Facebook Beğenmedim Butonu Nedir ?

facebook-beğenmedim-nedir

Facebook Beğenmedim Özelliği Nedir ?

Facebook beğenmedim, sosyal medya uygulaması Facebook’un beğeni özelliğinin yanına beğenmedim özelliği olarak getirilmesi düşünülen yeni bir özelliktir. Daha önce çeşitli emojilerle paylaşılan gönderiye tepkinizi gösterebildiğiniz Facebook’ta artık beğenmedim butonu da yer alacak.

Facebook yıllar önce sosyal medyada bulunmayan bir özelliği keşfetti ve bunu kullanıcılarla paylaştı. Yıllar içinde diğer sosyal medya uygulamalarının da aynı beğeni özelliğini kullanmaları ile bu özelliklik sosyal medya için vazgeçilmez bir özellik halini aldı.

facebook-beğenmedim

Facebook sosyal medya devrimini beğeni ile başlattı

Instagram ve Twitter gibi milyonlarca kullanıcıya sahip sosyal medya uygulamalarının kullandığı beğeni sistemi ticari bir meta olarak bile kullanılmaya başladı. Bugünlerde sosyal medya şirketleri müşterileri ve kendileri için yeni başlayan kampanyalarına beğeni satın alabiliyorlar. Bir çoğumuzun artık aşina olduğu bu durum bugün Facebook sayesinde kullanılabiliyor.

Facebook beğenmedim özelliğinin ne zaman ve hangi amaçla düşünüldüğü ve geliştirildiği soruları şirketin sahibi Mark Zuckerberg tarafından şöyle cevaplandı ”  Burada bahsettiğimiz özellik beğeni özelliğinin zıttı gibi değil daha çok ölüm ve üzücü gönderiler için kullanılmak üzere geliştirildi ve test ediliyor.” Yani anlayacağınız Facebook dislike özelliği aslında like özelliğinin zıttı olarak değil onun değişik bir varyasyonu olarak geliştirildi.

Beğenmek kadar beğenmemekte hayatın içinden bir duygu

facebook-dislike-nedir

Geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız cenaze ve ölüm haberlerine neden beğeni yapılıyor sorununa bu uygulama çözüm olabilir. Zaten yıllardır hem kullanıcıların hem de Facebook yazılım geliştiricilerinin aklında olan ancak şimdilerde hayata geçirilebilecek olan uygulamanın kullanıcılar tarafından beğenilmesi bekleniyor.

Facebook’u daha kişisel ve yerel bir iletişim ağı haline getirmeyi amaçlayan Mark Zuckerberg, daha fazla insani duygunun ön plana çıkması için çalışacaklarını belirtiyor. Yeni algoritma sistemi ile Facebook kullanıcılarının birbirlerini daha fazla göreceklerini de söylemişti. Artık Facebook ana sayfanızda marka içerikleri ya da içerik sitelerinin süslü sayfalarını görmeyecek daha fazla aile ve arkadaşlarınızın ne yapıp ne yapmadığını göreceksiniz.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Canlı Yayın Yüz Filtreleri Android’e Gelecek Mi?

Dünyada iyi şeylerin olduğu gibi kötü şeylerinde olduğunu düşünürsek Facebook’un bu hamlesi kullanıcılar tarafından beğenilebilir. Bildiğiniz gibi Facebook son iki yıldır rakipleri ve kendi sahibi olduğu Instagram karşısında epey bir düşüş yaşadı. Bu düşüşün ardından, geliştiriciler uygulama üzerinde bazı radikal değişiklikler yapmaya yöneldi ve son beğenmedim özelliği de bunlardan biri olacak.

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

One Comment

  • Erkan ÖNDER dedi ki:

    Beğenmedim butonunu devamlı kullanıyorum. Çok basit ve alakasız yazılar oluyor. Yaş ortalamasından herhalde

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +