Enpara Nedir? Diğer Bankalardan Farkı Nedir?

Enpara Nedir? Diğer Bankalardan Farkı Nedir?

Enpara dünyada ve ülkemizde giderek yaygınlaşan sadece internet üzerinden bankacılık hizmeti veren bir kurumdu. İstanbul merkezli olarak hizmet veren sistem işlemlerin tamamını internet üzerinden ATM cihazları üzerinden ve çözüm merkezlerinden oluşan bir bankacılık sistemidir. QNB Finansbank çatısı altında hizmet vermeye başlayan bankanın 2020 yılı sonuyla 2 milyona yakın müşterisi olduğu bilinmektedir.

Enpara hizmetinin müşterilerine sağlamış olduğu çok sayıda hizmet bulunmaktadır. Sisteme dahil olmak çok basittir. Kullanılan birçok hizmet için normal bankacılığın aksine hiçbir ücret almadan hizmet vermektedir. Kendi hesapları arasında saniyeler içerisinde para transfer işlemi yapılmasına izin verilmektedir.

Enpara Nedir?

Enpara nedir sorusuna verilecek cevap bankacılığın temel hizmetlerinin tamamını şubeler üzerinden yapılmasın yardımcı olan bir kurumdur. 2012 Eylül ayında ilk defa hizmet vermeye başlamıştır. Enpara.com adresine giriş yapılarak bankanın sahip olduğu tüm hizmetlerden yararlanmanıza izin verilmektedir.

QNB Finansbank çatısı altında kurulmuş bir şirket olsa da kendi özel yapısı ile hizmet vermektedir. Sisteme üye olduktan sonra akıllı telefona indirilen bir uygulama ile tüm hizmetlerden yararlanmak mümkün olmaktadır. Cep şube giriş işlemi yapıldıktan sonra para transferi, kredi kartı ödeme, EFT, havale, kredi talebi ve ödemeleri, dolar, Euro ve altın alım satım işlemleriyle fatura ödeme işlemlerinin yapılmasına hizmet vermektedir.

Enpara’nın Diğer Bankalardan Farkı Nedir?

Enpara günümüzde giderek bilinirliği artan bir sistemdir. Bu sistemin diğer normal bankacılık hizmetlerinden ayrılan çok sayıda özelliği bulunmaktadır. Bu farklar şu şekilde sıralanmaktadır.

  • EFT, havale, cep telefonu havale ile 16:30 ile 17:15 saatleri arasında geç EFT işlemlerinde ücret almamaktadır.
  • Kredi kartı hizmetinde hiçbir ücret alınmamaktadır.
  • Yıl sonunda bankalar tarafından teslim edilen hesap işletim ücreti bu banka tarafından alınmamaktadır.
  • Kredi kartında kullanım bedeli almamasının yanı sıra kartlarını düzenli kullananlara aidat ödeyeceği sözü vermiştir.
  • Mevduata verilen yüksek faiz imkânı sunuluyor.
  • Krediye düşük faizli kullanım ve masrafsız kullanma imkânı sunulmaktadır.

Tüm işlemlerin telefon üzerinden yapılıyor olması, ATM çekimlerinde günlük 7.500 TL’ye kadar izin veriliyor olması da özellikleri arasında yer almaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

enpara

Enpara Hesabı Nasıl Açılır?

Enpara sistemine dahil olmak çok basittir. Sizde bu hizmeti kullanmak istiyorsanız web sitesine giriş yaparak “Enparalı Ol” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Başvuru amacınızı seçtikten sonra TC kimlik numarası, cep telefonu ve doğum tarihini yazarak devam etmelisiniz. Tüm işlemleri tamamladıktan sonra açık adresinizi yazmanız gerekiyor.

Sizinle görüşmek için gelecek olan satış temsilcisi gerekli evrakları imzalamanıza ve ATM kartınızı size ulaştıracaktır. O andan itibaren sizde rahat bir şekilde hiçbir ücret ödemeden sistemi kullanmaya başlayabileceksiniz. Bu sayede sistemin size sağlamış olduğu sayısız avantajdan faydalanabilecek ve tüm bankacılık işlemleriniz için bu sistemi kullanmaya sorunsuz bir şekilde başlayabileceksiniz.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Kart Aidatı Alınıyor mu?

Enpara kredi kartları için herhangi bir şekilde aidat almamaktadır.

Altın Hesabı Açılabilir mi?

Enpara ile altın ve döviz hesapları açılabilir ve kullanılabilir.

Enpara Hangi Bankaya Aittir?

Enpara Finasbank tarafından yürütülmekte olan bir alt sistemdir.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir