E-Nabız Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Nabız Nedir? Ne İşe Yarar?

E-Nabız giderek gelişim gösteren dünya içerisinde devlet tarafından hazırlanan uygulamalardan birisidir. Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan bu program ile insanlar tüm sağlık verilerini takip etme şansına sahipken aynı zamanda birçok sağlık detayına rahatça ulaşabilmektedir. Bunun için yapılması gereken ilk şey sisteme dahil olmak oluyor.

“Haftanın yedi günü, günün her saati sağlık” sloganıyla hizmet vermeye başlayan uygulama nabız, şeker, tansiyon, ağırlık gibi birçok kişisel detayı anlık olarak takip edilmesine yardımcı oluyor. Bunların yanı sıra uygulamada üzerinden hastane randevuları takip edilebilirken aynı zamanda organ bağışı verilerinizi takip etmenizde mümkün olmaktadır.

E-Nabız Nedir?

E-nabız nedir sorusunun geniş bir cevabı vardır. İnsanların kişisel muayenelerinin takibi, tedavileri tetkiklerinin bakılmasına yardımcı olur. Tüm sağlık geçmişinizi görmenize ve verilerinizi rahatça karşılamanıza yardımcı olan bir sistemdir. Sistemin içerisinde bulunan veriler sizin vermiş olduğunuz sınırlamalarla hekimlere ulaşabilmekte ve daha doğru teşhisler konulmasına yardımcı olmaktadır.

Dünya üzerinde sayılı olarak hizmet veren sağlık uygulamalarından birisidir. Tedavi ve teşhis sürecinin hızlanmasına, daha doğru yapılmasına yardımcı olan bir altyapı programı olarak kullanılmaktadır. Sağlık konusunda sürekli olarak bir adım ileri giden ülkemizde bu konuda hizmet veren ve insanlar tarafından doğru bir şekilde kullanılan uygulamaların başında gelmesiyle dikkat çekmektedir.

e-nabız

E-Nabız Nasıl Kullanılır?

E-nabız uygulamasını kullanmak için sisteme girmek gerekiyor. Sisteme giriş için iki farklı yöntem sunuluyor. E-devlet üzerinden giriş yapmak mümkün olduğu gibi isterseniz aile hekiminize başvuru yaparak giriş yapmakta mümkündür. Sistem size bazı koşulları okuyup, onaylamanızı istiyor. Bunu yaptıktan sonra direkt olarak kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Bunu yaparken ayrıca kendinize bir enabız şifresi belirlemeniz gerekiyor.

Sisteme web sitesi üzerinden giriş yapılabildiği gibi aynı zamanda mobil cihazlara indirilen uygulamalar üzerinden de girmek mümkündür. Bu sistemi kullanmaya başlayarak sağlınız açısından önemli olan tüm verileri tek bir çatı altında toplama şansınız olacaktır. Bu sayede farklı bir doktora gittiğinizde bu aktarım sayesinde onun daha doğru bir şekilde teşhis yapma şansına sahip olmanıza yardımcı olursunuz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

E-Nabız Özellikleri Nelerdir?

E-sağlıközellikleri sayesinde sağlığınızla ilgili tüm bilgilere tek bir dokunuşla ulaşmanız mümkün olacaktır. Sistemin sizlere sağladığı hizmetlerden bazıları şu şekildedir.

  • Tüm sağlık geçmişinizi görüntüleme şansına sahipsiniz,
  • Tansiyon, nabız, şeker ve ağırlık bilgilerine ulaşmak mümkündür,
  • Aynı sonuçları alacağınız tetkikleri tekrar yapmanıza gerek kalmayacaktır.
  • 112 Acil butonu ile hızlı bir şekilde ambulans çağırmak mümkün olacaktır.
  • İnternetin olduğu her yerden sağlık verilerine ulaşmak imkanı.
  • İsterseniz tüm sağlık verilerinizi silmenize de imkan tanımaktadır.
  • Sporcu sağlığı için özel bir bilgi ekranı sunmaktadır.

Kolayca entegre olan mobil uygulamalar ile akıllı telefonunuz içerisinde tüm sağlık bilgilerinizi taşıma şansına sahip olabileceksiniz.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

E-Nabız Ne Demektir?

E-Nabız, tüm sağlık geçmişinizi kaydedildiği bir sistemdir.

E-Sağlık İle Tahlillerimi Görebilir miyim?

E-Sağlık sistemi ile tahlillerinizi, kan sonuçlarını, operasyon geçmişsinizi görebilirsiniz.

E-Sağlık Kullanmak Ücretli mi?

E-Nabız tüm vatandaşlar için ücretsiz olarak kullanılabilecek bir sistemdir.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir