Barış Özcan Kimdir?

Barış Özcan Kimdir?

Son dönemlerin en ünlü youtuberları arasında yer alan Barış Özcan hazırladığı videolarla adından sıkça söz ettiriyor. Belgesel şeklinde hazırladığı videolarında işlediği birbirinden farklı bilimsel konularla sosyal medyada büyük bir kitlenin dikkatini üzerine çekmeyi başardı. Son dönemlerde Hindistan’da gerçekleştirdiği canlı yayın Youtube üzerinde gerçekleştirilmiş en kaliteli işler arasında yer alıyor. Neredeyse her videosu milyonlar izlenen ünlü youtuberın hayatıysa merak konusu. Birçok Youtube izleyicisi internet üzerinden sıklıkla barış özcan nerede yaşıyor gibi soruların yanıtlarını araştırıyor. Okuyucularımız için bu yazımızda Barış Özcan hakkında merak edilenleri bir araya getirdik. İşte bütün detaylarıyla barış özcan kimdir, ayrıntılı şekilde sizlerle…

Barış Özcan Hayatı

Ünlü youtuber Barış Özcan 23 Temmuz 1974 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Barış Özcan aslen Edirneli ve göçmendir.

Barış Özcan youtube üzerinde videolar yayınlamaya başlamadan önce kullanıcıların en sık kullandığı yazılım ürünlerini (Flash, Photoshop, PDF) üreten Adobe firmasında çalıştı. Adobe’de çalıştığı süre boyunca Akdeniz Ülkeleri Satış Müdürlüğü’nde çalışmalarını sürdürdü. Barış Özcan aynı zamanda Abak.us kreatif medya ajansı başkanlığı görevini yürütüyor ve hem New York’ta hem de İstanbul’da pek çok ünlü firmaya sosyal medya hizmetleri ve marka danışmanlığı hizmeti veriyor.

Bu firmalardan bazıları şu şekilde:

  • LC Waikiki
  • THY
  • Adobe
  • BASF
  • Türk Telekom
  • Linkledin
  • TimeOut New York
  • NYMag

Marka danışmanlığı ve sosyal medya hizmetlerinin yanı sıra El-Cezire, TRT, CNN Türk gibi önemli kanallar için çeşitli belgeseller çekti.

barış özcan youtube

Barış Özcan ve YouTube

Uzun yıllardır marka danışmanlığı ve sosyal medya alanlarında çalışmış Barış Özcan aynı zamanda profesyonel TEDx konuşmacıları arasında yer alıyor. Keynote speaker ve TEDx konuşmacısı olan Barış Özcan günümüze kadar birçok kurum ve kuruluşta verdiği konferanslarda yaklaşık 600 konuşma gerçekleştirdi.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

Storyteller, yani hikâye anlatıcı olarak ünlenen Barış Özcan 2014 yılına gelindiğinde YouTube platformunda içerik üretmeye başladı. 2014’de başladığı YouTube platformuna 6 yıldır düzenli olarak içerik yüklemeye devam ediyor.

YouTube üzerinden yayınladığı videolarla birçok kullanıcının ilgisini çekmeyi başardı ve kısa sürede abone sayısını arttırdı. Birbirinden farklı alanlarda ürettiği onlarca içerikle YouTube’ın popüler içerik üreticileri arasında yer aldı. Teknoloji, sanat, tasarım ve uzay hakkında hazırladığı video içeriklerinin her biri neredeyse milyonlar tarafından izleniyor. Gerçekleştirdiği canlı yayınlarda en az videoları kadar ilgiyle takip ediliyor. Hindistan’da gerçekleştirdiği canlı yayınlarda Hindistan’ın Ay’a inişini kullanıcılarıyla paylaştı.

Hazırladığı kaliteli içerikler ve canlı yayınlarla YouTube tarafından 12 değişim elçisinden biri olarak seçildi. Bütün bunların yanı sıra Barış Özcan’ın bir de şarkısı bulunuyor. ‘Korkudan’ isimli parçayı Şanışer’le birlikte seslendirmiştir. Devletşah Özcan’la evli olan Barış Özcan’ın Sufi isminde bir oğlu bulunmaktadır ve New York’ta yaşamaktadır.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Barış Özcan Kimdir?

Barış Özcan bir youtuber ve TEDx konuşmacısıdır. Youtube üzerinde bilgi verici videolar oluşturması ile tanınır.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir