Apple Watch Instagram Desteği Artık Yok

Apple Watch Instagram Desteği Artık Yok

Akıllı saat kullanımı, akıllı telefonlarla beraber büyük oranda artış göstermeye başladı. Bu alanda sürekli olarak ise yeni ürünler geliştiriliyor. Gelinen son noktaya baktığımız zaman akıllı saatlerinde en az akıllı telefonlar kadar işlevsel olduğunu görebiliyoruz. Söz konusu akıllı saat olduğu zaman akla ilk gelen üründe Apple Watch serisi. Şu an için en çok satan akıllı saat konumunda olan Apple Watch serisi, donanım özellikleri be tasarımı dışında yazılım destekleriyle de öne çıkmaya başarıyor. Hatta Apple’ın akıllı saatiyle beraber sosyal medya uygulamalarını da dolaylı olarak kontrol edebiliyorsunuz. Hatta Apple Watch Instagram uygulaması, bu konuda akıllı saat sektörü için bir ilke imza atmayı bile başarmıştı.

Fakat son gelen haberler durumun değişeceğini gösteriyor. Gelen haberlere göre Apple Watch Instagram desteği son buldu.

Apple Watch Instagram Desteği Neden Son Buldu?

Hemen konunun detaylarından söz edelim. Aslında yaşanan durumun nedeni Apple’ın istekleri oldu. Apple, geliştiricilerden uygulamalar için bağımsız kullanım sunmalarını istedi. Yani Apple Watch ile iPhone akıllı telefonlarının eşlenmesiyle kullanılan bir Instagram uygulaması değil de doğrudan Apple Watch Instagram uygulaması istendi.

Apple Watch Instagram

Ekranın ne kadar küçük olduğunu ve Instagram uygulamasının akıllı saatin ekranından kullanımının ne kadar zor olacağını düşündüğümüzde, Instagram’ın mantıklı bir karar verdiğini söyleyebiliriz. Alınan bu kararın ardından uygulama iPhone ile eşleştirilip çalışamayacak. Doğrudan Apple Watch Instagram uygulamasına son verilecek. Daha önce benzeri durumlara çok sık rastladığımızı da ekleyelim. Google Maps uygulaması, Amazon uygulaması ve akıllı saat içerisinde kullanılan birçok uygulama, Apple Watch akıllı saat modellerindeki desteğini sonlandırmıştı.

Apple’ın bu yeni isteğini de anlamak gerekiyor. Öyle ki cihazların eşleştirilmesi bazı güvenlik sorunlarının ortaya çıkmasına da neden olabiliyor. Özellikle söz konusu uygulama, kullanıcı verilerinin de göz önünde olduğu sosyal medya uygulaması olunca böyle bir karar alınması güvenlik açısından daha mantıklı gibi gözüküyor. Yaşanan gelişmeler bu şekilde. Bundan sonraki aşamada Apple Watch Instagram uygulamasının kullanıma girmesi ise beklenen bir durum değil. Yani bir dönem kapanmış oldu demek daha doğru olacaktır.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Facebook Emoji Görülmüyor Sorunu ve Çözümü

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir