Daha Eğlenceli Instagram Profilleri için 4 Paylaşım Önerisi

Daha Eğlenceli Instagram Profilleri için 4 Paylaşım Önerisi

Instagram, mobil bir platform olarak kullanıldığı için insanların her an ulaşabildikleri ve sürekli paylaşım yapabildikleri bir platform haline geldi. Bu durum Instagram’ın sürekli olarak yeni kullanıcılar kazanmasını sağladı. İnsanların uygulamaya kolay erişimi sağlanırken, aynı zamanda akıllı telefonların sunduğu ayrıcalıklardan da faydalanmaya başladık. Akıllı telefonları kullanarak çok kolay bir şekilde Instagram için fotoğraf ve video çekip paylaşabiliyoruz.

Tabi 800 milyon kullanıcının uygulamayı kullandığını düşünecek olursak, standart olarak sadece fotoğraf ve video paylaşmak, ilgi çekme konusunda sorunlar yaşanmasına neden oluyor. Peki, Instagram profilimizin daha eğlenceli hale gelmesi ve daha fazla ilgi çekmesi için neler yapmak gerekli? Küçük ipuçları verelim.

Instagram Fotoğraf Kolajları Oluşturmak

Yapılan araştırmalara göre, Instagram paylaşımlarda resimleri hikayeleştirmek ve kolajlar oluşturmak çok daha fazla ilgi çekiyor. Zaten uygulamanın hikayeler bölümünün bu kadar çok tutmasındaki ana nedenler arasında kullanıcıların gösterdiği ilgi de var. Bunun için kullanıcıların deneyebileceği iki farklı sistem var.

Biliyorsunuz ki Instagram artık çoklu paylaşımı destekliyor. 10 resme kadar resimlerinizi ardı ardına ekleyip paylaşıp yaparak, bir kolay oluşturabilirsiniz. Bu tür paylaşımlar çok daha ilgi çekiyor. Bunun dışında 3.parti uygulamalar ve fotoğraf düzenleme uygulamaları kullanılarak oluşturulan kolajlarda var. Yine bu tür paylaşımlarında bir hayli ilgi çektiğini ve tek resim paylaşımlarına göre çok daha fazla etkileşim getirdiğini de belirtelim.

Instagram

Time Lapse Çekimleri Paylaşma

Standart paylaşımlardan daha etkili sonuçlar veren paylaşım türlerinden birisi de Time lapse paylaşımları. Zaman atlamalı çekim tekniği olarak da bilinen çekim moduyla beraber hazırlanan hızlı videolar, çok daha ilgi çekici paylaşımlar yapmanıza olanak sağlıyor. Yeni akıllı telefonlarda bu konuda kullanıcıların işini bir hayli kolaylaştırmakta. Kullanıcıların özellikle manzara çekimlerinde bu yöntemi kullanması oldukça ilgi çekici paylaşımlara zemin hazırlıyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Instagram

Yavaş Çekim Modlarını Kullanarak Paylaşım Yapmak

Başta Sony olmak üzere birçok akıllı telefonun kamerasında yavaş çekim modları kullanılmaya başladı. Özellikle sosyal medya paylaşımlarında yavaş çekim modu ile hazırlanmış olan paylaşımlarında en az hikayeler paylaşımları kadar ilgi gördüğünü görüyoruz. Çok sık olmasa da ara ara yapılan yavaş çekim paylaşımlarının, profilinizi çok daha eğlenceli hale getirebileceğini söyleyebiliriz.

Instagram

Çizim Filtreleri Kullanmak

Son önerimiz ise fotoğraflarınızda çizim filtreleri kullanmanız ve bu şekilde paylaşımlar yapmanız. Prisma gibi filtre programlarıyla beraber oluşturulan paylaşımalar hem sanatsal hem de renkli paylaşımlara adım atmanızı sağlıyor. Sadece Prisma filtresiyle yapılan paylaşımların bir akıma geldiğini düşünecek olursak, bu tür paylaşımların ne kadar ilgi çektiğini daha iyi anlamış oluruz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sıkıcı profilimden kurtulmak için dahiye çözümler önerdiğiniz için şimdiden teşekkür ederim. İnstagramımı sayenizde daha eğlenceli olarak dizayn edebileceğim. Satış için kullandığım için gerçekten ilgi çekici olmasına ihtiyacım vardı. Sayenizde daha aktif bir profilim olacak.

  2. Ben CANVA diye bir uygulama kullanıyorum. Baya başarılı paylaşımlar oluşturabiliyorum. Mutlaka tavsiye ederim. İçerisinde ücretsiz bir çok grafik var. Ayrıca size tasarım imkanı da sunuyor. Bunu kullanırsanız sevinirim.