Aamir Khan Filmleri

Aamir Khan Filmleri

Son derece başarılı bir aktör, TV sunucusu, yapımcı ve yönetmen, kesinlikle sektördeki en iyi yeteneklerden biri olan Aamir Khan gerçek başarısını, filmleri ile bize gösteriyor. Sizin için Aamir Khan filmleri derlemsini yaptık.

Aamir Khan En İyi Filmleri

İşte Aamir Khan’ın her zaman zanaatla ilgili olduğunu ve herhangi bir yıldız olmadığını kanıtlayan Aamir Khan en iyi filmleri:

 • Raakh (1989)

Qayamat Se Qayamat Tak’tan kısa bir süre sonra, Aamir bu yoğun intikam dramasında rol aldı, genç bir adamı rampada oynadı, eski aşkının tecavüzcülerini öldürdü. Film gişede başarılı olmasa da, Ulusal Ödüllerde özel bir ödül aldı.

 • Jo Jeeta Wohi Sikandar (1992)

Önde gelen erkeklerin egzotik yerlerde kahramanlıklarını gösterdikleri bir dönemde, Aamir, kolejler arası bisiklet şampiyonası etrafında bulunan bu kült çağın spor filminde bir mazlum kolej çocuğu oynamayı seçti.

 • Hum Hain Rahi Pyar Ke (1993)

Herhangi bir ‘görüntü’ isteyen Aamir, 3 çocuğa koruyucu ve ekranda zorlayıcı bir işadamı olan bu büyüleyici romantik komedinin senaryosunu yazdı.

 • Andaz Apna Apna (1994)

Bu komik kült-klasik, Aamir’in gemisine tam teslimiyetinin harika bir örneğidir. Kendi rolü hakkında filmde, zeki olduğunu düşünen ama kaybeden birini canlandırıyor.

 • Baazi (1995)

Hiçbir şekilde muhteşem bir film değil, Baazi bu listede bir sözü hak ediyor, çünkü film Aamir Khan’ın bir kadın olarak giyinmesini konu aldı ve hatta filmin hikayesi nedeniyle bir şarkı çalmasını yaşadı. Bu, 90’lı yıllarda kahramanların ekranda ‘maço’ olmaya odaklandığı bir zamanda ekrana geldi.

 • Rangeela (1995)

Eğitimsiz, sokakları sertleştirmiş bir yetim oynayan Aamir, bu müzikalde muhteşem bir performans sergiledi ve bize seyirciler arasında hala son derece popüler bir karakter kazandırdı.

 • Sarfarosh (1999)

Bollywood’dan gelmiş geçmiş en iyi polis dramalarından biri olan bir filmin mücevheri, Aamir’in bir polis memuru canlandırmasıyla ortaya çıkıyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

 • Taare Zameen Par (2007)

İlk yönetmenlik denemesi için Aamir Khan, onu merkez kahramanı bile olmayan disleksi bir çocuğun hikayesini anlatmayı seçti.

aamir khan
 • 3 Idiots (2009)

44 yaşında, Aamir Khan bir üniversite öğrencisi oynamaya karar verdi ve şaşırtıcı değil, onu çekmeyi başardı!

 • Peepli Live (2010)

Aamir filmde oynamamış olabilir, ancak çiftçi intiharları üzerinde hicivli bir komedi üretmeye istekli olması, kutudan çıkan hikayeleri tanıtmaya olan gerçek ilgisini kanıtlıyor.

 • Dangal (2016)

Önde gelen erkeklerin yaşının, oyuncularının yaşlarının yarısını romantizmle meşgul olduğu bir zamanda, Aamir Khan Dangal onları güreş şampiyonlarına dönüştürmek için eğilmiş dört kıza bakan yaşlanan, kilolu bir baba rolü oynamayı seçti.

 • Secret Superstar (2017)

Aamir’in filmin kahramanının merkezini almasına izin vermek için kendini tamamen terk eden başka bir örneğinde, süperstar genç bir kızın müzik tutkuları hakkında bu küçük mücevheri üretti. Ve hoş bir destekleyici karakterde, Aamir ince mükemmellik için Gawdy adlı bir müzik direktörünü çaldı!

 • Laal Singh Chaddha (2020)

54. doğum gününde Aamir Khan yeni filmi Laal Singh Chaddha’yı ilan etti. Film, Hollywood’un resmi yapımı olan 1994’te yayınlanan Amerikan filmi Forrest Gump’tır. Aamir Khan, Tom Singh’in Forrest Gump’ta olduğu gibi Lal Singh Chadha’da oynayacak. Kareena Kapoor Khan ve Aamir Khan, Laal Singh Chaddha filminin başrollerinde yer alıyor.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir