Enes Batur Kimdir?

Enes Batur Kimdir?

Youtube Türkiye’nin popüler isimlerinden Enes Batur kimdir sorusu, kullanıcıların merak ettiği konular arasındadır. Sosyal medya fenomenlerinden Enes Batur, 9 Nisan 1998’de dünyaya gelmiştir. Annesi hemşire ve babası polis olan Ankaralı youtuberın gerçek ismi Enese Batur Sungurtekin’dir. Youtube kanalında ilk olarak oyun konsolları inceleme videoları çekmeye başlamış fenomen bugün farklı alanlarda videolara sahiptir. Parody şarkıları ile birlikte kendi şarkıları da bulunmaktadır.

Enes Batur şarkıları arasında şunlar yer alır:

 • Dolunay
 • Sen Yerinde Dur
 • Son Diss
 • Youtuberların Düşüşü
 • Eğilimler
 • Okullar Açıldı
 • Gel Hadi Gel
 • Sevgin Botmuş

Aralık 2019’da yayınlanan Dolunay, Youtube’a eklendiği andan itibaren ilk 30 dakikada 500.000’ü aşkın izlenme alarak ciddi bir rekorun sahibi olmuştur. Bugün ünlü fenomen, sosyal medya hesaplarında 12 milyondan fazla takipçiye ve Youtube’ta 15.2 milyon takipçiye sahiptir.

Enes Batur’un Ödülleri

Enes Batur, bu güne dek iki ödül almıştır.

 • Altın Kelebek En İyi YouTuber/Instagrammer – 2017
 • Altın Palmiye Ödülleri Yılın Sosyal Medya Fenomeni Ödülü – 2018

2017 senesinde gösterdiği başarılar nedeni ile Altın Kelebek En İyi YouTuber/Instagrammer ödülünü alan Enes Batur, Youtube kanalında yayınladığı videoda çocuklara kötü örnek olduğu gerekçesiyle ödülünü iade etmek durumunda kaldı.

enes batur kimdir

Enes Batur’un Filmleri

Enes Batur çektiği filmler ile adını farklı camialarda duyurmuş ve youtube kullanıcıları haricinde de insanların Enes Batur kimdir diye merak etmesini sağlamıştır. Enes Batur Hayal mi Gerçek mi filmiyle 2018 senesinde sinemaya giriş yapmıştır. Ardından 2019 senesinde Gerçek Kahraman vizyona girmiştir.

 • Hayal Mi Gerçek Mi

Kamil Çetin’in yönetmenliğini yaptığı filmde Ceyda Düvenci ve Bekir Aksoy gibi ünlü oyuncular yer alır. Ayrıca Youtube fenomenlerinden Bilal Hancı, Atakan Özyurt, Fatih Yasin ve Başak Karahan Kaya da filmde oynamaktadır. Hayal mi Gerçek mi, Enes Batur’un gerçek yaşam öyküsünden esinlenmiştir. Film Enes Batur’un anne ve babasından uzak bir ilişkiye sahip olması ve 6 yaşındayken sahip olduğu bilgisayarın hayatının merkezi olması ile başlar. Ailesi, üniversite sınavına çalışması için onu zorlarken Enes, Youtuber olmayı hayal eder. Okulda ve çevresinde dışlanmasıyla herkesin onu sevmesini isteyen Enes Batur, Youtuber olmak ile ailesinin istediklerini yapmak arasında sıkışır. Film, 1 buçuk milyona yakın seyirci tarafından izlendi.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

 • Gerçek Kahraman

Doğa Can Anafarta tarafından yönetilen Gerçek Kahraman, Ömer Başdoğan ve Altan Erkekli oyuncular arasında yer alır. Komedi odaklı filmde bu kez Enes Batur, seyircilerin karşısına bir kahraman olarak çıkıyor. Adalet Savaşçıları’ndan biri olan Enes Batur, film boyunda kötülerle mücadele ediyor. TME Films ve Eren Medya’nın yapımcılığını yaptığı Gerçek Kahraman, vizyona girdiği ilk dört günde 90.353 kişi tarafından izlenmeye ulaştı. Filmin yapım maliyeti 6 milyon TL tutarındaydı.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir