Azra Kohen Kimdir?

Azra Kohen Kimdir?

Bu yıl bir internet dizisine uyarlanan ve başrollerinde SerenAy Sarıkaya, Mehmet Günsür, Ozan Güven, gibi önemli oyuncuların yer aldığı Fi kitabının yazarı Akilah Azra Kohen kimdir? , Azra Kohen 1979 yılında izmir ilinde doğmuştur.

Azra Kohen’in Eşi Kimdir?

  • En çok sevilen kitaplarının yazarı Akilah Azra Kohen gör beni, 2001 yılında Sadok Kohen ile dünya evine girdi. Evliliğini şu anki sadık Kohler ile sürdüren güzel ve başarılı yazar, 2009 yılında bir erkek bebek annesi oldu.

Azra Kohen Kaç Yaşında?

  • Hayatını Roman yazarak ve kendini geliştirerek geçiren Azra Kohen, 1979’da doğdu ve şu anda 38 yaşındadır.

Azra Kohen’in Boyu Kaçtır?

Romanlarıyla tanınan ünlü yazar 1.70 civarındadır.

Azra Kohen Aslen Nereli?

  • Asıl adı Azra Sarı zeybek olan gizemli yazar 1979 yılında İzmir’in Merkez ilçesinde doğdu ve daha sonra İstanbul’a yerleşti.
azra kohen

Azra Kohen’in Eğitim Hayatı

Yazar ve psikolog unvanına sahip olan Akilah Azra Kohen kimdir, nöro-psikoloji alanında doktora yapan bir yayıncılık fenomeni kadındır. İstanbul Üniversitesi radyo ve televizyon Bölümü’nden mezun olduktan sonra, üçüncü dünya ülkeleri için yardım ekonomisi Bölümü’nden mezun olan Ottawa, Kanada Üniversitesi’nde eğitimine devam etti. Eğitimine Boğaziçi Üniversitesi’nde devam etti ve klinik Psikoloji yüksek lisans programını başarıyla tamamladı. Bugün, Liverpool Üniversitesi’nde Davranış Bilimleri alanında uzmanlaştığı bilinmektedir.

Akilah Azra Kohen’in Gerçek İsmi Nedir?

Fi, Chi, Pi sevilen kitapların yazarı Azra Kohen ve bu ismi ise kitaplarında kullandı. Ama gerçek adı Azra Sari zeybek olan güzel yazar, kitaplarında akilah adını kullanıyor. 2001 yılında evlendiği eşi Sadok Kohen ile evlendikten sonra kohen soyadını aldı. Bir röportajda ise, Akilah takma adını neden kullandığı sorulmuştu. “Akilah ise eşim ve ben sevilen bir isim oldu ve bir kızım olsaydı, biz Akillah adını koymuş olurduk” dedi. Ayrıca bu ismin Arapça da mistik tonu ve muğlak bir havası nedeniyle kullanıldığını belirtmiştir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

Azra Kohen’in Yazdığı Kitaplar

2013 yılında başarılı yazar Akilah ismiyle yazılan kitap Fi, mahlasını kullanarak Goa Press Publishing tarafından yayınlandı. Kitabın başarısından sonra, ikinci ve sonraki tüm sürümler destek yayınları tarafından yapıldı ve Ağustos 2014’te yayınlandı. 600 sayfadan oluşan kitabın ana sloganı, bu hikâyenin sadece inanılmaz tarafları gerçek diyerek geliştirmiştir.

İlk kitap Fin’in başarısından sonra, Çİ kitabı Temmuz 2014’te destek yayınları tarafından tekrar yayınlandı. 2013 yılında, başarılı yazar Akilah tarafından yazılan Fi kitabı, mahlasını kullanarak Press Publishing ile yayınlanmıştır. Akillah Azra Kohen kitapları ile yaptığı röportajda, ünlü yazara kitaplarının isimlerinin ne anlama geldiği soruldu ve sevgili yazar, kitaplarının ateş, buz, yaşam Enerjisi ve yeni hayat anlamına geldiğini söyledi.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir