak araştırmalar saati hesaba katmamızın oldukça olumlu sonuçlar ortaya çıkaracağını gösteriyor. Peki, Instagram paylaşımları için en iyi zamanlama nedir? Gün içerisinde hangi saatlerde paylaşım yapmak, bize daha fazla takipçi getirir ya da paylaşımınızı daha çok öne çıkarır? Bakalım.

Instagram Algoritması ve Zaman İlişkisi

Konunun detaylarına ve önerilerine geçmeden önce, Instagram algoritmasından söz edeceğiz. Böylelikle olayı biraz daha iyi anlatmaya çalışacağız. Instagram uzunca bir süre sabit algoritmasını kullandı. Bu algoritmaya göre sıralama sistemini gördük. Yani uygulamada zamana dayalı paylaşım gösterimi, diğer bir adıyla kronolojik anasayfa düzeni gördük. Bu şekilde kullanıcıların son paylaşımları üste ekleniyor, paylaşımlar yenileri geldikçe bir bir alta iniyordu.

Bu düzen uzunca bir süre kullanıldı ancak Instagram sadece son paylaşımlara ilgi gösterildiğini ve eski paylaşımlar arasında gezinme olmadığını fark etti. Yani bir nevi uygulama içerisindeki aktiflik oranının çok düşük olduğu ortay çıktı. Bunun için yeni algoritmaya geçiş yapıldı. Kullanıcılar çok şikayet etse de artık kullanıcıların deneyimlerinden yola çıkan bir anasayfa gösterimi var. Sizin ilgi gösterebileceğini veya o an için popüler olan paylaşımlar öne çıkarılanlar olarak sunuluyor.

En İyi Instagram Paylaşım Zamanları

Artık bu kısımda zaman sıralaması yok. Bu algoritma, belirli bir zamanda bir şey gönderebilmeniz ve içeriğinizle ne kadar az veya ne kadar küçük bir etkileşimde bulunup bulunmadığına bağlı olarak, takipçilerinizin birçoğunun veya takipçileriniz tarafından neredeyse hiç görülmemesi anlamına gelir. Yani yeni algoritma ile son paylaşımlarını beklediğiniz gösterim rakamlarına ulaşmıyor. Burada zaman yönetiminin önemini kaybettiğini düşünebilirsiniz.

Ancak tam tersi bir durum söz konusu. Yeni sistemde Instagram’ın etkileşiminin yüksek olduğu saatlerde paylaşım yapmak daha önemli. Bu şekilde paylaşımlarınızın görüntülemeleri yüksek, gösterilen ilgi yüksek olduğu için paylaşımlarınız takipçilerinizin anasyfasına taşınabilir. Haliyle popüler saatlerde yapılan paylaşımlar çok daha önemli. Biraz uzattık ama mantığı anladığımıza göre önerilere ve araştırma sonuçlarına göre en iyi paylaşım saatlerine geçebiliriz.

En İyi Instagram Paylaşım Zamanları İçin Kriter Belirleme

En İyi Instagram Paylaşım Zamanları kişiden kişiye değişiklik göstermekte. Aslında bu size mantıksız gelebilir. Aktiflik oranının herkes için aynı olduğunu ve Instagram’ın genel olarak bu şekilde değerlendirildiğini düşünebilirsiniz. Aslında bu yanlış bir düşünce değil. Fakat buna ek olarak belli kriterlere dikkat etmeniz, daha iyi bir zamanla sağlayacaktır.

En İyi Instagram Paylaşım Zamanları

Hedef Kitle Demografiniz: İlk olarak hedef kitlenize yönelik bir zaman çalışması yapmanız gerekiyor. Örnek vermek gerekirse, takipçi kitleniz öğrencilerse paylaşımlarınızı okul saatlerinde yapmanız, takipçilerinize ulaşmanızı engelleyebilir. Bu biraz daha profesyonel bir yönelime bağlı. Özellikle iş amaçlı veya reklam amaçlı kullanılan Instagram hesapları için bu kritere dikkat etmek gerekiyor. Genel kullanımlar içinde başta verdiğimiz örnek gibi bir önem söz konusu.

Saat Dilim Farklılıkları: Instagram dünyanın her yerinde kullanılıyor. Bu nedenle En İyi Instagram Paylaşım Zamanları belirlenirken, saat dilimlerine de önem vermek gerekiyor. Dünyanın her yerinde takipçiniz varsa ya da olmasını istiyorsanız daha çok genel saat dilimlerine göre paylaşım zamanlaması yapmanız daha önemli olacaktır.

Fark Ettiğiniz Etkileşim: Şimdi size birçok öneri de bulunacağız ancak başlamadan önce kendi etkileşimlerinizi kontrol etmeniz gerektiğini de ekleyelim. Ne kadar araştırmalar ve raporlamalara göre örnekler versek de herkesin takipçi kitlesi kendisine özel bir zaman dilimi oluşturabilir. Bu nedenle gün içerisinde hangi saatlerde paylaşım yapmanızın daha etkili olduğunu mutlaka göz etmeniz gerekiyor.

Araştırma Sonuçları

İlk olarak araştırma sonuçlarından söz edelim. Buna göre ilk çalışmaların 2015 yılında yapıldığını görüyoruz. 2015 yılında yapılan araştırmalara göre Instagram paylaşımlarında, paylaşımın ne zamana yapıldığı pek bir fark yaratmıyor. Ancak bu dönemde kronolojik sıralama söz konusu. 2017 yılında yapılan araştırmalara göre ise artık paylaşım zamanı daha önemli. Yeni algoritmanın bu konuda etkili olduğunu görüyoruz. Araştırmalar ise şöyle;

1.3 milyon gönderi üzerinde analiz firmasının yaptığı araştırmalara göre en iyi zamanlama, gece yarısı, sabah 3:00 ve 16:00 arasında yapılan paylaşımlar. Bu saatlerle beraber özellikler Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü yapılan paylaşımların ilgi çektiği görüldü.

En İyi Instagram Paylaşım Zamanları

Instagram Paylaşımlarınız için Zamanlama Denemeleri

Araştırmalar bu sonucu vermiş olsa da analiz şirketleri kullanıcıların kendi paylaşım zamanlarını oluşturmak adına zaman dilimlerine göre bir de çizelge yayınlanmış durumda. Şimdi buna bakalım.

Sabah saat 7:00 – 09:00 Sabah saatleri: Paylaşım yapmak için iyi bir zaman. Çoğu insan uykudayken neleri kaçırdıklarını görmek için telefonlarını kontrol etmekten kaçamaz. Ancak, sabah 9: 00’dan sonra, normal çalışma ve okul saatleri nedeniyle katılımda bir miktar düşüş görebilirsiniz.

Öğlen 11:00 – öğleden sonra 14:00: İş ve okul aralarında da birçok kullanıcı sosyal medya hesaplarını ziyaret eder. Bu nedenle söz konusu zaman diliminde de paylaşım yapmak başarılı sonuçlar sağlayacaktır.

Akşamları saat 17:00 – Öğleden sonra 19:00: Okuldan ve işten çıkan kullanıcıların yemek saatine kadar sosyal medya kullanım oranlarının %60-70 oranında olduğu belirtiliyor. Buna göre akşam saatlerinde paylaşım yapmakta, takipçilerinizin paylaşımlarınızı daha rahat görmesini sağlayacaktır.

Araştırmalar bu şekilde. Kullanıcıların Instagram paylaşımlarınızın zamanlamasının takipçi sayısına ya da paylaşımların görüntüleme sayılarına olumlu etkileri olacağı kesin. Fakat yine de her kullanıcının kendi takipçi kitlesine göre ayarlamalar yapması gerektiğini de ekleyelim.

Sorularınız varsa yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar

Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar Özelliğinin Kullanılamaması Sorunu

Posted by | Instagram Destek

Instagram’ın hikayeler bölümü, şimdilik en popüler ve en çok kullanılan bölümlerden biri olarak dikkat çekiyor. Daha önce yayınlanan güncellemeler genelde, standart paylaşımları ilgilendirirken, bu popülariteyle beraber sadece hikayeler bölümlerine özel olarak yayınlanan güncellemelerde görmeye başladık. Bu güncellemelerden birisi de Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar özelliği olmuştu.

Fakat güncellemenin yayınlanmasının üzerinden çok uzun bir süre geçmesine rağmen hale bu özelliği alamayan kullanıcılar var. En son güncellemeyi almış olsa bile söz konusu özelliği kullanamayan birçok kullanıcıdan mesajlar alıyoruz. Peki, Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar özelliği hala akıllı telefonunuza gelmediyse neler yapmalısınız?

Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar Nedir?

Öncelikle Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar özelliğinin ne olduğundan söz edelim. Hatanın nedenini daha iyi anlamak açısından özelliğin ne olduğunu daha iyi bilmemiz gerekiyor. Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar, paylaşım yaptığınız hikayelerinizi bir nevi sabitlemenizi sağlıyor. Kullananların bileceği gibi hikayeler paylaşımları sadece 24 saat için geçerli.

Bu süre sonunda paylaşımlar otomatik olarak siliniyor. Instagram’ın bu özelliği sayesinde ise 24 saat sonrasında tamamen kaybolmasını istemediğiniz paylaşımları öne çıkanlar bölümüne alabiliyorsunuz ve bu bölümden görüntüleyebiliyorsunuz. Biyografi alanında bu paylaşımların görüntülendiğini belirtelim.

Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar

Güncelleme Cihazıma Gelmedi!

Bu özelliklerle beraber kullanılan sistem, hala bazı kullanıcılara verilmiş değil. Peki, sorun neden kaynaklanıyor? Sorunun neden kaynaklandığı konusunda net bir bilgi yok. Bazı akıllı telefon modellerinde Instagram güncellemelerinin çok geç kullanıma alındığını görebiliyoruz.

Bunun dışında bazı modellerde güncellemeler soruna neden oluyor ve kullanıcılar güncellemeleri alamıyor. Bunun birçok nedeni var. İlk neden Google Play Store güncellemelerini yapmamanız.

Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar

Play Store Güncellemeleri Yapın

Cihazınız Android bir cihazsa ve Instagram güncellemelerinin yüklenmiş olmasına karşın, söz konusu özelliği kullanamıyorsanız, Google Play Store hizmetlerinin güncel olduğundan emin olun. Başta resmi mağaza uygulaması olmak üzere, tüm güncellemeleri yapın.

Ardından cihazınızı yeniden başlatın ve Instgaram’ın veya diğer uygulamaların yeni bir güncellemesi olup olmadığına bakın. Bu şekilde güncellemelerin yayınlandığını kontrol edebilirsiniz.

Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar

Uygulamayı Yeniden Yükleme

Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar özelliği tüm güncellemeler yüklü olmasına rağmen gelmiyorsa, bu durumda yapacağınız en iyi işlem uygulamayı yeniden yüklemek olacaktır. Güncelleme sırasında uygulamada bazı sorunlar yaşanmış olabilir. Bu sorunların önüne geçilmesi, daha doğru ifadeyle düzeltilmesi için temiz kurulum olarak nitelendirdiğimiz kurulumu yapmanız gerekiyor.

Bunun için Instagram’ı tamamen cihazınızdan kaldırın. Bir yardımcı program kullanarak ya da önce “ayarlar>uygulamalar>ınstagram” yolunu izleyip cihazınızın ön bellek ve verilerini temizleyip, ardından ise kaldırma işlemini yapabilirsiniz. Sonra cihazınızı yeniden başlatın. Ardından Instagram’ın en güncel sürümünü yeniden indirip yükleyin. Sorunun çözülmesi lazım.

Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar

Yine Olmadı!

Tüm bu işlemler Instagram Hikayeler Öne Çıkanlar özelliğini kullanmanıza sağlamadıysa, beklemekten başka çareniz yok. Cihazının işletim sistemi sürümünden ya da sürümünden kaynaklı olarak güncelleme henüz sunulmamış olabilir. Bunun dışında bazı cihazların güncellemeyi hiç alamadığını da görüyoruz. Son çare olarak Instagram’a başvuru yapılabilir.

Sosyal Medya Fenomenleri Ne kadar Kazanıyor!

Posted by | Instagram Fenomenleri

Sosyal Medya Fenomenleri Ne kadar Kazanıyor!

Sosyal ağın türü, etkileşim, takipçi sayısı, fenomenin ne kadar sevilip popüler olduğu gibi faktörler kazanılan ücretleri etkileyebiliyor. Bu konuda ücretlerin yapılandırılmasıyla ilgili yazılı bir kural bulunmuyor. Sosyal medyada bu yöndeki ücretler bir kaç yüz dolardan başlayıp, milyon dolarları bulabiliyor.
Binlerce, hatta milyonlarca takipçisi olan sosyal medya fenomenlerinin vergisiz kazanç elde ettiklerine dair iddialar söz konusu.
İşte Türkiye’nin ünlü sosyal medya fenomenlerinin reklam ve Youtube gelirlerinin yer aldığı aylık kazançlarına hep birlikte bir göz atalım

Duygu Özarslan: 60.000TL
Sebile Ölmez: 75.000TL
Halil Söyletmez: 100.000TL
Kafalar: 200.000TL
Orkun Işıltmak: 200.000TL
Merve Özkaynak: 200.000TL
Danla Biliç: 250.000TL
Enes Batur: 300.000TL
Kerimcan Durmaz: 350.000TL

Enes Batur vergisiz kazanç iddialarına sessiz kalmayarak yalanlayan ilk sosyal medya fenomeni olmuştur.

Instagram Kronolojik Sıralama

Açıklama Geldi! Instagram Kronolojik Sıralama Gelmiyor

Posted by | Instagram Global, Instagram Haber

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devinin önemli bir geri dönüş yapacağı ve Instagram Kronolojik Sıralama sisteminin yeniden kullanıma gireceği belirtilmişti. Daha önceki yazımızda Instagram Kronolojik Sıralama sisteminin nasıl geri geleceği ve tam olarak ne işe yarayacağı konusunda bilgiler paylaşmıştık. Söz konusu özelliğin açıklanması ve güncelleme haberinin gelmesi bile kullanıcıların bir hayli beğenisini kazanmıştı.

Sosyal medya devinin, kullanıcıların isteklerine karşı duramadığı ve bu nedenle de geri adım atarak Instagram Kronolojik Sıralama sistemini geri getireceği bilgileri verilmişti. Söz konusu özellikle beraber Instagram anasayfa yapısını eski sisteme dönüştüreceği konusunda bilgiler elde edilmişti. Fakat bugün yapılan açıklamalar, beklentileri hüsrana dönüştürdü. Peki, Instagram güncellemeyi gerçekten sunmayacak mı? Konu hakkında ortaya çıkan detaylar neler?

Instagram Kronolojik Sıralama Düzeni Düşüncesi Yok

Söz konusu haberlerin ortaya çıkması ve güncellemeye ait olduğu iddia edilen görsellerin paylaşılmasının ardından Instagram Kronolojik Sıralama özelliği için yetkili bir isimden açıklama geldi. Adı verilmeyen bir Instagram yetkili tarafından dünyanın en büyük teknoloji portallarından biri olan Dijital Trend sitesine verilen habere göre, Instagram Kronolojik Sıralama özelliği konusunda bir çalışma söz konusu değil. Sitemizde de yer verdiğimiz haberler böylelikle yalanlanmış oldu. Bir kez daha Instagram kullanıcılarının hevesi kursağında kalmış oldu.

Instagram Kronolojik Sıralama

Fakat bu noktada bir detayı daha paylaşmak gerekiyor. Öyle ki söz konusu özellik için bazı görseller yayınlanmış ve anasayfa sisteminin zamana bağlı olarak yeniden düzenleneceği görülmüştü. Açıklamalar bu durumu yalanlıyor olabilir ancak Instagram’ın geri adım atmış gibi gözükmek istemediğini de düşünebiliriz.

Belki de bu nedenle bazı düzenlemeler anında açıklanmıyor. Şu an için eski sisteme geri dönüş yapılmasına ilişkin pek umut kalmadı ama yine de kapıları tamamen kapatmadan önce Instagram’ın yayınlayacağı yeni güncellemeyi beklemek gerekiyor. Şu an mevcut anasayfa düzeni araştırmalara göre kullanıcıların %60’ı tarafından hoş karşılanmıyor. Eski sisteme dönüşü sırf bu nedenle bile yapılabileceği düşüncesi var. Bakalım gelişmeler neler olacak?

Eski anasayfa sistemi için ortaya çıkan iddialar hakkında bilgi verdiğimiz ve görselleri paylaştığımız haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Instagram Kronolojik

Instagram Kronolojik Sıralama Dönüyor! İşte Detaylar

Posted by | Instagram Global, Instagram Haber

Instagram Kronolojik sıralama için yeni haberler gelmeye başladı. Elde edilen bilgilere göre eskiye duyulan özlem karşılık bulacak. Instagram sonunda geri adım atmaya hazırlanıyor. İşte detaylar.

Instagram, son yılların en çok ilgi çeken ve en çok ses getiren uygulamaları arasında yer alıyor. Sosyal medya devi özellikler güncellemeleriyle beraber kullanıcıların bir hayli beğenisini kazanmaya başladı. En son geçtiğimiz günlerde sosyal medya devinin yeni bir güncelleme sunacağı ve Focus özelliğinin kullanıma gireceğini duyurmuştuk. Bu özellik, duyurulduğu andan bu yana yine kullanıcıların ilgisi ve beğenisiyle beraber karşılandı.

Söz konusu uygulamanın güncellemeleri genelde ilgi odağı oluyor ve beğeni toplamaya devam ediyor. Fakat zaman zaman eleştiri alan güncellemeleri de görmüyor değiliz. Bunlardan birisi de ana sayfa yapısını değiştiren “başlıca gönderiler” güncellemesi olmuştu. Yeni güncellemeyle beraber Instagram Kronolojik sıralamasına son verilmiş, ilk sırada daha önce çıkan paylaşımlar ve kullanıcıların ilgi alanlarına göre paylaşımlar gösterilmeye başlanmıştı. Instagram’ın bu özelliği çok eleştiri aldı.

Instagram Kronolojik Geri Dönüyor Mu?

Eleştiri alan ve sıralamada dengesizliklere neden olan başlıca gönderiler özelliği, sürekli eleştiri almaya da devam etti. Fakat Instagram yeni güncellemenin kaldırılmayacağını ve bu sistemin kullanılmaya devam edeceğini belirtmişti. Sosyal medya devi bunu sadece aktifliği arttırmak ve kullanıcılar arasındaki etkinliği arttırmak için yapmıştı.

Instagram Kronolojik

Algoritma sisteminde yapılan hatalar ve bazı sorunlar ise sisteme gelen eleştirilen artmasına neden oldu. Mesela uygulamaya girip çıktığınızda, arkadaşlarınızın son paylaşımlarını göremeyebiliyordunuz. Bu nedenle uygulama sıralamasında geri adım atılması gerektiği belirtiliyordu. Tüm süreç bu şekilde ilerledi. Şimdi ise beklenen haber geldi. Instagram Kronolojik sıralamaya geri dönüyor.

Bugün geliştiriciler tarafından elde edilen bilgilere göre Instagram Kronolojik sıralama için yeniden testlere başladı. İstenen aktiflik oranının yakalanamaması ve sürekli hale gelen eleştirilerden bıkmış olacak ki Instagram geri adım attı. Bu zaman kadar yapılan açıklamalarda geri adım atılmayacağı vurgulanmıştı ancak testler için yayınlanan görsellerde de Instagram Kronolojik sıralamasının yeniden kullanıma gireceği ve eski sisteme net bir dönüş yapılacağı görülüyor.

Instagram Kronolojik

Instagram Kronolojik Sıralama Nedir?

Hemen unutan ve detaylı bilmek isteyen kullanıcılar için Instagram Kronolojik sıranın ne olduğunu da hatırlatalım. Bu sisteme geçiş yapılacak olursa, Instagram anasayfalarında paylaşımlar zaman sıralamasına göre dizilecek. Adı üstünde Instagram Kronolojik sıralama yapacak. En yeni paylaşım en üst sırada, en eski paylaşım en alt sırada yer alacak.

Böylelikle yeni paylaşımları kaçırma gibi bir sorun olmayacak. Şu an için testleri devam eden sistemin, önümüzdeki ay içerisinde gelecek olan bir güncellemeyle beraber yayınlanması bekleniyor. Ayrıca güncellemeyle beraber farlı yeniliklerde söz konusu olabilir. Bunlar ortaya çıktıkça bilgi vermeye devam edeceğiz.

Fenomenler’in kazandığı ücretler dudak Uçuklatıyor!

Posted by | Instagram 101, Instagram Fenomenleri

Fenomenler’in kazandığı ücretler dudak Uçuklatıyor!

Son gülerde adına sosyal medyada sıkça rastladığımız YouTuber Banu Berberoğlu makyaj, abur cubur ve vlog videolarıyla birden bire popülerite kazandı. Genel olarak samimi ve doğal vlog tarzı videolar çekiyor. YouTube’ a attığı gündelik yaşam videoları ile izleyicileri hipnotize edebilen Banu, genelde kurduğu kısa ve anlatım cümleleri ile nerede olduğunuzu, ne yaptığınızı bile unutturabilir.Sosyal medya takipçilerinin Banu Berberoğlu ile ilgili tespitleri ise Banu’yu bir kere izleyen, üst üste, saatlerce diğer videolarını izlemeye başlıyor. Vlogları hakkında yapılan yorumların çoğunda Banu’nun hipnotize etkisi yarattığı ile ilgili yorumlar bulunmaktadır.Hayretin de Banu Berberoğlu ve erkek arkadaşı ile kanalında yayınlanmak üzere video çekmiş ve söz konusu video kısa sürede 1 milyona yakın kişi tarafından izlenmişti.Aynı zamanda paylaştığı iddia edilen şaşırtıcı bir yazıyla da gündemde yerini almıştı.


Banu Berberoğlu bu paylaşım hakkında çok geçmeden bir açıklamada bulunarak “Bu hesap benim adıma açılıp beni kötülemek karalamak için yazılmıştır Arkadaşlar bu hesaba inanıp bana mesajlar küfürler yazıyorsunuz bu facebook hesabını ben açmadım başkası açıp sırf kötü göstermek için 42 bin TL kazandı gibi şeyler yazmış beni sevmeyenlerden biri belliki aldırış etmeyin bu kişiye videomda soru cevap videomu izlerseniz zaten nekadar kazandığımı söylemedim ordan belli benim yazmadığım ben söylesem videomda da söylerdim zaten bunu anlamayanlarıda anlamiyorum şikayet edin bu hesabı ve inanmayın” sözleriyle tepkisini gösterdi.

Hikayelerinize Link Vererek Site Ziyaretlerinizi Arttırın!

Posted by | Instagram Global, İnstagram Hikayeleri, Instagram'ın Püf Noktaları

Hikayelerinize Link Vererek Site Ziyaretlerinizi Arttırın!

İnstagram’a Sürekli yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Tüm kullanıcılarda aktif olmasa da , Yavaş yavas kullanıcılara açılan bir özellik olan hikayelere link verme özelliği instagramda mevcut. Daha önce sadece biografi kısmında link eklenebiliyordu. İnstagram bu özellik ile web siteleri ve instagram arasındaki etkileşimi arttırmayı hedeflemiş görünüyor. Daha çok kişişel kullanıcıların değilde İnstagramı işletme, ticari ve Sanatçı olarak kullananların işine yarıyor link verme. Kendi E-Ticaret sitelerine , Kişisel web Site ve bloglarına yada şarkılarına insanları yönlendirmek için kullanıyorlar bu özelliği. Kısaca hikayeye nasıl link verilir resimli olarak anlatalım.

1. Hikaye Ekleye Basalım

2.Yukarıdaki Bağlantı Simgesine Tıklıyoruz.

3. Link ekleme alanına Gidilecek Sitenin linkini Ekliyoruz ve Bitti Diyoruz

4.Eğer İş Ortağınızı eklemek istiosanız?

İş Ortağını Etiketle Nedir?

İş ortağını Hikayeye veya Sponsorlu gönderilerinize eklemek ne işe yarar? Bu etiketleme yöntemi ortak çalıştığınız bir kurum, işletme varsa onunda ortak çalışmalardaki gönderilerinizin yada hikayenizin istatistiklerini çalıştığınız iş ortağı ile paylaşmanız anlamına gelir. Karşı taraf da sizin gördüğünüz tüm gönderi istatistiklerini inceler görür ve yapıcağı satış ve pazarlama planlamasında gerekli değişiklikleri yapabilir. İnstagram bu tarz değişiklikler ile instagramı tam bir işletme aracına çevirmeye çalışmaktadır. İşletmeler ile alakalı sponsorlu reklamın nasıl çok kişiye ulaşırsınız en ince ayrıntıları ve taktikleri nedir ? ilerdeki yazılarımızda ayrıntıları ile yazacağız. Takipde kalın.