Discord Bot Ekleme

Discord Bot Ekleme

Birçok yönüyle fark yaratan popüler uygulamaların başında gelen discord sesli iletişim hizmeti vermektedir. Tanıdığınız kişilerle internet ortamında çok rahat ve hızlı şekilde iletişim kurulmasını sağlayan ücretsiz yapılıdır. Birden fazla kişiyle de iletişim kurulabilirken yapılacak işlemlerle daha özgün hale getirilmesi de söz konusudur. Bu çerçevede discord bot süreçleri söz konusu olurken birbirinden farklı eklemelerle daha kişisel bir kullanım gerçekleşir. Peki, discord bot ekleme nasıl yapılır?

Discord Bot Ekleme Nasıl Yapılır?

Birtakım düzenlemeler sonrasında kişiselleştirilmesi mümkün olan discord bot süreçleri hemen yapılabilir. Öncelikli olarak istenilen özelliklerin tümü eklenebilmektedir. Bu amaçla Discord hesabı kullanıma başlanmalıdır. Hesaba giriş yapıldıktan sonra istenen adımlar takip edilir. Çeşitli bot ekleme işlemleri için “Sunucuyu Yönet” izni alınmalıdır. Çünkü sunucu seçimi yaparak bot eklemesi sağlanır. Eklenmesi istenen botun web adresine girilirken sonrasında sunucuya bot ekle denilir. Davet Et seçeneği de vardır. Eklemek istenilen bot seçimi yapılır ve sonrasında “Yetkilendir” butonuna tıklanır. Kısa süre diliminde bot, artık sunucuya eklenmiş bir şekilde kullanıma hazır hale gelecektir. İşlevsel açıdan kullanışlı olan botlar birçok farklı amaca hizmet etmektedir.

discord bot ekleme

Discord Botları Hakkında

Halihazırda çokça kullanılan iletişim uygulaması özelinde discord botları sayısı bir hayli fazladır. Müzik ekleme yapılabilmesi ya da Hoş Geldin Botu eklenmesi bile mümkündür. Doğrudan Sunucu Ayarları üzerinden hoş geldin mesajı ayarlanabilir. Sonrasında ön izleme yapılarak nasıl göründüğüne bakılabilir. Yeni üye mesaj kanalı üzerinden arzu ettiğiniz “Hoş geldin” kanalı seçilirken hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Discord Botları

  • Arkadaşlarınızla konuşurken Pokemon yakalayabilir, farklı eğlenceli botlar kullanabilirsiniz.
  • Küfür, spam ya da saldırılara karşı güvenlik önlemi sağlayan botlar tercih edilebilir.
  • Komutların gerçekleştirilmesi, talimat verme, özel rol verme botları da vardır.
  • Müzik botu çerçevesinde Groovy Bot en iyiler arasındadır.
  • Invite Manager kullanılarak davetlere dair bilgiler alınabilir.
  • Give a way bot ile çeşitli çekilişlere katılım sağlanabilir.

Discord Müzik Botu Ekleme

Çeşitli discord botları var olurken tam anlamıyla kişisel tercihlerle işlemler yönlendirilir. Buna ilave olarak ise müzik botu seçimlerinin sayısı oldukça fazladır. Yapılacak müzik boyu için web sayfası üzerinden “Davet Et” denilir. Açılacak ekranda ise botun yerleştirileceği sunucu seçimi yapılır. Sonrasında alt taraftaki Doğrula kısmına tıklanır ve yönlendirme başlar. Onay uyarısının kabul edilmesiyle birlikte artık işlemler tamamlanmış olur. Sorunsuz bir şekilde discord müzik botu eklemesi gerçekleştirilmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

Devamlı olarak yeni müzik botlarının ilave edilmesi de söz konusu olurken istenildiği zaman silme yapılabilir. Uygulama kullanımı çok kaliteli olmakla beraber mesajlaşma aracı olarak da çokça kullanılmaktadır. Oldukça fazla birikmiş mesajların silinmesi için ise mesaj kutucuğunun yanında üç nokta vardır. Ona tıkladıktan sonra açılan minik pencereden sil yapılabilir. Bunun dışında farklı programlar kullanarak da uygulama mesajlarının kalıcı bir şekilde silinmesi söz konusudur.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir