Ezhel Kimdir?

Ezhel Kimdir?

Ezhel kimdir? Ezhel yaşı kaçtır? Ezhel nereli gibi soruların cevabı içeriğimizde yer alacaktır.

Sahne adı Ezhel olarak bilinen ancak gerçek ismi Ömer Sercan İpekçioğlu olan Ezhel, 1 Temmuz 1990 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Türk rapçi ve söz yazarı olan Ezhel, küçük yaşlardan beri müziğe tutkulu olarak büyüdü. Kariyerini de müzik üzerine kuran Ezhel çeşitli işlere de imza atmıştır.

Ezhel Kariyeri

 • Rap hayatına ilk olarak solu şeklinde başlayan Ezhel, 2008 yılında Keişan ile beraber yaptığı seri sayesinde adını duyurmayı başarmıştır.
 • 2011 yılında ise Red, Anıl Piyancı, İndigo, Nomad, Keişan ile beraber yapmış olduğu Sekiz isimli şarkısı ile daha geniş kitlelere ulaşmıştır.
 • Tükçe rapin önde gelen isimleri ile birlikte çalışmalar yaptıktan sonra yine 2011 yılında Dj Suppa, Aga B ve Funk’d up ile VooDoo Records’u kurmuştur.
 • Hiphoplife tarafından da desteklenmiş olan Freestyle King 2 yarışmasında toplam 16 yarışmacı arasından 1. olan Ezhel, yine Hiphoplife tarafından düzenlenen Organize Oluyuruz 2. albümüne de “Yaprak Düşerse” isimli şarkısı ile destekte bulunmuştur.
 • 2017 senesinde ise Ais Ezhel şeklindeki mahlasını sadece Ezhel olarak değiştirdi ve böylece kariyerine devam etti.
 • Ezhel’in ilk resmi albümü ise Müptezhel’dir. Bu albümünü 2017 yılı Mayıs ayında yayınlamıştır.
 • 2018 yılında ise bazı şarkılarında uyuşturucu kullanımını ön plana alıp kullanımı kolaylaştırdığı için tutuklanan Ezhel 19 Haziran 2018 tarihinde ise beraat etmiştir.
ezhel kimdir

Ezhel’in Çıkardığı Eserler

Ezhel albüm ve singlerini çıkararak daha fazla hayran kitlesine ulaşmıştır. Buna göre;

Albümleri:

 • Müptezhel

Singleları:

 • Felaket
 • İmkansızım
 • Kazıdık Tırnaklara
 • KAFA10

Ezhel’in Hayat Öyküsü

Daha küçük yaşlarda rap ve müzik dalına ilgi duyan Ezhel, çeşitli çalışmalar ve araştırmalarda bulunmuştur. Birçok rapçi ile birlikte çalışmış ve ardından kendi albüm ve single’larını da çıkarmıştır. Raplerinde genellikle uyuşturucu kullanımına yönlendirdiği için hakkında gözaltı ve tutuklanma kararı olan Ezhel için ilk etapta 10 yıla kadar hapis istenmiş ancak ilk duruşmada beraatına karar verilmişti.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Trendyol Üzerinden Alışveriş Nasıl Yapılır?

Bu sürecin kendisini etkilemediğini çıkardığı şarkılarla da destekleyen Ezhel bir çok yarışmaya da katılarak derece elde etmiştir. 2017 yılında lakabını Ezhel olarak düzenledikten sonra gerek sosyal medyada gerekse de rap dünyasında binlerce hayran kitlesine ulaşan Ezhel yine rap alanında hizmetler vermektedir. Ezhel, Ankara’da yaşamış olduğu mahallenin kültürünü de şarkılarına yansıtmaktadır. Kısa süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından dinlenen Ezhel, yapmış olduğu rap şarkıları ile gündemde yerini almaktadır.

Geleneksel kültürü evrensel bir kaliteye dönüştüren Ezhel, küçük yaştan beri rap müzikle ilgilenmekte ve rapin yanında da Reggae tarzı müzikler de yapmaktadır. Müzik yaşamında elde ettiği başarıları üstüne koyarak devam eden Ezhel, günümüzde de milyonların hayranlıkla dinlediği bir rapçi konumundadır.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir