Blog Yayınları Ve Türevlerini Instagram İçeriğine Dönüştürmenin 3 Yolu

Muhtemelen buradasınız çünkü önemli bir blog sahibisiniz. Size blogger dememiz de mümkün. İçeriğiniz sürekli olarak güncel ve aktiftir, görev bildirimleriniz yerinde, sıfırdan bir marka oluşturmayı başardınız ve her şey yolunda gidiyor. Ancak hala çığır açan içeriğinizi tanıtmak için Instagram’ı kullanmıyorsunuz. Bu tanım tam da sana göreyse, sana harika haberlerimiz var. 700 milyon kullanıcı onlara ulaşmanızı bekliyor. Intagram takipçi satın al ekibi yine sizi zirveye çıkaracak ipuçları ile yanınızda. İşte o muhteşem 3 yöntem!

Alıntılardan Yararlanın

Beyin görsel uyaranlara 13 milisaniyeye kadar tepki gösterir. Bu, bir izleyicinin dikkatini çekmek için saniyenin sadece küçük bir kısmına sahip olduğunuz anlamına gelir – ve tırnak işaretleri, yani kilit noktaların görselliği- bunu (dikkati çekmek) yapmanın mükemmel yoludur.

İlgi çekici bir alıntı ve gönderi oluşturmak için, bir kullanıcının dikkatini çekeceğini düşündüğünüz bir görsel seçin ve blog yayınınızdan ilgi çekici bir kısa yazı ekleyin. Bu mesajları ilginç hale getirmenin en iyi yolu, onları kısa ve çekici tutmaktır.

Aynı alıntıların genişletilmiş versiyonu veya alıntıyı açıklayan kısa bir paragraf, resmin altındaki açıklama bölümüne eklenmelidir. Kullanıcının görüntü ile eklediğiniz kısaltılmış bağlantıyı tıklaması için 2200 karaktere sahip olduğunuzu unutmayın. Alanınızın hemen bitmediğinden emin olmak için önceden plan yapın!

 

İnsanlar birkaç gün sonra duydukları ve okuduğu bilgilerin % 10’unu hatırlayacaktır. Ancak aynı bilgileri bir görüntüyle eşlerseniz, bunun % 65’ini hatırlamanız muhtemeldir.

Bilgi Grafikleri, Veri Görselleştirme Ve Ötesi

Nielsen Norman grubu tarafından hazırlanan gözlem çalışmalarına göre internet kullanıcıları bilgi taşıyan görüntülere bakmayı tercih ediyorlar. Aynı çalışmada, bilgi grafikleri ve veri görselleştirmelerinin, sosyal medyadaki diğer görüntülerden 3 kat daha fazla pay aldıkları tespit edilmiştir.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Demet Akalın Instagram Üzerinden Bengü’ye Destek Verdi

Başka bir deyişle, bilgi grafikleri ve veri görselleştirmeleri, takipçilerinizi tek bir görüntüde göstermek istediğiniz tüm bilgileri iletmenin sadece güçlü bir yolu değildir. Aynı zamanda çok ilgi çekici içerik türleridir!

Videolar

Video içeriğinin etkinliğini ve potansiyelini anlayan Instagram, artık kullanıcılarına video seçeneği başına 1 dakikalık kullanım olanağı sağlıyor. Daha fazla takipçi almayı nasıl merak ediyorsanız, video özelliğini aktif olarak kullanmalısınız. İşte bunu yapmak için bazı önemli ipuçları:

Çok ticari olmaktan kaçının ve kişisel videolar ile paylaşımları kısıtlı tutun. Videolar, takipçilerinizle gerçekten bağlantı kurmanın en iyi yoludur ve çok fazla reklam ve satışa yönelik içerik yayınlamak, takipçilerinizi kaçırmak demektir.

Hashtag kullanın. Bu, takipçi kitlenizin dışındaki kullanıcıları profilinize çekmenin en etkili yoludur. İçeriğinizi kısaca açıklayan popüler hashtag’lerle denemeler yapın.

“Ekranı Kaydırma Seçeneğini” kullanın. Instagram öykülerinde bir bağlantı yayınlamak yayıncılara % 15-20 daha fazla tıklama alır. Hikayeler aracılığıyla kişisel yayınlar oluşturun ve kullanıcıyı blog yayınının kendisine gönderen bir “kaydır” seçeneği eklediğinizden emin olun. İşte bu kadar basit.

Blog Yayınları Ve Türevlerini Instagram İçeriğine Dönüştürmenin 3 Yolu
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +