Ergin Ataman Ceza Sonrası İlk Açıklamayı Instagram Hesabından Yaptı

| Mayıs 31, 2016 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>
Instagram ünlüler

Ergin Ataman sert açıklamaları ile derbi maçını geride bıraktı. Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynanan basket maçları son dönemde spor basınının gündemine oturdu. Zira final serisinde karşı karşıya gelen iki takım maç sırasında ortaya koydukları performanstan çok saha dışı yaşanan olaylarla gündeme gelmeye başladı. Daha önce Fenerbahçe’nin salonunda yaşanan küfür skandalı derken son maçta da Galatasaray salonunda yaşanan olaylar serinin gündemine oturdu. Zira oynanan son maçta Galatasaraylı taraftarlar Fenerbahçelilere saldırmış ve koç Obradovic’in yüzüne tükürülmüştü. Yaşanan olaylar sonrasında ise sarı kırmızılı takım 2 maç seyircisiz oynama cezası aldı. Alınan karar sonrasında devam serisinde ilk maça çıkacak olan sarı kırmızılı takımın koçu verilen cezadan sonra ilk açıklamayı yaptı.

İlk açıklamasını Instagram hesabından yapan ünlü teknik adam söz konusu paylaşımda takımın fotoğrafını kullanarak “4 yıl boyunca 10 maçtır son topa kadar savaşarak, yeri geldiğinde 6 kişiyle asla pes etmeden  Fenerbahçe’yi  Abdi İpekçi’den başları önde yolluyoruz. Kimse bunu konuşmuyor, kimse  Avrupa şampiyonu bu takımın emeğinden bahsetmiyor. Yine maalesef basketbola zarar veriliyor, yazıklar olsun. Ancak kimse pes edeceğimizi sanmasın.  Galatasaray takımı, taraftarının ruhunu yarın yanında hissedecek ve bir kez daha maçı kazanacaktır. Bu, benim ve şampiyon oyuncularımın onur mücadelesi olacak.” İfadelerine yer verdi. Gergin devam eden seri nasıl son bulacak bilinmez ama her iki taraftan da karşılık açıklamalar gelmeye devam edecek gibi.

İlginizi çekebilecek diğer sayfalar; https://instagramtakipcisatinal.com/takipci/turk-gercek

Ergin Ataman İle Fenerbahçe Arasındaki Gerginlik

Fenerbahçeli yöneticiler ile Galatasaray’ın erkek basketbol takımının teknik direktörü Ergin Ataman arasında yıllardan beri süre gelen bir gerginlik söz konusu. Karşılıklı yapılan açıklamalarla beraber artan gerilim her iki takım taraftarlarına da yansırken, yaşanan bu gerilim geçtiğimiz günlerde oynanan Fenerbahçe Galatasaray maçına da yansıdı. Maç boyu devam eden gerginlik Ergin Ataman’a küfür edilmesiyle de tavan yapmıştı. Daha sonra Ergin Ataman’ın hakeme gelen küfürler nedeniyle anons yaptırması gerilimi iyice arttırmıştı. Maç sonrasında da Fenerbahçeli yöneticiler ünlü teknik adam için bir açıklama yayınlamış ve Ergin Ataman’a yüklenmişti.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Gif Resim Paylaşım Özelliği Gelecek Mi?

Ergin Ataman ise hakkında yapılan yazılı açıklama için Instagram hesabından tabiri caizse ateş püsküren bir açıklama yaptı. Söz konusu uzun açıklamada “Dün akşam oynanan maçta yaşananlarla ilgili yorumdan kaçınmak istesem de  Fenerbahçe Spor Kulübü’nün son açıklamasından sonra sessiz kalamayacağım. Saha içinde bir pozisyonda yaşananlardan sonra salonda gerginlik artmasın diye oyuncumu kenara aldım. Ancak bizim benchin 1 metre yakınındaki grubun, milli bir sporcuya çok ağır küfürlü tezahüratı başlayınca baş hakemden kuralı uygulayıp anons yaptırmasını istedim. Susturulması gereken bu grubun tezahüratları ayrıca ekranlardan da gayet net bir şekilde duyuldu. Ancak baş hakem ısrarla bunu reddedince ben de kendisine itiraz ettim. Ne Fenerbahçe taraftarıyla ne de Fenerbahçe Başkanı olan şahıs ile en ufak bir diyalog ve göz temasım olmamıştır.  Fenerbahçe’nin yaptığı açıklamayla yine ben ve sporcum hedef haline getirilmiştir.  Türkiye’de sporun güzelliklerinin ön plana çıkması için haftalardır yaptığım iyi niyetli çabaları planlanmış bir tezgah olarak göstermeye çalışan zihniyetin takdirini Türk spor kamuoyuna bırakıyorum. Ancak şunun da altını çizmek isterim ki bu zihniyet, her platformda sürdürdüğüm fair-play çabalarının önüne geçemeyecektir!” ifadelerini kullanan başarılı isim böylece tartışmayı sosyal medya üzerinden de devam ettirdi.

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +