Ethem Sancak Kimdir?

Ethem Sancak Kimdir?

Ethem Sancak,  1958 yılında Siirt’in bir köyü olan Çatılı Köyü’nde doğmuştur. İlkokulu ve ortaokulu Siirt’te okuyan Ethem Sancak 1972 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme fakültesine başlamıştır ancak işletme fakültesinde başlayan eğitimini tamamlayamamıştır. İlk eşi Nurperi Sancak, başarılı bir avukattır. İkinci eşi ise Uzm. Psikolog Nurten Yıldırım’dır iki eşinden toplam üç çocuğu bulunmaktadır. Peki ya, Ethem Sancak Kimdir?

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

  • Ethem sancak pek çok farklı meslek grubunda görev almıştır. 1976 ve 1978 yılları arasında gazetecilik görevini yerine getirmiştir. Politikaya da ilgisi bulunan Ethem Sancak 1980 yılından önce TİKP Diyarbakır İl Başkanlığı görevini yerine getirmiştir. 1990 yıllarında doğru ise politikayla arasındaki bağı koparmış başkanlık görevinden ayrılmayı tercih etmiştir.
  • 1987 yılında ise Ethem Sancak, ES Ecza Deposu’nu kurmuştur. 1989’da ise kozmetik alanında eczanelere hizmet veren Esko Irtiyat’ı, 1993 yılındaysa Hedef Ecza Deposu’nı kurmuş ve hizmete açık hale getirmiştir. Bu yıllarda pek çok girişim yapan Ethem Sancak başarılı bir iş adamı rolünü kazanmıştır.
  • Ulusal Pazarı ve yerel ilaç depoculuğunu birleştirmek ve geliştirmek isteyen Ethem Sancak çalışmalarını gerçekleştirerek eczacıların ayağına kadar giden ilaç dağıtımında öncülük etmiştir. Hizmetin gelişmesi ulusal pazarda pek çok yankı uyandırmaya yetmiştir.
ethem sancak kimdir

Ethem Sancak’ın Uluslararası Başarıları

  • Pek çok kıtada ve 22’den fazla ülkede faaliyet gösteren ilaç, sağlık ürünler, kozmetik alanında dağıtım faaliyetlerini gerçekleştiren Alliance Boots ile 2001 yılında ortaklık gerçekleştiren Ethem Sancak, bu ortaklık sonucunda şirketinin adını Hedef Alliance Holding A.Ş olarak değiştirmiştir.
  • Mısır’da Pazar lideri konumuna ulaşan Ethem Sancak 2007 yılında ilaç pazarlarından biri olan Cezayir’de lider grup olan Hydrapharm Spa’nın hisselerini satın alarak Afrika’nın kapılarını şirketine aralamıştır.
  • Aliianca Boots’un Ortadoğu, Afrika, Doğu Avrupa ve Asya’da bulunan pazarlarından sorumlu olan İcra Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda 2004 ve 2010 yılları arasındaki süreçte de Türkiye Ecza Depocuları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak hizmet vermiştir. Bu başkanlıklar kariyeri açısından son derece önem taşıyan ve prestij sağlayan görevleri sayılmaktadır.
  • Başarılı iş adamı Ethem Sancak uluslararası başarısı, 2005 yılında Tarım İşletmesi’nin kuruculuğunda da öncü isim olmuştur. Türkiye’nin en büyük süt işletmelerinden olan Acıpayam tesisleri günlük olarak 100 ton süt üretmektedir. Ekonomik anlamda oldukça güçlü bir üretim yapan tesisin katkıları ve geliri oldukça fazladır.

Ethem Sancak’ın Ödülleri

Ethem Sancak,  Brezilya İstanbul Fahri Konsolosu olarak görev yaptığı sırada ilişkilerinden ötürü döneminin Brezilya Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olan Luda da Silva tarafından Rio Branco Liyakat Nişanı verilmiştir.

Aynı zamanda başka hizmetleri ile beraber de Türk Kızılayı Altın Madalyası verilmiştir.

  • Milli Egemenlik Üstün Hizmet ve Onur Ödülü’ne de layık görülmüştür.

Başarılı iş insanının pek çok alanda tebrik edildiği ve Ethem Sancak’ın ödüllendirildiği görülmektedir.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Ethem Sancak Kimdir?

Ethem Sancak, Türkiye’nin önde gelen iş adamlarından birisidir. Brezilya fahri konsolosudur.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir