Boyner

Boyner

Boyner ülkemizin en büyük perakende toptancılarından birisi olarak hizmet veren bir şirkettir. Şirketin kuruluş tarihi olarak Altınyıldız Mensucat ve Konfeksiyon Fabrikalarının kuruluş tarihi kabul edilir. Bu nedenden dolayı firma çalışmaya 1952 yılından itibaren başlamıştır.

Boyner Grup çatısı altında günümüzde 5 grup şirketi yer almaktadır. Şirketin bünyesinde hali hazırda hizmet eden 250’den fazla ve 7 binin üzerinde çalışan vardır. Şirketin satış kanalları arasında e-ticaret siteleri, mobil uygulamalar da yer almaktadır. Türkiye’nin en büyük moda perakendecisi ve mağaza lideri olarak dikkat çekmektedir. Mağazacılık konusunda ülkemizde birçok ilke imza atan şirket bu açıdan öncü olması ile öne çıkmaktadır.

Boyner Firması Kime Aittir?

Şirketin kurucusu ve şirkete ismini veren kişi Osman Boyner’dir. Günümüzde onursal başkan görevinde olan isim şirketin bugünlere gelmesinde önemli adımlar atmıştır. Günümüzde şirketin başkanlığı görevinde Hasan Cem Boyner yer almaktadır. İstanbul merkezli olarak çalışmalarını yürüten şirketin çatısı altında bulunan önemli markalar vardır.

  • AltınYıldız
  • BR Mağazacılık
  • Hopi
  • Morhipo

Bu markalar mağazalar üzerinden kendi web siteleri üzerinden, mobil uygulamalar üzerinden ve e-ticaret uygulamaları ile satış yapmaktadır. Binlerce ürünü içerisinde barındıran şirket moda konusunda ülkemizin en önemli firmaları arasında yer almaktadır. Sürdürülebilirlik konusunda atmış oldukları adımlar ile tüm müşterilerine eşsiz ve bol seçenekle dolu bir alışveriş fırsatı sunmaktadır. Hem toptan hem de perakende olarak satış yapmaktadır.

boyner mağazaları

Boyner Firması Ne Zaman Kuruldu?

Boyner firması ne zaman kuruldu sorusunun cevabı farklılık göstermektedir. Kimilerine göre firmanın şuan çatısı altında olan AltınYıldız’ın kuruluş tarihi olan 1952 yılı kabul edilmektedir. Boyner Grup olarak faaliyetlerine şirketin çatısı altına giren markaların katılmasıyla başlanmıştır. Bu grupların isimleri yukarıda yer almaktadır.

Binlerce çalışanı ile bu şirket grupları ile müşterilerine en iyi alışveriş deneyiminin yaşatabilmek için çalışıyorlar. Her şirket kendi içerisinde barındırdığı özellikler ile sektörün öncüleri olması ile dikkat çekmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

Boyner Firmasına Ait Şirketler ve Önemli Kişiler

Boyner firmasına bağlı olan şirketlerin isimlerini yukarıda bahsettik. Şirketlerin tam olarak nasıl hizmet verdiği hakkında detaylı bilgileri burada sizlerle paylaşalım.

Altınyıldız, 1952 yılından bu tarafa tekstil sektöründe hizmet veren bir markadır. Son değişikliği 2011 yılında yapan şirket 125 bin metrekare açık alan ve 60 bin metrekarelik kapalı alanla çalışmalarına devam etmektedir. Hem yurt için hem de yurt dışı satış yapılmaktadır.

Boyner, ilk olarak “Çarşı” ismiyle mağazasını 1981 yılında Bakırköy’de açmıştır. O günden bu güne alışverişin dünyasında ki tüm yenilikleri müşterilerine yansıtmaya çalışmaktadır.

BR Mağazacılık, Altınyıldız ve Altınyıldız Classic için üretilen tüm erkek ürünlerinin satıldığı mağazalardır. 2009 yılında açılan şirket günümüzde 200’den fazla mağaza ile hizmet vermektedir.

Hopi, Boyner Grup tarafından 2015 yılında hizmete açılan bir mobil uygulamadır. Bu uygulamada 150’den fazla marka bulunmaktadır.

Morhipo kadınlara özel ürünlerin satıldığı, şirket çatısı altında ürünlerin bulunduğu bir e-ticaret sitesidir. 2011 yılında kurulan sitede farklı konseptler kullanılmaktadır.

Şirketin sahibi ve başkanı olarak Hasan Cem Boyner yönetimin en üstündedir. CEO Eren Çamurdan, Morhipo ve Boyner.com.tr genel müdürü Barış Akyürek öne çıkan yöneticiler olarak dikkat çekmektedir.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir