Bilyoner

Bilyoner

Şans oyunları günümüzde oldukça sık oynanmaktadır. Fakat ne yazık ki resmi olmayan şans oyunları sitelerinin sayısı bir hayli fazladır. Bilyoner ise Türkiye’de ilk yasal olarak şans oyunu oynanabilen sitedir. Online bir şekilde şans oyunu oynama fırsatı sunan Bilyoner 26 Mart 2006 tarihinde kurulmuştur. Piyango genel müdürlüğü ile imzalanan anlaşma sayesinde Bilyoner sitesi Türkiye’nin ilk yasal online şans oyunu sitesi olmuştur. Kullanıcı sayısı bir hayli yüksek olan Bilyoner 3 ortaklık ile kurulan bir sitedir. Çukurova holding, introlot ve teknoloji holding ortaklığında kurulmuştur. Çukurova holding %55, İntralot %25  ve Teknoloji holding %20’lik hisseye sahiptir. Günümüzde en akıllarda soru oluşmadan online şans oyunu oynanabilmektedir.

Bilyoner Nasıl Oynanır?

Oldukça fazla üye sayısına sahip olan Bilyoner üzerinden şans oyunu oynanabilmesi için belirli kriterlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Site üzerinden şans oyunu oynanabilmesi için öncelikle kişinin üyelik hesabı açması ve ardından üyelik sözleşmesini okuyarak kabul etmesi gereklidir. Üyelik oluşturmak isteyen kişilerin 18 yaşından büyük olması şartı aranmaktadır. TC kimlik numarası ile kayıt oluşturulduğundan kişinin yaşını büyütmesi gibi bir sahtekarlıkla karşılaşılması mümkün değildir. Üyelik formunun tüm detayları ile doldurulması gereklidir. Üyelik oluşturulduğunda kişiye üyelik numarası verilmektedir. Bu numara üyenin onaylandığını ve site üzerinden şans oyunu oynayabileceği anlamına gelmektedir. Sekiz haneden oluşan bu numara kişilerin talepleri üzerine değiştirilememektedir.Kayıt oluşturmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken kriterler şu şekildedir;

  • Kayıt oluşturulabilmesi için 18 yaşından büyük olma şartı aranmaktadır.
  • TC kimlik numarası ile kayıt oluşturulur.
  •  Her üyenin yalnızca bir hesabı bulunma zorunluluğu vardır buna bağlı olarak aynı kişi birkaç farklı hesap açamamaktadır.
  • Üyelik sözleşmesi içerisinde yer alan maddelerin okunması ve yerine getirilmesi önemlidir.
  •  Siteye giriş için gerekli olan bir diğer şey şifrelendirmedir. 6 haneden oluşan şifreler ile siteye giriş yapılabilmektedir.
  • Tek kullanımlık şifre seçenekleri ise avantajlı olarak sunulan ürünler için kullanılmaktadır.
  • Şifrenin unutulması halinde şifre sıfırlama işlemine başvurulabilir.

Sitenin tam anlamıyla güvenli olmasını sağlamak amacıyla alınan bu önlemler gerek şans oyunu oynayan kişiyi gerekse siteyi korumaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

bilyoner

Bilyoner Kullanımı Güvenli Midir?

Site güvenli midir veya TC kimlik numarası gibi bilgilerin verilmesi doğru mudur soruları merak uyandırıcıdır. Verilen kişisel bilgiler site içerisinde korunmaktadır. Kişinin üyelik bilgilerinin teyit edilebilmesi için TC kimlik numarası paylaşımının yapılması gereklidir. Verilen bilgilerin profilde görülmesi mümkün değildir. Kullanımı üyenin istediği şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Para yüklemesi veya kazanılan paranın çekilmesi üyenin kendi talep ve onayı ile gerçekleştirilmektedir. Kişi verdiği bilgilerin doğru olduğundan emin olarak sözleşmenin maddelerini detaylı olarak okumalı ve ardından kabul etmelidir.

Şans oyunu oynanabilmesi için hesaba belirli miktarda bir para yüklenmesi gerekmektedir. Kredi kartı, havale/eft ve mobil bankacılıklar kullanılarak bakiye yüklemesi yapılabilmektedir. Şans oyunundan kazanılan tutarın hesaba nasıl yattığı bir diğer merak edilen konudur. Kazanılan tutarın öncelikle kontrolü sistem tarafından yapılmaktadır. Daha sonra kişinin kendi adına olan hesabına kazanılan tutar aktarımı yapılmaktadır.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir