Bilinçli Instagram Kullanıcısı Olmak

Tüm dünyada büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan Instagram, popüler kültürün en büyük temsilcilerinden biri haline gelmiştir. Herkesin kolayca üye olabildiği bu uygulamada bilinçli Instagram kullanıcısı olmak hem kendimiz hem de toplum için büyük önem arz etmektedir. Bugünkü yazımızda bilinçli Instagram kullanıcısı nasıl olur konusunu işleyerek etik değerlerimizden bahsedeceğiz.

Örnek Bir Instagram Kullanıcısı Olun

Bir konuda bilgi almak istediğimizde ilk başvurduğumuz araçlar internet ve sosyal medya oluyor. Aslında sosyal medyada yapılan paylaşımlar hem arandığında bilgi verici olabilmekte hem de takip esnasında görülen paylaşımlar takipçileri bilgilendirebilmektedir. Bu nedenle yapılan her paylaşıma dikkat edilmeli, yanlış bilgi vermekten kaçınılmalıdır. Yapılan paylaşımlar örnek alınarak kullanılabilir ve istenmeyen sonuçlara neden olabilir. İnternetin kocaman bir çöplük olduğu unutulmamalı ve paylaşım yaparken güvenilir bilgilere yer verilmelidir.

Güzel Fotoğraflar Paylaşın

Bilinçli Instagram kullanıcısı olmak için yaptığınız paylaşımlara son derece dikkat etmeniz gerektiğini belirtmiştik. Gönderilerinizde doğru bilgiye nasıl dikkat ediyorsanız, göze hoş gelen paylaşımlara da dikkat etmelisiniz. Paylaştığınız fotoğraflar insanları rahatsız edecek şekilde olmamalıdır. Bildiğiniz üzere sosyal medya hesapları siyasal ve ideolojik amaçlarla da kullanılabilmektedir. Yaptığınız paylaşımları tüm takipçilerinizin göreceğini bilmeli ve bu tarz rahatsız edici olabilecek paylaşımlardan uzak durmalısınız.

Paylaştıklarınız Sorumluluğunuz Altındadır

Yaptığınız paylaşımlardan dolayı tamamen sorumlu olduğunuzu bilmelisiniz. Birçok kişi suç içeren paylaşımlarından dolayı ceza aldı ve ceza almaya da devam ediyor. Bu nedenle sosyal ağların, normal hayatta olduğu gibi size olumlu ve olumsuz geri dönüşleri olabilmektedir. Fotoğraflarınızın çalınarak kullanılmasını ya da sahte hesaplar açılmasını önlemek adına paylaşımlarınıza kendinize ait bir işaret koyun. Bu isminiz olabileceği gibi küçük bir logo da olabilir. Sosyal medya hesapları insanlara kin kustuğunuz, üstü kapalı laf soktuğunuz bir yer olmamalıdır. Bu paylaşımlar hem takipçilerinizce hem de arkadaşlarınızca hoş karşılanmayabilir.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Facebook 4K Video Paylaşım Dönemi Geliyor

Bilinçli Instagram kullanıcısı olmak konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +