Cüneyt Özdemir Şok Haber TİB’den Geldi

Cüneyt Özdemir Şok Haber TİB’den Geldi

Kanal D haber bülteni ile adından söz ettiren ünlü spiker Cüneyt Özdemir ekranlardan uzak kaldığı süre içerisinde sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla gündeme gelmişti. Ünlü isim sosyal medya üzerinden hem kitaplarını hem de görüşlerini dile getirmeye başlamış ve kısa süre içerisinde de epey bir takipçi kazanmıştı. Adına açılan sahte Instagram ve Twitter hesapları için de yasal işlem yapan ünlü spikere dün ise şok bir haber geldi. Oldukça aktif bir sosyal medya kullanıcısı olan Cüneyt Özdemir’in en sık kullandığı Twitter hesabı TİB tarafından kapatıldı. Erişime kapatılan hesap için ise ünlü isim diğer sosyal medya sayfaları üzerinden açıklama yaptı.

Erişimin neden kapatıldığı bilinmezken Özdemir açıklamalarında konuya ilişkin “TİB’in, onaylı twitter hesabımı kapatma talebi olduğunu bu sabah öğrendim. Olabilir mi, hiçbir şeye şaşırmıyorum. Ama şöyle bir durum var. Beni 4 milyon kişi takip ediyor. Türkiye’de 12 milyon twitter kullanıcısı var diye biliyorum. Bana yasak koydurmak, neredeyse Türkiye’de Twitter’ın üçte birini kapatmak demek. Çatışma döneminin başladığı son birkaç aydır siyasi mesajlar atmıyorum. Sadece sevdiğim filmleri, kitapları, Instagram’da çektiğim fotoğrafları paylaşıyorum. Yaklaşık 4 milyona yakın takibim var Twitter’da. Twitter gibi Facebook’ta da çok sayıda sahte hesap kurulmuş adıma. Olur olmaz içerikler paylaşılıyor.

Sahte Hesaplardan Şikayetçi Oldu

Facebook’a başvurarak tespit ettiğim 12 hesabı askıya aldırdım. Sadece sahte hesaplar da değil, adam Facebook’ta fotoğrafımı kullanarak penis büyütücü bile satıyor! Endişe verici olan şu açıkçası… Terörle mücadelenin arttığı bugünlerde eğer TİB işini gücünü bırakıp Türkiye’nin en tanınmış gazetecilerinden birinin sosyal medya hesabını kapatma derdine düştüyse, bunu kara kara düşünmeliyiz… TİB’in varlığından, şu andaki bürokrasinin çalışma biçimine, Türkiye’de demokrasi ve hukukun işletilme şekline kadar vahim bir tablo içindeyiz. Ben artık Ahmet Hakan’a saldıranların elini kolunu sallayarak bırakıldıklarını gördükten sonra hiçbir şeye şaşırmıyorum. Benim hesabımı neden kapatmışlar elbette anlamış değilim… Çünkü Twitter hesabımda sıkıntılı hiçbir şey yok. Telefonlarımız 24 saat dinleniyor zaten, aşırı şeffaf yaşıyoruz. Ama belki TİB yetkilileri paylaştığım filmleri, kitapları, Instagram fotoğraflarımı beğenmemiş olabilirler! Vurur yüze ifadesi, sıra benim hesabımı kapatmaya kadar geldi bir tanesi…” açıklamasını yağan ünlü isim neden hesabının kapandığını ise araştıracağını belirtti.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Akımları Saç Baskısı

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://instagramtakipcisatinal.com/instagram-oto-yorum-satin-al

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Cüneyt Özdemir Şok Haber TİB’den Geldi
4.5 (89.43%) 439 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir