Açıklama Geldi! Instagram Kronolojik Sıralama Gelmiyor

Instagram Kronolojik Sıralama

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devinin önemli bir geri dönüş yapacağı ve Instagram Kronolojik Sıralama sisteminin yeniden kullanıma gireceği belirtilmişti. Daha önceki yazımızda Instagram Kronolojik Sıralama sisteminin nasıl geri geleceği ve tam olarak ne işe yarayacağı konusunda bilgiler paylaşmıştık. Söz konusu özelliğin açıklanması ve güncelleme haberinin gelmesi bile kullanıcıların bir hayli beğenisini kazanmıştı.

Sosyal medya devinin, kullanıcıların isteklerine karşı duramadığı ve bu nedenle de geri adım atarak Instagram Kronolojik Sıralama sistemini geri getireceği bilgileri verilmişti. Söz konusu özellikle beraber Instagram anasayfa yapısını eski sisteme dönüştüreceği konusunda bilgiler elde edilmişti. Fakat bugün yapılan açıklamalar, beklentileri hüsrana dönüştürdü. Peki, Instagram güncellemeyi gerçekten sunmayacak mı? Konu hakkında ortaya çıkan detaylar neler?

Instagram Kronolojik Sıralama Düzeni Düşüncesi Yok

Söz konusu haberlerin ortaya çıkması ve güncellemeye ait olduğu iddia edilen görsellerin paylaşılmasının ardından Instagram Kronolojik Sıralama özelliği için yetkili bir isimden açıklama geldi. Adı verilmeyen bir Instagram yetkili tarafından dünyanın en büyük teknoloji portallarından biri olan Dijital Trend sitesine verilen habere göre, Instagram Kronolojik Sıralama özelliği konusunda bir çalışma söz konusu değil. Sitemizde de yer verdiğimiz haberler böylelikle yalanlanmış oldu. Bir kez daha Instagram kullanıcılarının hevesi kursağında kalmış oldu.

Instagram Kronolojik Sıralama

Fakat bu noktada bir detayı daha paylaşmak gerekiyor. Öyle ki söz konusu özellik için bazı görseller yayınlanmış ve anasayfa sisteminin zamana bağlı olarak yeniden düzenleneceği görülmüştü. Açıklamalar bu durumu yalanlıyor olabilir ancak Instagram’ın geri adım atmış gibi gözükmek istemediğini de düşünebiliriz.

Belki de bu nedenle bazı düzenlemeler anında açıklanmıyor. Şu an için eski sisteme geri dönüş yapılmasına ilişkin pek umut kalmadı ama yine de kapıları tamamen kapatmadan önce Instagram’ın yayınlayacağı yeni güncellemeyi beklemek gerekiyor. Şu an mevcut anasayfa düzeni araştırmalara göre kullanıcıların %60’ı tarafından hoş karşılanmıyor. Eski sisteme dönüşü sırf bu nedenle bile yapılabileceği düşüncesi var. Bakalım gelişmeler neler olacak?

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Şifreleri Değişti Mi?

Eski anasayfa sistemi için ortaya çıkan iddialar hakkında bilgi verdiğimiz ve görselleri paylaştığımız haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +