Çeviri

Çeviri

İngilizce- Türkçe çeviri yaptırmak için günümüzde bir çevirmen ile uğraşmanıza veya saatlerce oturup elinizde sözlük ile çeviri yapmanıza gerek yok. Sizin yerinize hem kelime olarak hem de cümle olarak çeviri yapabilecek çok sayıda kaliteli web sitesi bulunuyor.

İngilizce çeviri işlemlerinizi kelime olarak veya cümle olarak yaptırarak anlık olarak kullanmanıza imkan veriliyor. Elinize bir sözlük alıp dakikalarca kelime çevirisi aramak ve cümle ile birleştirmek yerine buraya yazarak saniyeler içerisinde sonuç almanız mümkün kılınacaktır.

İngilizce Türkçe Çeviri Doğru Yapan Sitelerin Özellikleri

İngilizce – Türkçe çeviri yapan çok sayıda web sitesi bulabilirsiniz. Ancak bunların arasında tercih yaparken size en verimli şekilde yardımcı olacakları belirlemeniz ve ona göre kullanmanız daha önemli olacaktır. Bu noktada içerisinde sadece Türkçe İngilizce çeviri değil farklı diller içinde çeviri yapan sitelerden bazılarını burada paylaşacağız. Günümüzde artık bu tarz web sitelerin tek bir dilde çeviri yapması kabul edilmiyor. Birden fazla dilde çeviri yapmaları artık bu sitelerin en önemli kıstasları olarak görülüyor.

  • Google Translate

Çeviri denildiğinde herkesin ilk aklına bir Google servisi olan Translate geliyor. Ücretsiz olması, anında ulaşılabiliyor olması ve ister metin isterseniz dokümanın çevirisinin yapabilmesi siteyi kaliteli kılıyor. Ancak tam anlamıyla net çeviriler yapamıyor olması şuan hatası olarak görülüyor. Ama çok sayıda anlık olarak en azından anlamak için bu sistem kullanılıyor.

ingilizce türkçe çeviri
  • Yandex Çeviri

Rusya’nın arama motoru olarak ülkemize büyük yatırım yapan Yandex, dil çevirisi anlamında translate ile yardımcı oluyor. Bu sistem günlük konuşma dillerinde değil daha çok resmi konuşmalarda daha net çeviriler yapmasına yardımcı oluyor. Anlık olarak 10 bin karakter çevirine izin veriyor.

  • Tureng Sözlük

Dil çeviri anlamında ülkemizde uzun süredir hizmet veren web sitelerinden birisi de Tureng’dir. Sadece tek bir dilde değil birçok dilde çevirilere hızlı bir şekilde sonuç veriyor. İster üye olarak isterseniz de üye olmadan bu sistemi İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca dillerinin çevirisinde kullanabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

  • Sesli Sözlük

Türkçe Çeviri işlemleri için kullanılabilecek sistemlerden birisi de Sesli Sözlük’tür. Bu sistemde size sadece çeviri anlamında yardımcı olunmuyor. Aynı zamanda çevirdiğiniz cümlenin veya kelimenin nasıl telaffuz edildiğini de görmeniz anlık olarak iki dil içinde izin veriliyor. Sadece anlam öğrenmek değil aynı zamanda konuşmak isteyenler içinde uygun bir seçenek olarak duruyor.

  • Zargan

Ülkemizde dil çevirileri, kalıp çevirileri gibi birçok işleme yardımcı olan sitelerden birisi de Zargan’dır. Bu sistemin en dikkat çekici özelliği geniş bir deyimler arşivine sahip olmasıdır. Deyimler bizim dilimiz için çok önemli olmasından dolayı bunu desteklemesi bu siteyi diğerlerinden öne çıkaran nokta olarak dikkat çekiyor.

  • Cambridge Dictionary

İngilizce sözlük için tercih edilebilecek en iyi seçenek Cambridge Üniversitesi tarafından geliştirilen bu sözlük aracı olacaktır. Bu sistemin tek dikkat edilmesi gereken nokta İngiliz’den diğer dillere çeviri yapmaya izin veriyor olmasıdır. Yani Türkçe’den İngilizceye bu sitede çeviri yapmak mümkün değildir. Ama tam bir online İngilizce sözlük olması açısından kullanılabilir.

İngilizce Sözlük Bakarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Online İngilizce sözlük arayışınızda değerlendirebileceğiniz bazı sistemleri sizlerle paylaşmaya yardımcı olduk. Bu sistemlerin ortak özelliği hepsinin ücretsiz olarak bu çeviri hizmetini veriyor olmasıdır. Ancak isterseniz bu sistemlerin daha gelişmişleri ile online olarak ancak ücreti karşılığında hizmet veren sitelerde tercih edebilirsiniz. Ancak günlük kullanımda bu web sitelerini tercih etmek sizin için yeterli olacaktır.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir