Apple Watch ile Instagram Nasıl Kullanılır?

Apple Watch ile Instagram Nasıl Kullanılır?

Bilgisayarların yerini yavaş yavaş akıllı telefonlar almaya başladı. Akıllı telefonların bilgisayar kullanımın yerini almasından sonra, genel kullanım deneyimleri de değişmeye başladı. Eskiden sadece web üzerinden devam eden birçok uygulamanın artık mobil sistemlere de entegre edilmeye başladığını gördük. Buna sosyal medya uygulamalarını ilk sırada yazmak mümkün. Instagram başta olmak üzere birçok kullanıcının sosyal medya hesapları için mobil tercihini yaptığını biliyoruz. Ayrıca yeni çıkan akıllı saatler ile sosyal medya için yeni bir kullanım alanı oluştur. Bu akıllı saatlerin başında gelen apple watch instagram kullanımı için musait mi? Gelin hep beraber inceleyelim.

Mobil platformlar üzerinden kullanılan sosyal medya uygulamaları için deneyimlerde sürekli değişiyor. Öyle ki artık akıllı telefonlarla beraber kullanılan aksesuarlarda tüm bu kullanımlarda etkili olmaya başladı. Tüm aksesuarlar içerisinde en çok dikkat çekeniyse akıllı saatler, özellikle son dönemde akıllı telefonlarla beraber öne çıkmaya başlayan akıllı saatler üzerinden de sosyal medya kullanımı ve daha birçok uygulamanın kullanımını gerçekleştirebiliyorsunuz. Akıllı saat denilince akla gelen ilk ürünlerden biri olan Apple Watch akıllı saatleri içinde bu durum aynen geçerli. Hatta Apple Watch ile biraz daha iyi bir deneyim sunuluyor bile diyebiliriz. Peki, Apple Watch ile Instagram kullanmak mümkün mü? Mümkünse bunu nasıl gerçekleştirebiliriz? Detaylarıyla bakalım.

Apple Watch ile Instagram

Apple’ın akıllı saatlerinde Instagram uygulamasını kullanmak için yapmanız gereken bazı ayarlar var. Bunun dışında belli gereksinimlerde bulunuyor. Tüm bu gereksinimler neler? Apple Watch kullanıcılarının yapmaları gerekenler neler? Daha detaylı olarak ele alalım.

apple watch instagram kullanma

  • iPhone Gerekli: İlk aşamada bilmeniz gereken iPhone telefon gerekliliği. Zaten birçok uygulama için olduğu gibi bağlantılarda da Apple Watch akıllı saatlerinin iPhone telefonlara ihtiyaç duyduğunuz biliyoruz. Instagram uygulaması içinde harici olarak Apple Watch sürümü bulunmuyor. Bunun için kullanıcıların yine iPhone üzerinden uygulamalarına girmeleri gerekiyor.
  • Kurulum Nasıl Yapılacak: Kurulum aşamasında da Apple Watch akıllı saatlerinizle iPhone akıllı telefonlarınızın bağlantılarını gerçekleştirmeniz gerekiyor. iPhone ile Apple Watch arasında bir bağlantı kurmak adına Bluetooth bağlantınızı gerçekleştirdikten sonra iPhone üzerinden Instagram uygulamasına girmeniz gerekiyor.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonrada şimdi bazı bağlantıları yapmanız gerekiyor. Bunun için iPhone üzerinden Watch’um uygulamasına girmeniz gerekiyor. Watch uygulamasına girdikten sonra ise uygulamalar içerisinden Instagram uygulamasını seçmeniz gerekecek. Daha sonra ise “Uygulamayı Apple Watch’ta göster” sekmesini açık hale getirmeniz gerekiyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Bu işlemi de yaptıktan sonra artık kullanıcıların uygulamaya ulaşması mümkün. Artık Instagram bildirimlerinizi doğrudan Apple Watch akıllı saatiniz üzerinden görebilir, bildirimlere cevap verebilir ve bildirimlere yorum gönderebilirsiniz. Ayrıca paylaşımları beğenme gibi ayrıcalıklara da sahip oluyorsunuz. Bunun dışında uygulamada paylaşım yapmak ne yazık ki mümkün değil. Apple Watch henüz doğrudan bu desteği vermiyor.

Apple Watch İçin Instagram Destek Sistemi Geliştirildi

Akıllı cihaz teknolojisi büyük bir hızla yayılmaya başladı. Kontrollü yapay zekâ ürünü olarak sınıflandırılan akıllı cihaz teknolojilerinin yeni ürünleri ise akıllı saatler. İlk olarak akıllı telefonlarla yakalanılan çıkış şimdi ise akıllı saatler ile devam ettirilmeye çalışılacak. Bu bağlamda akıllı saatlerin ilk temsilcileri de Apple ve Samsung oldu. Akıllı telefonlarla büyük bir çıkış yakalayan iki firma şimdide bu alanda büyük bir yarışın içerisine girdi. Bu bağlamda Apple Watch ise getirdiği teknolojilerle bir adım öne çıktı. Apple Watch’ı bir adım öne çıkaran en büyük yenilik ise Instagram desteği oldu. Neredeyse akıllı telefonlara hiç ihtiyaç olmadan Instagram kullanma imkânı sunan destek konusunda Instagram yetkilileriyle de anlaşmaya varıldı.

Saat için Instagram yetkilileri de bir destek bölümü oluşturdu. Bildiğiniz gibi Instagram’ın destek bölümü var ve bu bölümden kullanıcılara rehberler yayınlanıyor. Söz konusu bölümlerde artık Apple Watch sayfasını da görmeniz mümkün. Saat üzerinden bağlantıların nasıl yapılacağından tutun da saat üzerinden yaşanan bağlantı sıkıntılarına kadar destek verilmesi büyük bir girişim olarak gösteriliyor. Söz konusu destek sayfasından kullanıcılar sorularla sorunlarına çözüm bulma imkânı da elde edebiliyor. Bunun dışında Apple saatiniz için de destek formu doldurarak yardım isteme imkânı bulabiliyorsunuz. Bu yenilikle büyük bir ayrıcalık kazanan Apple bir sonraki saatlerine de şimdiden Instagram desteği eklemeyi ve kullanımı da geliştirmeyi amaçladıklarını açıkladı. Bu konuda Instagram’ın kararı da şimdiden belli gibi.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir