Instagram sürekli giriş isteme sorunu

Instagram Her Defasında Giriş İsteme Sorunu ve Çözümü

Posted by | Instagram Destek, Instagram Haber, Instagram'ın Püf Noktaları

Instagram, aradan geçen 7 yıla rağmen hala tam anlamıyla akıllı telefonlar üzerinde kullanılabiliyor. Akıllı telefonlar üzerinden Instagram hesabınızla paylaşım yapabiliyor, yorum yapabiliyor, beğeni ve gönderilerde bulunabiliyorsunuz. Kısacası mobil uygulama sürümü üzerinden Instagram’ı her yönüyle kullanabiliyorsunuz. Fakat Web sürüm üzerinde aynı kullanımları yapmak mümkün değil. Hatta paylaşım gibi en basit işlemleri bile gerçekleştirmek mümkün değil. Hal böyle olunca Instagram’ı bir uygulama olarak kullanmış oluyoruz.

Söz konusu uygulama olunca, farklı mobil cihazlarda veya farklı mobil işletim sistemi sürümlerinde sorunlar yaşanabiliyor. Kullanıcıların bu şekilde birçok kez sorunla karşı karşıya kalabildiğini de görüyoruz. Gerek cihaz uyumu gerekse de işletim sistemi uyumu nedeniyle yaşanan sorunlardan birisi de Instagram sürekli giriş sorunu. Hemen konunun detaylarına ve çözüm yollarına geçelim.

Instagram Sürekli Giriş İsteme Sorunu Nedir?

Instagram mobil sürümünde, uygulamaya bir kez giriş yaptığınız zaman ve giriş bilgilerinizi de hatırlamayı seçtiğiniz zaman, uygulamayı kapatıp yeniden girdiğinizde tekrar giriş bilgileri istenmiyor. Otomatik olarak uygulamaya giriş yapabiliyorsunuz. Yeniden giriş yapmak veya benzeri bir sorunla karşı karşıya kalmıyorsunuz.

Instagram sürekli giriş isteme sorunu

Genelde kullanıcılar da bu şekilde kullanımı tercih ediyor. Fakat söz konusu sorunda, kullanıcılar uygulamadan menüye döndüklerinde ya da uygulamayı kapatıp açtıklarında, her seferinde yeniden giriş isteniyor. Yeniden giriş yapmanız durumunda ise sorunsuz bir şekilde kullanım yapabiliyorsunuz. Fakat bir döngü gibi bu süreç tekrarlanıyor. Peki, bu sorunu nasıl çözeceğiz?

Instagram Sürekli Giriş İsteme Çözümü

Bu konuda Instagram tarafından da resmi açıklamalar yapılmıştı. Instagram tarafından yapılan açıklamada sorun kabul edilmiş ve bu sorunun bazı telefon modellerinden kaynaklı bir sorun olduğu belirtilmişti. Instagram tarafından yayınlanan güncellemelere rağmen, hala Samsung’un bazı modellerinde bu sorun yaşanabiliyor.

Eğer aynı sorunu son güncellemeyi indirmenize rağmen yaşıyorsanız, yapmanız gereken ilk işlem uygulamanın verilerini temizlemek. Uygulamanın verilerini temizleyerek, mevcut şifrelerin ve giriş bilgilerini doğrudan siz sıfırlamış oluyorsunuz. Bunun için yapacaklarınız;

 • Uygulama menüsünden “ayarlar” kısmına giriyoruz.
 • Ardından uygulamayı seçiyoruz.
 • Buradan Instagram uygulamasını seçip, ön belleği temizlemeden doğrudan “verileri temizle” demeniz gerekli.
 • Telefonunuzdan bir kez daha giriş yapıp, giriş bilgileriniz hatırlamayı da seçili konuma getirin.

Eğer sorun yaşanmaya devam ediyorsa, Instagram sürümünü kontrol edin. En az Instagram 10.21 sürümünde olduğunuzdan emin olun. Cihazınızın da Android sürümü çok önemli. Android 4.0, yani eski serilerde bu sorun çok daha sık karşılaşılan bir sorun olarak biliniyor. Cihazınızın da güncellemelerini kontrol edin.

Instagram Güneş Tutulması

Instagram Güneş Tutulması Çıkartmalarını Yayınladı

Posted by | Instagram Global, Instagram Haber

Bugün sosyal medyada günden Güneş Tutulması oldu. Çok sık rastlanmayan bir uzay olayı olması nedeniyle bir hayli önem verilen ve dünyada gündem olan Güneş Tutulması, Türkiye saatiyle 21:45 sıralarında tam tepe noktasında görüntülendi. Tutulmanın sadece Amerika’da görüntülenebiliyor olması ise gündem olan bir başka konu haline gelmişti. Dünya üzerinde sadece Amerika üzerinden görüntülenebilen doğa olayını diğer ülkelerden izlemek isteyenler içinse NASA başta olmak üzere canlı yayınlar sunuldu. Tutulma birçok servisten canlı olarak yayınlanırken, sosyal medyada da Güneş Tutulması için özel çalışmalar yayınlandı. Tabii ki söz konusu sosyal medya olunca Instagram’da bu çalışmalarda başrol oyuncusu olarak görev almış oldu.

Instagram Güneş Tutulması Çıkartmaları

Sosyal medya devi, tutulmanın gündem olmasından yararlanarak özel çıkartmalar yayınladı. Zaten daha önce Instagram’ın böyle özel günler için özel hazırlanmış olan çıkartmalar paylaşacağının duyurusu yapılmıştı. Yapılan bu duyurunun ardından ilk adın tutulmanın çıkartmaları oldu. Kullanıcılara mini güncelleme olarak sunulan, yeni tutulma çıkartmalarının içerisinde ise 3 farklı tasarım göze çarpıyor. Aşağıda yer alan görsellerde de görebileceğiniz ilk 3 tasarım tutulma için yayınlanmış özel çıkartmalar.

Instagram Güneş Tutulması

Mini güncellemeyi yapması için kullanıcıların ise Google Play Store üzerinden yayınlanan düzenlemeleri indirmeleri yeterli. Yeni çıkartmaların güncellemesinin sürüm numarasını değiştirmeyecek kadar küçük bir güncelleme olduğunu da belirtelim. Yeni çıkartmalar hikaye bölümünde kullanılabilir durumda.

Instagram görüntülü cevap

Instagram’ın Yeni Mesaj Cevaplama Sistemi ve Çalışma Mantığı

Posted by | Instagram Haber

Bir süredir görsel paylaşımları ve gönderileri konusunda yeni çalışmalar yapan Instagram, özellikle hikayeler bölümünü bir hayli eğlenceli hale getirdi. Sadece hikayeler bölümü değil kullanıcılar arasındaki mesajlaşma kısmında da düzenlemelere giden Instagram, genel olarak görsel yönü ön plana çıkarmaya başladı. Zaten fotoğraf ve video paylaşımı üzerine kurulan sistemin, kullanıcılar arasındaki etkileşimi de arttırmak için görsel yönü kullanmaya başladığı belirtiliyor. Bu noktada son güncellemede mesajlaşma sistemi üzerine geldi. Dün duyurulan yeni özellikle beraber kullanıcıların mesaj cevaplama sisteminde yeni özelliklere kavuştuğu açıklandı. Yine görseli ön planda olan bu sisteme detaylı bakalım.

Instagram Cevaplarında Çıkartma Görselleri Kullanılacak

Yeni sistemin işleyişi de yine kullanıcıların aktifliğini arttırmak üzerine. Yeni sistem sayesinde kullanıcılar, bir mesaja cevap vermek ya da hikaye paylaşımlarına cevap vermek istediklerinde görsel ögeler ön plana çıkacak.Görsel gönderilen cevaplara mesaj verirken, kendi görselinize gelen görseli çıkartma olarak ekleyebileceksiniz. Size mesaj olarak gönderilen görseli görüntüleyebilmek için yanıt çubuğunu kullanmak yeterli olacak. Yanıt kısmında gördüğünüz metin yazma çubuğunun hemen yanında bulunacak olan görsel butonuna tıkladığınız zaman, gönderilen görsele görselle yanıt verebileceğiniiz gibi bahsettiğimiz çıkartmalarda hemen sağ üst bölüme eklenecek. Bir nevi hangi görsel mesaja cevap verdiğinizi görüntülemiş olacaksınız.

Instagram görüntülü cevap

Bunun dışında en önemli özellik kısmı da düzenlemeler. Karşı tarafın görseli, sizin cevabınızda çıkartma olarak eklenebilecek fakat bu sistem sade bir biçimde değil, Instagram’a yakışır bir biçimde kullanılacak. Şöyle ki kullanıcılar çıkartma olarak eklenen resmi hemen her özelliğini değiştirebilecekler. Diyelim ki görsel içerisinde boyutu değiştirmek istediniz, bu durumda görsellerde boyutu değiştirebileceksiniz.

Bunun dışında diğer tüm düzenlemelerde geçerli olacak. İsterseniz bu çıkarmayı ekranın yarısına kadar büyütebileceksiniz. Resimler üzerine yazı, efekt ve animasyon eklemeleri yapabileceksiniz. Bu ve buna benzer birçok sistem kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda. Mesajlaşma sistemini de çok daha eğlenceli bir hale getirecek olan yeni özellik kullanımı için tek yapılması gereken ise uygulamayı Instagram 10.34 sürümüne güncellemek olacak. Ekstra bir sisteme ya da kullanıma gerek kalmayacak.

Instagram Yorum İplikleri

Instagram Yorum İplikleri Sistemi Nasıl Çalışacak?

Posted by | Instagram Haber

Facebook’un izinden gitmeye devam eden sosyal medya devi Instagram, yeni güncellemelerini hızlandırarak yoluna devam ediyor. Facebook’un güncelleme stratejisine doğrudan dahil olan ve güncelleme sıklığını arttıran uygulamanın şimdi ise yeni bir yorum sistemi daha ortaya çıktı. Aslında daha önce yayınladığımız yazılarda söz konusu yorum sisteminden bahsetmiştik.

Daha önce yayınladığımız yazılarda bahsettiğimiz sistem kademeli yorum sistemi olmuştu. Uygulamanın paylaşım yorumları bölümünde tamamen yeniden düzenleyecek olan güncellemenin, bugün itibariyle yayınlanmaya başladığı ortaya çıktı. Yeni güncellemenin yayınlanmasının hemen ardından sistemin nasıl işleyeceğine ilişkin de görseller paylaşıldı.

Instagram Yorum İplikleri Detayları

Yeni güncellemeden sonra gelen özellik kademeli yorum ya da yorum iplikleri olarak adlandırılıyor. Instagram Yorum İplikleri özelliği, paylaşıma gelen bir yoruma cevap verilirse, cevabın hemen altta değil de gruplandırılarak sunulmasını sağlıyor. Bu şekilde kullanıcılar cevap gönderdiklerine, cevap ana yorumla beraber gruplandırılacak.

Yapılan gruplanma sonrasında kullanıcılar, cevapları ve yorumları alt alta görmek yerine, cevapları daha içerde görebilecekler. Bu şekilde de kademeli sistemle beraber görsellik çok daha başarılı hale gelirken, kullanıcıların cevapları kaçırmasının da önüne geçilecek. Bir nevi cevaplar gruplandırılmış olacak. Böylelikle yorum kısmı çok daha geliştirilmiş olacak. Peki, Instagram Yorum İplikleri sistemi nasıl kullanılacak?

 • Instagram kademeli yorum için ekstra bir işlem yapmanıza gerek yok.
 • Paylaşımların alt kısmında yer alan yorumlara tıklayıp “yanıtla” dediğiniz zaman, yorumlara cevap doğrudan yeni güncelleme sistemiyle beraber eklenecek.
 • Yani eski alt alta görünüm yerine, cevaplar gruplandırılıp paylaşımın altında içeri girinti olarak gösterilecek.

Instagram Yorum İplikleri

Instagram Yorum Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

Bu konuda da bazı bilgilerimiz var. Instagram yorum sisteminde ki değişiklik şu an yayınlanmaya başladı. Kullanıcıların yeni özelliği kullanmaları için Instagram’ı güncellemeleri gerekiyor. Fakat her zaman olduğu gibi bu güncellemede de bölgesel sınır sorunu var. Yani güncelleme tüm dünya için aynı anda gelmeyecek. Ülkemizde de yeni güncellemenin kullanımı biraz zaman alabilir. Güncelleme yayınlandığı an detayları sitemize ekleyeceğiz.

Instagram ile WhatsApp Ortaklığı Bir Kez Daha Ortaya Çıktı

Posted by | Instagram Global, Instagram Haber

Hem Instagram uygulaması hem de WhatsApp uygulaması Facebook çatısı altında kullanılan uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor. Facebook’un 2 milyar kullanıcı sayısına sahip olan bir sosyal medya platformu haline gelmesi bir yana, Instagram’ın 700 milyonu aşan kullanıcı sayısı ve WhatsApp uygulamasının da 1 milyarı aşan kullanıcı sayısı doğrudan Facebook’un da kazanmasını sağlıyor.

Her üç uygulamanın gelişimlerinde de doğrudan Facebook gölgesinin etkili olduğunu da belirtelim. Facebook tarafından alınan güncelleme kararları doğrudan Instagram ve WhatsApp uygulamasını da etkiliyor. Bu durumun en büyük örneklerinden birisi de geçtiğimiz günlerde karşımıza çıktı. Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında lider konumda olan WhatsApp uygulaması, Instagram üzerinde en çok kullanılan araçlar olan filtreler özelliğini güncelleme olarak aldı.

WhatsApp Filtreleri Hangileri Olacak?

iOS işletim sistemi kullananların daha önce yapılan testlerde deneyimledikleri filtreler özelliği artık Android kullanıcılarını da tüm platformları da kapsayacak şekilde sisteme entegre ediliyor. WhatsApp beta güncellemesiyle beraber ortaya çıkan bilgiye göre, uygulama ilk filtre testlerini de yapmış oldu. Kullanıcıların birbirlerine gönderdikleri resimleri çeşitli filtrelerle düzenlemeye izin verecek olan yeni özelliğin ilk aşamada 5 ayrı fitre desteği olacak. Instagram filtrelerine çok benzer özellikler gösteren Film, Cool, B&W ve PoP filtrelerinin denendiği güncellemede, ilk aşama için başarı elde edildiğini de söylemek gerekiyor.

WhatsApp filtreler

Instagram benzeri bir kullanımı WhatsApp uygulamasına dahil edecek olan güncelleme için hemen heyecanlanmamız gerektiğini de belirtelim. Çünkü herkese açık güncelleme üzerinde filtre özelliği yayınlanmadı. Sadece beta sürecine kayıt olan kullanıcılar için yeni güncellemenin beta testine açıldığını belirtelim.

Bir de geçtiğimiz hafta içi gelen son beta sürümünden sonra bu özelliğin kullanımı da ne yazık ki beta sürecinde de son buldu. Facebook bir deneme yapıp, başarılı olacağını gördükten sonra fikirden vaz mı geçti? Yoksa filtre sistemi yanlışlıkla kullanıcılara erken mi gösterildi? Şimdilik bir fikrimiz yok. Fakat Instagram ile WhatsApp uygulamasının güçlerini kendi alanlarında birleştirerek kullanmaya devam edecekleri kesin.

Facebook Yapay Zekası Instagram’da Kullanılacak

Posted by | Instagram Global, Instagram Haber

Sosyal medya uygulamaları içerisinde teknoloji bakımından en zengin uygulamalardan biri olarak değerlendirilen Facebook, teknolojisini biraz daha geliştirmeye başladı ve son yıllarda yapay zeka sistemlerine geçiş yapmaya başladı. Birkaç hafta önce ise söz konusu yapay zeka sisteminin fişinin çekildiği haberleri gündem olmuştu. Öyle ki Facebook yetkilileri kurulan yapay zeka sistemlerinin kendi arasında iletişim kurmak için bir dil geliştirdiğini açıklamış ve İngilizce temelli olacak olan bu dilin anlamının çözülemediği de belirtilmişti. İki yapay zekanın kendi oluşturdukları dille beraber işlem yapmasının ardından ise Facebook yetkililerinin çare olarak yapay zeka sisteminin fişini çektiği açıklanmıştı. Bir anda gündem olan yapay zeka sisteminin ise bu kez Instagram için gündemde olduğu ortaya çıktı.

Instagram Yapay Zeka Mı Kullanacak?

Gelen bilgilere bakacak olursak sosyal medya devi Instagram üzerinde de yapay zeka kullanımına devam edecek. Geliştirme ve öğrenme temelli olan, kısa süre önce yaşanan sorun nedeniyle fişi çekilen yapay zeka sisteminin değil ama bu kez Facebook üzerinde kullanılan standart yapay zekaların kullanılacağı ortaya çıktı. Zaten topluluk kurallarını ihlal eden paylaşımları ve yorumları engellemek için bir yapay zeka sistemi kullanılıyor. Fakat yeni gelen bilgilere göre Facebook, artık farklı bir sistem içinde özel bir yapay zeka kullanacak.

Facebook Yapay Zekası Instagram’da Kullanılacak

Bu sistem çeviri sistemi olarak karşımıza çıkacak. Yaklaşık 1 hafta önce tüm çevirileri tamamen yapay zekaya bağladığı açıklanan Facebook’un, şimdi ise bu sistemi Instagram uygulamasına dahil edeceği ortaya çıktı. Öğrenebilen ve dili anlayabilen yapay zeka kullanan sosyal medya devi, Instagram üzerinde de yorum ve açıklama çevirileri için bu yapay zekaları kullanacak.

Instagram için kullanılacak olan yapay zekanın ise benzeri bir sistem ile yeniden geliştirileceği belirtiliyor. Yeni sistemin ne zaman kullanıma gireceği ve hangi dillerin yapay zeka tarafından öğrenileceği konusunda bilgi yok. Tek bilgi İngilizce dilini firmanın yapay zekaya tam olarak öğretmeyi başardığı. Bunun dışında yeni sistemin başka hangi dillere hakim olacağını ise bilmek oldukça zor.

Instagram’da Bir Profili Direct Mesaj Olarak Göndermek

Instagram’da Bir Profili Direct Mesaj Olarak Göndermek

Posted by | Instagram 101, Instagram Destek, Instagram'ın Püf Noktaları

Instagram’da kullanıcıların birbirleriyle olan iletişimlerini arttırmak ve kullanıcıların diğer kullanıcılarla beraber takipçilerine daha rahat ulaşmasını sağlamak için Direct sistemi kullanılıyor. Instagram kullanıcılarının DM olarak adlandırdıkları bölüm sayesinde, bir nevi Instagram’ın sadece görsel paylaşımların yapıldığı bir alan olmasından çıkarılarak uygulamanın sosyal medya yönü de ortaya çıkarılıyor. Mesajlaşma ve kullanıcılarla iletişime geçmek bir yana dursun Direct kısmının uygulamaya eklediği ve genel kullanımı bir hayli kolaylaştıran ayrıcalıkları da yok değil. Yayınlanan bir güncelleme sonrasında Direct bölümüne eklenen başka profilleri mesaj olarak gönderme özelliği de bu ayrıcalıklardan birisi olarak değerlendiriliyor. Peki, profilleri gezerken başka bir kullanıcının profilini kendi arkadaşlarımıza Direct üzerinden göndermek istersek ne yapmamız gerek? Hemen bakalım.

Instagram Profili Mesajla Gönderme

Instagram’da kayıtlı olan herhangi başka bir kullanıcının profilini arkadaşlarınıza göndermek isterseniz yapmanız gereken işlemleri hemen sıralayalım. Yapmanız gereken işlemler şöyle;

 • İlk yapacağınız işlem Instagram hesabınıza girdikten sonra mesaj olarak başka bir kullanıcıya iletmek istediğiniz kişinin profilini görüntülemek olacaktır.
 • Profili görüntülediğiniz zaman, profilin sağ üst bölümünde yer alan “…” simgesine tıklayarak, bu profil için seçeneklerin görüntülenmesini sağlamanız gerekiyor. Ardından yapmanız gereken işlem ise “bu profili paylaş” sekmesine tıklamak olacak.
 • Açılan seçim ekranı üzerinden ise profil hesabını göndermek istediğiniz kullanıcı ya da kullanıcıları seçmeniz gerekecek. Eğer profili bir gruba göndermek isterseniz bu durumda da 15 kişiye kadar seçim hakkınız olduğunu hatırlatalım. 15 kişinin üzerinde kullanıcılara ne yazık ki tek seferde profil gönderimi yapılamıyor.
 • Son aşama “gönder” butonunu kullanmanız yeterli. Ardından seçtiğiniz kullanıcılara Instagram profili gönderilecektir.

Önemli Not: Başka birinin Instagram Profili mesaj olarak gönderirken bilmeniz bazı önemli noktalar var. Bunların başında profilin herkese açık olma durumu geliyor. Eğer gönderdiğiniz Instagram profili takipçilere açıksa, siz takipçi olduğunu için profili görüntüleyebilirsiniz. Fakat karşı taraf profili takip etmiyorsa görüntülemesi mümkün olmaz. Bunun dışında hesabın sadece ön izleme versiyonu olarak kullanıcılara gönderilebildiğini de ekleyelim. Detaylı profil gönderimi mümkün değil.

Instagram’da Gönderdiğimiz Kaybolan Fotoğraf ve Videolar

Instagram’da Gönderdiğimiz Kaybolan Fotoğraf ve Videoları Nerede Görürüz?

Posted by | Instagram 101, Instagram Destek, Instagram Global, Instagram'ın Püf Noktaları

Instagram’ın her bölümü ayrı ayrı güncellemeler alıyor. Bölüm bölüm yayınlanan güncellemeler sayesinde Instagram’ın hemen her bölümü için eksik kalan özelliklerini geliştirdiğini görüyoruz. Bu şekilde eksik yönlerini daha rahat bir şekilde kapatacağı düşünülen Instagram’ın, bu stratejisi sayesinde birçok yenilik aldığı biliniyor. Paylaşım ve canlı yayın alanları bir yana dursun, sosyal medya devinin bu şekilde mesajlaşma bölümünü de yenilediğini gördük. Direk mesaj bölümü için yayınlanan yeni güncelleme sayesinde uygulamanın mesajlaşma bölümünün öne çıkması sağlanmıştı. Bu bölüme gelen son güncelleme ise kullanıcıların birbirlerine kaybolan fotoğraf ve video göndermesi de sağlandı. Tabii ki bu durum bazı yeni soruların ortaya çıkmasına da neden olmuş durumda. Kullanıcıların bu konuda en çok merak ettikleri konu ise gönderilen kaybolan fotoğraf ve videoların yeniden görüntülenip görüntülenemeyeceği. Hemen bu konuda doğrudan Instagram tarafından verilen bilgilerle durumu açıklayalım.

Kaybolan Fotoğraf ve Video Gönderileri Yeniden Gözükür Mü?

Instagram’da herhangi bir arkadaşınıza ya da takipçinize kaybolan fotoğraflar ya da videoları gönderdiyseniz, bu gönderileri doğrudan yeniden görüntülemeniz mümkün değil. Yani her ne kadar başlıkta da bunu belirtmiş olsak da Instagram kaybolan fotoğraf veya video gönderen kullanıcıların gönderilerini yeniden görmesini engelledi.

Tabii ki bu gönderilerimiz hakkında bir daha bilgi alamayacağımız anlamına gelmiyor. Her ne kadar doğrudan gönderilerimizi yeniden göremiyor olsak bile kullanıcıların bu gönderilerinin durumu hakkında bilgiler alması mümkün. Kullanıcıların kaybolan fotoğraf ve video gönderileri hakkında alabilecekleri bilgiler ise şöyle;

 • Gönderinin iletilip iletilmediği,
 • Yeniden oynatılıp oynatılmadığı
 • Kaybolan gönderilerden ekran görüntüsü alınıp alınmadığı
 • Gönderinin açılıp açılmadığı

Tüm bu bilgileri gönderileri yeniden görüntüleyemiyor olsanız bile almanız mümkün. Bunun için ise yapmanız gereken farklı bir işlem yok. Gönderdiğiniz fotoğraflardan sonra fotoğrafın durumu hakkında bilgiyi ve diğer tüm bu bilgileri de direkt bölümünde, gönderileri yolladığınız kullanıcıyla aranızda olan konuşma içerisinde görebiliyorsunuz. Dikkat edilecek nokta ise grup konuşması. Eğer grup konuşması içerisinde bu şekilde bir gönderi paylaşmışsanız bu durumda, mesaj durum göstergesine tıklayarak grup içerisinde gönderiyi kimlerin gördüğüne kadar bilgi alabilirsiniz.

Instagram Canlı Yayın Konuklar Özelliği İçin Yeni Açıklama

Posted by | Instagram Global, Instagram Haber

Dün Instagram tarafından yeni bir güncellemenin haberi verilmişti. Instagram tarafından verilen bilgilerle beraber sosyal medya devinin, hikayeler bölümüne dahil olan canlı yayın özelliği için yeni bir özelliği daha devreye sokacağı öğrenilmişti. Instagram Canlı Yayın Konuklar sistemi olarak öne çıkan yeni sistemle beraber, uygulamanın birden fazla kullanıcı için canlı yayın özelliğinin kullanılmasına izin vereceğini öğrenmiştik. Duyurulduğu andan bu yana epey bir ilgi toplayan yeni özellik için uygulama tarafından bazı yeni açıklamalarda yapıldı. Instagram Canlı Yayın Konuklar sistemi için yeni yapılan açıklamalara geçmeden önce sistemin tam olarak neleri değiştireceğinden detaylı bir şekilde bahsedelim.

Instagram Canlı Yayın Konuklar Tüm Sistem

Canlı yayın bölümüne eklenecek olan sistem sayesinde, canlı yayınınıza konuklar çağırmanıza izin verilecek. Bunun için kullanıcıların Instagram Canlı Yayın Konuklar güncellemesi sonrasında uygulamanın hikayeler bölümüne eklenecek olan kullanıcı çağırma sistemini kullanmaları gerekecek. Canlı yayına davet edilen kullanıcıların sizle beraber canlı yayın yapmalarına da izin verilecek.

Instagram Canlı Yayın Konuklar

Tabii ki izleyicilerin iki kullanıcıyı da görmeleri için canlı yayın sisteminde ekran bölmesi teknolojisinin kullanıldığını göreceğiz. Canlı yayını yapan kişiler ise yine canlı yayın sırasında kendilerini tam ekran görebilecekleri gibi yayına davet ettikleri kullanıcıları da görebilecekler. Sistem zaten dün yeni açıklamalarla duyurulmuştu. Epey ilgi gören özellik için birkaç saat önce Instagram yeni bir açıklama daha yayınladı.

Instagram Canlı Yayın Konuklar Her An Gelebilir

Söz konusu açıklama bu kez güncelleme içeriği hakkında olmadı. En az güncelleme içeriği kadar merak edilen bir başka konu olan, güncelleme yayın tarihi hakkında yeni açıklamalar geldi. Güncellemenin anında yayınlanmayacağı belirtildi. Bu kötü bir haber olarak gösterilse de yeni güncellemenin testlerinin tamamlanması ve hatasız bir güncelleme için bu haberin oldukça önemli olduğu düşünülüyor. En az 1 ay daha testlerin devam edeceği bilinen detaylar arasında.

Bunun yanı sıra testler başarılı olarak sonuçlanacak olursa, Instagram Canlı Yayın Konuklar güncellemesinin diğer güncellemelerde olduğu gibi bölge bölge gelmeyeceği açıklandı. Güncelleme küresel olarak yayınlanacak ve tüm Instagram kullanıcıları yeni güncellemeleri anında alabilecek. Yeni bir açıklama gelirse çoklu canlı yayın özelliği olarak da bilinen Instagram Canlı Yayın Konuklar sistemi hakkında bilgileri sitemizden paylaşacağız.

Apple Watch ile Instagram

Apple Watch ile Instagram Nasıl Kullanılır?

Posted by | Instagram Global, Instagram'ın Püf Noktaları

Bilgisayarların yerini yavaş yavaş akıllı telefonlar almaya başladı. Akıllı telefonların bilgisayar kullanımın yerini almasından sonra, genel kullanım deneyimleri de değişmeye başladı. Eskiden sadece web üzerinden devam eden birçok uygulamanın artık mobil sistemlere de entegre edilmeye başladığını gördük. Buna sosyal medya uygulamalarını ilk sırada yazmak mümkün. Instagram başta olmak üzere birçok kullanıcının sosyal medya hesapları için mobil tercihini yaptığını biliyoruz.

Mobil platformlar üzerinden kullanılan sosyal medya uygulamaları için deneyimlerde sürekli değişiyor. Öyle ki artık akıllı telefonlarla beraber kullanılan aksesuarlarda tüm bu kullanımlarda etkili olmaya başladı. Tüm aksesuarlar içerisinde en çok dikkat çekeniyse akıllı saatler, özellikle son dönemde akıllı telefonlarla beraber öne çıkmaya başlayan akıllı saatler üzerinden de sosyal medya kullanımı ve daha birçok uygulamanın kullanımını gerçekleştirebiliyorsunuz. Akıllı saat denilince akla gelen ilk ürünlerden biri olan Apple Watch akıllı saatleri içinde bu durum aynen geçerli. Hatta Apple Watch ile biraz daha iyi bir deneyim sunuluyor bile diyebiliriz. Peki, Apple Watch ile Instagram kullanmak mümkün mü? Mümkünse bunu nasıl gerçekleştirebiliriz? Detaylarıyla bakalım.

Apple Watch ile Instagram

Apple’ın akıllı saatlerinde Instagram uygulamasını kullanmak için yapmanız gereken bazı ayarlar var. Bunun dışında belli gereksinimlerde bulunuyor. Tüm bu gereksinimler neler? Apple Watch kullanıcılarının yapmaları gerekenler neler? Daha detaylı olarak ele alalım.

 • iPhone Gerekli: İlk aşamada bilmeniz gereken iPhone telefon gerekliliği. Zaten birçok uygulama için olduğu gibi bağlantılarda da Apple Watch akıllı saatlerinin iPhone telefonlara ihtiyaç duyduğunuz biliyoruz. Instagram uygulaması içinde harici olarak Apple Watch sürümü bulunmuyor. Bunun için kullanıcıların yine iPhone üzerinden uygulamalarına girmeleri gerekiyor.
 • Kurulum Nasıl Yapılacak: Kurulum aşamasında da Apple Watch akıllı saatlerinizle iPhone akıllı telefonlarınızın bağlantılarını gerçekleştirmeniz gerekiyor. iPhone ile Apple Watch arasında bir bağlantı kurmak adına Bluetooth bağlantınızı gerçekleştirdikten sonra iPhone üzerinden Instagram uygulamasına girmeniz gerekiyor.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonrada şimdi bazı bağlantıları yapmanız gerekiyor. Bunun için iPhone üzerinden Watch’um uygulamasına girmeniz gerekiyor. Watch uygulamasına girdikten sonra ise uygulamalar içerisinden Instagram uygulamasını seçmeniz gerekecek. Daha sonra ise “Uygulamayı Apple Watch’ta göster” sekmesini açık hale getirmeniz gerekiyor.

Bu işlemi de yaptıktan sonra artık kullanıcıların uygulamaya ulaşması mümkün. Artık Instagram bildirimlerinizi doğrudan Apple Watch akıllı saatiniz üzerinden görebilir, bildirimlere cevap verebilir ve bildirimlere yorum gönderebilirsiniz. Ayrıca paylaşımları beğenme gibi ayrıcalıklara da sahip oluyorsunuz. Bunun dışında uygulamada paylaşım yapmak ne yazık ki mümkün değil. Apple Watch henüz doğrudan bu desteği vermiyor.