Ateş ve Su

Ateş ve Su

Ateş ve su oyunu flash tabanlı basit bir ikili oyundur. İki kişinin aynı bilgisayar üzerinden oynayabileceği bir oyundur. Zorlukları olduğu gibi takım çalışması bu oyunda çok önemlidir. Çünkü oyuncusun birisi hata yaptığı zaman diğeri de onun yaptığı hata dolayısıyla bu oyunda elenmiş olacaktır. Bu da oyunun tekrar başlamasına neden olacaktır. Oyunu oynarken ilk hamleyi yapacak kişinin ortada bulunan su ve ateş elmaslarına göre belirlenecektir.

Ateş elması öndeyse önce ateş oynayan oyuncu, su elması öndeyse önce su karakteri ilerleyecektir. Asansörlerden birlikte hareket edecek ve oyunun sonuna birlikte gelerek bir sonraki level için doğru noktaya ulaşmış olacaklardır.

Ateş ve Su Oyunu Nerede Oynanır?

Ateş ve Su oyununu oynamak için yapmanız gereken en kolay şey flash oyun sitelerinden birisine girerek oyunun adını yazmak olacaktır. Büyük ihtimalle popüler oyunlar arasında ilk sırada bu oyun yer alacaktır. İki çocuk veya yetişkin bu oyundan çok fazla zevk alarak birlikte oynayacaklardır. Eğlenceli, zor ve heyecan dolu bu oyunda yanınızda ki arkadaşınıza kızmamanız gerekiyor.

  • Kral Oyun
  • Oyun Kolu
  • Oyun Skor
  • Friv

Örnek olarak bu sitelerden oynanabilir. Ayrıca oyunun birkaç yeni sürümü vardır. İsterseniz o sürümlere geçerek daha zorlu versiyonlarını oynamanız da mümkündür. Tabi bunun için öncelikle oyunda iyice tecrübe kazanmanız gerekiyor.

ateş ve su

Ateş ve Su Oyunu Çözümü Nedir?

Oyunu oynayanlar her oyunda olduğu gibi oyunu bitirmek isteyecektir. Tabi bu durumun olması için büyük çaba harcamak ve sonuna kadar hata yapmadan gelmek gerekiyor. Çünkü her hata demek o seviyeyi tekrar oynamak anlamına gelmektedir.

Bu oyunun sıkı takipçileri oyunu tüm seviyelerinde baştan sona oynayarak oyunu bitirmeyi başarıyorlar. Bunu yaparken diğer oyunculara yardımcı olması amacıyla özel bir video çekerek, oyunun her seviyesinde dikkat edilmesi gereken noktaları gösteriyorlar. Eğer sizde bu oyunda hızlı bir şekilde ilerlemek ve oyunu bitirmek isterseniz o hazır videoları izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

Ateş ve Su Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyun basit bir oyun gibi görünse de içerisinde farklı çözümlerin olduğunu unutmamak gerekiyor. Her seviyede buna dikkat edilerek hareket edilmelidir. Öncelikle de oyunun nasıl oynandığından emin olunması gerekiyor.

  • Ateş oyuncusu yön tuşları ile ilerlen, yukarı tuşu ile zıplar
  • Su karakteri A, W, D tuşları ile aynı yönergeleri uygular
  • Kapalı kapılar, asansörler, köprüler için özel tuşlar vardır. İkisinin de geçmesi için birinin açma tuşunun üzerinde durması gerekiyor.
  • Oyunun sonunda iki kapının da açılması için ikisinin de aynı anda kapılarda olması gerekiyor.
  • Ateş havuzundan ateş oyuncusu, su havuzundan su oyuncusu yürüyerek geçebilir. Diğer oyuncu ise üzerinden atlayarak geçmelidir.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir