Facebook 4K Video Paylaşım Dönemi Geliyor

Facebook 4K Video Paylaşım Dönemi Geliyor

Akıllı telefonlarla doğru orantılı olarak gelişen sosyal medya uygulamalarına en büyük örneklerden biri olan Facebook, şimdilerde Facebook 4K Video sistemi üzerinde çalıştığını açıkladı. Öyle ki artık akıllı telefonlar bir hayli gelişti. Akıllı telefonların gelişmesiyle beraber sosyal medya uygulamaları üzerinden yapılabilen paylaşımlarda çeşitlendi.

Özellikle fotoğraf ve video paylaşımlarında kalite teknik açıdan üst düzeye çıkmaya başladı. Zaten Instagram’ın popülerliğini arttıran konulardan birisi de bu oldu. Bu noktada yeni moda ise 4K paylaşımlar yapmak. Hem video kısmında hem de fotoğraf paylaşımlarında 4K çözünürlük kullanılmaya başlandı. Bu konuda bir çalışma yapan Facebook, eksik kalan yönü olan Facebook 4K Video desteğini de duyurmuş durumda.

Facebook 4K Video Ne Zaman Başlayacak?

Facebook paylaşımlarında tamamen 4K çözünürlük kullanmanıza izin verecek olan yeni sistemin ne zaman kullanıma gireceği ve ne gibi ayrıcalıklar sunacağı konusunda da bilgiler verildi. Paylaşımların tamamen 4K desteğine sahip olacağı açıklandı.

4K video desteğinin uygulama içerisinde kullanıma açılmasıyla beraber, her sayfada her profilde 4K çözünürlük kullanımı mümkün olacak. İlk olarak yeni özelliğin deneme aşamasında devam edeceğini de ekleyelim. Facebook 4K Video dönemi için kesin bir tarih vermedi. Yapılan açıklamada denemelerin başladığı ve belli sayfalar için bu paylaşımlara izin verildiği belirtildi. Seçilmiş sayfalar için şu an 4K video paylaşımları kullanılabilir durumda.

Facebook 4K Video

Testlerin bazı profiller ve sayfalar üzerinde devam edeceği de belirtiliyor. Bu testlerin başarılı olması durumunda ise Facebook’un tüm dünya için 4K video paylaşımlarını açacağı belirtiliyor. Bunun için ise sunucuların da hazırlanması gerekiyor.

Facebook 4K Video döneminin sunuculara bir hayli yük getireceği ve firmanın bu durumu karşılayacak sistemleri geliştirmek için çalışmalar yaptığını görüyoruz. Haliyle testlerin biraz zaman alması beklentisi var. Testlerin ne kadar süreceği ve ne kadar değişikliğe neden olacağı konusunda bir bilgi yok. Facebook 4K sisteminin testlerinden sonra bazı özellikleri değiştirmeyi tercih edebilir. Bunun için testlerin tamamlanması bekleniyor.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Networking Çalışması Nasıl Yapılır?

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

  1. Ali Rıza

    Ben 720p çözünürlükte çektiğim bir videoyu yüklemek için bile saatlerce beklerken 4k kalitede bir videoyu yüklemek için ne kadar zaman gerekecek. Bunun gerçekleşebilmesi için öncelikle internet alt yapısının güçlendirilmesi gerekiyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir