Discord Arkadaş Ekleme

Discord Arkadaş Ekleme

Ücretsiz olmasıyla beraber oyunseverlerin vazgeçilmezleri arasına kısa sürede giren discord nasıl arkadaş eklenir sorusuyla da öne çıkmaktadır. İnternetten sesli bir iletişim uygulaması olarak kullanılabilir Discord, kolay etkileşim olanaklarını da fazlasıyla karşılaşıyor. Bundan dolayı hemen herkes tarafından rahatlıkla ses iletişimi için tercih edilmektedir. Online oyun oynayan kişilerin aynı anda görüşme yapabilmesine olanak tanıyor. İnternet bağlantısının problemsiz sağlanması ise tek şart olarak biliniyor. Bunun olmasıyla hem hızlı hem de yüksek ses kalitesinde bir iletişim sizleri bekliyor.

Discord Arkadaş Özellikleri

  • Discord etiketi yani kullanıcı adı haricinde herhangi bir veriye gerek yoktur.
  • Kısa süre içinde tüm kişilere arkadaşlık istekleri gönderilebilir.
  • Arkadaşlık bölümünden toplu görüşmeler yapılabilir, kanal açarak keyifli sohbetler gerçekleştirilebilir.
  • Var olan tüm discord kullanıcılarıyla arkadaşlıklar yapılabilir, tanıdıklar arkadaşlar grubuna dahil edilebilir.
  • Geniş kapsamlı olmasına karşın kullanımı oldukça pratik sesli iletişim uygulaması Discord arkadaş ekle her kullanıcı tarafından yapılabilmektedir.

Discord Arkadaş Ekleme İşlemi

Discord platformu özelinde kolaylıkla arkadaş eklemesi yapılabilir, yeni arkadaşlıklar kurulabilmektedir. Bunun için ise kişinin Discord etiketini bilmek yeterlidir. Uygulamanın sol-üst bölümünde bir simge bulunur. Discord simgesine tıklanmasıyla sol-alt kısımda size ait etiket olan isim görülecektir. Ayarlar bölümünden “Hesabım” menüsüne geçiş yapılır. Burada kişiye ait kullanıcı adı gözükür. Var olan bu kullanıcı adı aynı zamanda kişinin Discord etiketidir. Herhangi bir arkadaşın eklenmesi için bunun bilinmesi gerekir.

discord arkadaş ekleme

Discord simgesinin yanında ise ki sol-üst bölümde olduğunu belirtmiştik, arkadaşlar kısmı vardır. Bu bölümden giriş yapılmasıyla “arkadaş ekle” seçeneği zaten görülür. Açılan pencerede discord arkadaş ekleme için etiket girişi istenir. Doğru ve eksiksiz bir şekilde kişiye ait discord etiketi girerek arkadaşlık isteği gönderilir. Burada önemli olan husus ise doğrudan kişinin eklenmemesidir. Yalnızca arkadaş isteği bu şekilde gönderilir. Sonrasında kişinin kabul etmesi halinde arkadaş olarak eklemesi yapılır. Var olan discord arkadaş ekle sonrasında arkadaşlar sayfasında kişi gözükecektir. İstenilen zaman dilimlerinde iletişime geçebilirsiniz. Tanıdıklarınıza bu şekilde istekler göndererek çok daha fazla kişiyle bir araya gelebilir, birlikte konuşmalar yapabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Trendyol Üzerinden Alışveriş Nasıl Yapılır?

Discord Kullanıcıları Profil Ayarları

Var olan profil düzenleme kısmından daha detaylı ayarlar yapılabilmektedir. Açılan pencereden profil resmi değiştirilebilir, düzenlenebilir ya da dosyalar eklenebilir. Birden fazla Discord arkadaş ile iletişim için kanal açılması gereklidir. Uygulama üzerinden + simgesinden sunucu oluştur denilir. Sonrasında ise Sunucu adı verilir ve kanal açma işlemleri de belirtilen şekillerde yapılarak onaylanır. Verilecek davet link penceresiyle otomatik giriş gerçekleşir. Sonrasında ise davet linkleriyle tüm arkadaşlar iletişim için kanal çerçevesinde toplanır. Son derece gelişmiş bir kaliteye sahip olmasının ötesinde hiç tanınmayan kişilerin discord arkadaş olarak eklenmesi de mümkündür. Yeni arkadaşlıklara açık olma hali bunu beraberinde getirebilir.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir