Discord Nedir?

Discord Nedir?

Discord nedir, neden kullanılır ve nasıl indirilir soruları özellikle bilgisayara karşı merakı olan kişiler tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. Bilgisayarda oyun oynamayı seven kişilerin vazgeçilmez uygulaması haline gelen Discord ücretsizdir. Ücretsiz olması tercih edilmesinde önemli bir rol oynarken özellikle son dönemlerde indirme sayısı oldukça artmıştır. Sesli iletişim uygulaması olan Discord özellikle oyun severler tarafından kullanılan bir uygulama. Oyun oynandığı sırada arkadaşlarıyla iletişim halinde olmak için tercih edilen bu uygulamanın farklı alternatifleri olsada şuan açık ara farkla en çok indirilen uygulamalardan bir tanesidir.Aynı anda birden fazla konuşma imkanı sunmaktadır, özellikle yayıncılar tarafından severek kullanılan bir uygulamadır.

Discord Nasıl Kullanılır?

Discord’ un kullanılması aslında oldukça basittir. Discord nedir sorusuna net bir cevap vermek gerekirse, sesli sohbet uygulamasıdır. Birbirinden farklı amaçlar için kullanılıyor olsada en fazla oyun oynayan gençler tarafından tercih edilmektedir. Discord uygulamasını indirdikten hemen sonra bir üyelik açılması gerekmektedir. Üyelik mail adresi üzerinden kolaylıkla açılabilir. Kanallardan oluşan Discord uygulamasında sohbet edebilmek için mevcut bir kanala giriş yapılmalı veya kişi kendi kanalını açmalıdır. Bunun için Discord ilk açıldığı anda kişiye oynanan oyunların orijinal Discord adresleri gösterilmektedir. Kişi isterse bunlara katılarak sevdiği oyunu oynayan binlerce kişi ile tanışabilir.Birbirinden farklı özelliklere sahip olan sesli iletişim uygulaması Discord kanalı herkes tarafından açılabilmektedir.

Discord Ne Demek?

Discord kanalı açmak için uygulamada sağ tarafta bulunan “+” simgesine tıklanmalı ve ardından bir sunucu oluştur seçeneğine girilmelidir. Sunucu oluşturmak için sunucu ismi girildikten hemen sonra onaylanmaktadır. Oldukça basit olan bu seçenek ile kişi kendine ait bir sunucuya sahip olabilmektedir. Sunucu sahibi sunucusunu istediği gibi değiştirme ve düzenleme yetkisine sahiptir. Discord uygulamasında “Arkadaşlarını Davet Et” kısmından link gönderilebilmektedir. Bunların yanı sıra Discord sahibi istediği rolleri oluşturarak yetki sınırlaması yapılabilir. Ayrıca sunucuyu istediği zaman silebilmektedir. Discord giriş yapıldıktan sonra kişi kendi sunucusuna botlar da ekleyebilmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

discord nedir

Discord Bot Ekleme Nasıl Yapılır?

Discord bot ekleme oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Discord için birçok farklı bot seçeneği mevcuttur. Bu botlar arasından en çok tercih edileni ise müzik botlarıdır. Discord botları kolaylıkla indirilerek kurulmalıdır, ardından gerekli komutlar verilerek istenilen zamanlarda müzik çalması sağlanabilmektedir.

  • Birçok farklı müzik botu bulunmaktadır, kişi hangi botu indirmek istediğine kendi karar verebilir.
  • Herhangi bir siteden Discord müzik botu indirme seçeneğine tıklanmalıdır.
  • Bu süreçte botun hangi sunucuya bağlanacağı seçilmelidir.
  • İndirme işlemi sonrasında onay gerekmektedir, onay verildiğinde bot sunucuya yüklenecektir.
  • Yükleme tamamlandıktan sonra botun çalışması için gerekli komutlar chat bölümüne yazılarak çalıştırılabilir.

İndirilen botun beğenilmemesi veya bozulması mümkündür, bu tarz durumlarda botun sunucudan kaldırılmasına başvurulmalıdır. Discord uygulamasında bulunan üç noktaya tıklanarak bot kaldırılabilmektedir.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir