2018 Instagram Fenomenleri

2018 Instagram Fenomenleri

Instagram uygulaması geliştikce hayatımızda her geçen gün daha fazla yer ediniyor. Bu yazımızda size bu senenin fenomenlerinden bahsedeceğiz.

Instagram Fenomeni Nedir?

Instagram fenomeni, sosyal medyayı etkili ve doğru bir şekilde kullanan, bundan dolayı yüksek bir takipçi sayısına ulaşmış, aynı zamanda özgün içerikleriyle tanınır hale gelmiş kullanıcıların tamamına verilen isimdir.

Instagram Fenomeni Nasıl Olunur?

Sosyal media içerisindeki en sade ve en etkili uygulamalarından birisi olan Instagram, her geçen gün daha da popüler bir mecra olmaktadır. Hal böyle olunca Instagram fenomeni olan kullanıcılar daha değerli bir hale geliyorlar. Peki Instagram fenomeni ve özellikle 2018 Instagram fenomeni olmak için neler yapılması gerekiyor ve siz neler yapmalısınız? İşte Instagram fenomeni olmak için size birkaç ipucu!

1-) Akılda kalabilecek ve kolayca hatırlanabilir bir kullanıcı ismi belirleyin.

Paylaşacağınız içerikler belirleyeceğiniz isim ile ilgili olmalı veya onları çağrıştırmalı.

2-) Yaratıcı fotoğraflar veya videolar paylaşın, Instagram efektlerini bolca kullanın.

3-) Kullanılan hashtagler sayesinde nelerin trend olduğunu keşfedin ve bu hashtagleri kendi fotoğraflarınızda kullanın. Doğru hashtag’i kullanmak kazandırır!

4-) Düzenli olarak güncel kalmaya çalışın. Ne kadar fazla içerik paylaşırsanız o kadar iyi.

Sosyal medya fenomenleri ne kadar kazanıyor?

Sosyal medyanın son günlerde ciddi derecede kullanıcılarında artış gösteren Instagram, ciddi mecralarda kullanıcı kazanmıştır. Diğer sosyal medya programlarında olduğu gibi Instagram’ın da fenomenlerinin kazançları söz konusudur. Özellikle Instagram fenomenleri ciddi meblağlarda para kazanmaları söz konusudur. 2018 Instagram fenomenleri de ciddi derecede gelir sağlamışlardır.

Pazarlama dünyasında influencer’ların ne kadar kazandıkları birçok kişinin merak ettiği bir konu. Bu konuda, sektörde ücretlerin yapılandırılması ise ilgil maalesef yazılı kurallar yok. Sosyal medyanın tarzı, kullanım, takipçi rakamları, ve Instagram fenomeninin sevilip, sevilmemesi popüler olduğu gibi ücretleri etkileyebiliyor. Sosyal medyada bu yöndeki kampanya ücretleri ise birkaç yüz dolardan başlayıp, milyon dolarları bulabiliyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp’ta Telefon Numarası Değiştirme Nasıl Yapılır?

Sevilen üç sosyal medya ağ; Instagram, Snapchat ve YouTube’da fenomenler kampanyalardan ortalama ne kazanıyor, hep birlikte bakalım.

Instagram: 100 bin takipçisi olana bin dolar

Instagram’da 100 bin takipçisi olan bir fenomenin bir içerik için ücreti ortalama bin dolar. Müşterinin bütçesi, kampanyanın uzunluğu ve etkileşim oranı gibi faktörlerin araya girmesi ile fiyat artıp düşebiliyor. Tabi müşteri ile fenomenin iletişimini bir ajans sağlıyorsa ücrette bir miktar daha artış olabiliyor.

Hollywood ünlülerinin Instagram’daki bir içeriğinin 250 bin dolar olduğu yönünde bilgiler de var.

Bunların haricinde birçok fenomenin influencer olarak da para kazandığı bilinmektedir. İnfluencer yöntemiyle sponsorlu reklam alan fenomenler tanıttıkları ürünler karşılığında ücret almaktadır. Bu ürün tanıtımları belitilebileceği gibi kimi zaman yalnızca ürün kulanılarak görsel olarak takipçilerin beğenisine sunulmasıyla da reklam yapılabilmektedir.

2018 Instagram Fenomenleri Kimlerdir?

İşte 2018 Instagram fenomenleri !

1)         132 milyon takipçisiyle Selena Gomez listenin başında

2)         Christiano Ronaldo

3)         Kim Kardashian

4)         Kylie Jenner

5)         Justin Bieber

6)         Kendall Jenner

7)         Rihanna

İşte 2018 Türk Instagram Fenomenleri !

 

Giyimleri, saçları, makyajları ve kadınların ilgililerini çekecek pek çok farklı özellikleri ile Instagramda fenomen olmuş isimler bulunmaktadır.

Bu 2018 Instagram fenomenleri olan kadınlardan bazılarının isimleri şunlardır;

1)         Pelin Kaya Nam-I Diğer ‘’Modavesosyete’’

2)         Şeyma Subaşı

3)         Ezo Mola

4)         Pelin Akil ve Anıl Altan’ın Ortak Hesabı ‘’Pelinanilaa’’

5)         Kerimcan Durmaz

6)         Danla Bilic

7)         Mert Vidinli

8)         Samet Licina

9)         PuCCa

10)       Zeynep Zor

11)       Merve Özkaynak

12)       Melis Ayca Değirmencioğlu

Aynı zamanda bu isimlerin yanında ek olarak aşağıdaki 2018 Instagram fenomenleri olan bazı kişileri de ekleyebiliriz. Bu Instagram fenomenleri kendilerini bazı kişisel özellikleri ile halka duyurmuşlardır.

Siyahlar Prensesi Gaye – gkopova

Fitness ve pilates güzeli Duygu Çırak – duygucirak_fitpilates

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Okundu Bilgisi Nasıl Kaldırılır?

Kalın kaşlı güzel Nazlı – nazl.y

2018 Instagram Fenomenleri konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2018 Instagram Fenomenleri konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
2018 Instagram Fenomenleri
5 (100%) 2 vote[s]

  1. Gamze ASLAN

    132 milyon takipçi almak ne demek ya. Böyle birşey nasıl oluyor. Düşünün böyle bir hesabınız var. Reklamcılar peşinizden koşar ya. Benim daha yüz sayısını zor buluyor. Takipçilere bak. Satın almışmıdır acaba 🙂

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir