BeinSport

BeinSport

Digitürk, Türkiye’nin dijital platformu sloganı ile 199 yılında kurulmuş bir medya şirketidir. Mehmet Emin Karamehmet’in sahibi olduğu Çukurova Holding’in çatısı altında hizmet vermeye başlamıştır. 2000 yılında yayın yatına başlayan şirket 2020 itibariyle Bein Media Grup çatısı altına girmiştir. Satış 2015 yılında gerçekleşmiştir.

Ülkemizin en yüksek futbol ligi ve ikinci ligin yayın hakları bu şirkete aittir. Yayın platformu hizmeti sattıkları dekoderler üzerinden sağlamaktadırlar. Eutelsat ve Türksat uyguları üzerinden yayın yapan firmanın 200’ün üzerinde kanal seçeneği bulunmaktadır. Yayın kalitesi olarak HD, Plus, IQ ve 4K gibi seçenekleri sunulmaktadır. Ülkemizde ilk 4K yayını 2014 yılında bir Süper lig maçında yapmışlardır. Ayrıca VR yayın seçeneği de sunulmaktadır.

Beinsport Kime Aittir?

Beinsport olarak ülkemize giren Bein Media Grup dünyanın birçok yerinde yayın yapan bir medya şirketidir. Hayatına 2012 yılında başlayan şirketin çatısı altında birçok ülkenin futbol yayını bulunmaktadır. Şirketin kurucusu Nasır el-Halifi olarak bilinmektedir. Şirketin merkezi Katar, Doha’da bulunuyor. Hizmet ağı içerisinde Orta Doğu, Amerika, Kanada, Avustralya, Fransa, İspanya ve Türkiye yer almaktadır.

Bein Media Grubu 2015 yılında ülkemizde Dijitürk’ü alarak en büyük dijital platform ile yayın hayatına başlamıştır. Ücretli televizyon hizmeti veren şirketin yayınları arasında spor, dizi, film, belgesel, yemek gibi birçok özel kanal bulunmaktadır.

bein

Beinsport Yayın Akışı ve Maç Özetleri

Beinsport yayın akışı içerisinde eğlenceye dair birçok kanal seçeneği sunulmaktadır. Spor kanalları başta futbol olmak üzere onlarca kanal, eğlence kanalları, sadece dizi ve film yayını yapan kanallar, sadece belgesel yayını yapan kanal seçenekleri bulunmaktadır. Özel kumandası ile bu yayın akışına anlık olarak bakıp istediğinizi anlık olarak izlemek mümkündür.

Beinsport maç özetleri ülkemizde en çok ilgi duyulan medya uygulamalarından birisidir. Aylık bedel vererek alanlar özetleri özel spor kanalları üzerinden izleme şansına sahiptir. Ayrıca şirkete ait web sitesi üzerinden de bu maçların üç ile dört dakika arasında sunulan özetleri izlemek mümkündür. Özetleri ülkemizde TRT Spor dışında sunan başka bir kanal bulunmamaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Trendyol Üzerinden Alışveriş Nasıl Yapılır?

Beinsport Yayın Kanalları

Beinsport yukarıda belirttiğimiz gibi özel veya kendilerine ait birçok kanal ile yayın yapmaktadır. Evde vakit geçirmek isteyen herkese talepleri doğrultusunda ve belirli bir ücret karşılığında bu hizmet sunulmaktadır. Toplamda 888 adet farklı dil tercihine göre 24 saat boyunca radyo ve televizyon olarak yayın yapılmaktadır. En dikkat çeken yayın kanalları arasında aşağıdakiler yer almaktadır.

  • Beinsport Haber, Spor 1, Spor 2, Spor 3 ve Spor 4
  • Bein Series Comedy, Sci-fi, Vice ve Drama
  • Bein Mevoies Premiere, Stars, Aciton, Family-Kids
  • Bein Ramazan, Bein Emmy, Bein Box Office Oscars

Bu kanallar firmaya ait olup, özel ücret verilecek izlenmesi mümkündür. Yılın belirli dönemlerinde yapılan kampanyalar ile müşterilerine uygun fiyatlarla bu yayınları izleme şansı sunulmaktadır. Ancak en büyük talep noktası futbol olarak dikkat çekmektedir. Futbol yayın ihalesi sayesinde diğer kanalların satışı da yapılmaktadır.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir