A101

A101

A101 ülkemizin en geniş perakende ağına sahip market zincirlerinden birisidir. 2008 yılında kurulan şirkete sektöre 121 mağaza ile hızlı bir giriş yapmıştır. İndirim Mağazacılığı türünde sektöre giren şirkettin ürünleri genelde masrafsız olması için ortalıkta duruyormuş gibi mağaza içerisinde yer almaktadır.

Tek giriş ve tek çıkış yapılacak şekilde düzenlenen mağazaya bir kez giren mutlaka kasadan geçerek dışarıya çıkmak zorundadır. Şirket motto olarak kendisine “Harca Harca Bitmez” mottosunu tercih etmiştir. Binlerce insanı bünyesinde çalıştıran şirket ülkemizin tüm il ve ilçelerinde açmış olduğu binlerce mağaza ile hizmetine aralıksız olarak devam etmektedir. 81 ile ve 923 ilçede mağazası yet almaktadır.

A101 Marketler Zinciri Kime Aittir?

A101 marketler zincirinin sahibi Turgut Aydın Holding olarak bilinen Aydın Ailesi’dir. Aileye ait şirket çatısı altında birçok farklı sektörde işlem yapılabilmektedir. A101 Yeni Mağazacılık A.Ş. olarak bilinen mağazalar zincirinin %79,21’ine sahiptir.

Şirket ülkenin en büyük mağaza zincirini oluşturabilmek için çok büyük bir yatırım yapmıştır. Büyük şehirlerde yüzlerce, küçük ilçelerde dahi birden fazla mağazası bulunmaktadır. Ülkenin tamamını ürün tedariki yapabilmek için 16 adet bölge müdürlüğü ile hizmet vermektedir. Tüm il ve ilçelerde şubesi bulunan şirketin 2020 itibariyle 9 bin adet mağazası düzenli olarak çalışmaktadır.

Turkuaz renk şirketin resmi rengi olarak tüm tasarımında öne çıkmaktadır. 2016 yılında büyük bir operasyon geçirse de operasyonun olmasına neden olan iddiaların asılsız olduğu ortaya çıkmıştır. Şirketin yönetim kurulu başkanlığını Ahmet Yaşar Aydın yapmaktadır.

a101 kimin

A101 Anlamı Nedir?

A101 markasının anlamı konusunda kamuoyunda çok sayıda farklı spekülasyon bulunmaktadır. Aziz Sapsu bu konuyla ilgili yapmış olduğu açıklama da birçok marka ismi düşündüklerini ve önemli isimlerle çalıştıklarını söylüyor. Ancak bir türlü isim bulamazken, Ali Taran tarafından atılan bir mail’de bu konuyla ilgili A447, Z747 gibi isimler yazıyordu diyor. Bunların arasından istediğini seç ve marka olarak kullan dediğini söylüyor. Bunun devamında şirket çalışanlarına sorduklarını ve onlardan birisinin A101 ismini önerdiğini ve kabul edilerek bu şekilde kaldığını söylüyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

Kamuoyunda yer alan başka bir iddiaya göre Kur’an-ı Kerim bulunan 101. Ayette ticaret ve doğrulukla ilgili açıklamalar olduğu için bu adı aldığı söylenmektedir. Ancak bu konu hakkında kesin bir bilgi yoktur.

A101 Online Satış Yapıyor mu?

A101 online olarak da satış sitesi üzerinden hizmet vermektedir. Binlerce ürünün burada listelenmesi mümkündür. Sisteme üye olduktan sonra istediğiniz kategori altında istediğiniz ürünü sepete ekleyebilirsiniz. Ardından alışveriş yap sekmesine tıklayarak hangi şehirde olursanız olun işleminizi sonlandırmanız mümkündür.

Ayrıca online satışa uygun olan eve teslim hizmeti de sunulabilmektedir. Kampanya dönemlerinde ürünleri mağaza ile aynı fiyata alabilirken, evinize kadar getirilmesi de ayrıca bir avantaj olarak dikkat çekiyor.

A101 Katalog Ürünleri Nelerdir?

A101 Katalog düzenli olarak güncellenen bir listedir. Markette o hafta içerisinde satılacak tüm ürünleri ve fiyatlarını görebilirsiniz. Özel olaraksa sadece belirli günlerde, sınırlı sayılar ile satılacak ürünleri takip edebilirsiniz. Bu sayede çok cazip fiyatlara alışveriş yapmanıza izin verilebilmektedir.

A101 Aktüel sayesinde evinize, kendinize, ailenize veya iş yerinize ihtiyaç duyduğunuz ürünleri görmek ve hangi zamanda satışa çıkacağına bakarak markete gitmeniz mümkün olacaktır. Bu yayınlar haftalık olarak düzenlenmekte ve mağazalar tarafından dağıtılmaktadır. İsterseniz internet üzerinden de araştırma yaparak ürünleri ve listeleri takip edebilirsiniz.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir