Facebook Live Ekran Paylaşım Sistemi Artık Aktif

Facebook Live Ekran Paylaşım Sistemi Artık Aktif

Sosyal medya uygulamaları içerisinde en kapsamlı canlı yayın özelliği sunan uygulamalardan biri olarak tanıdığımız Facebook, kendi sistemi olan Facebook Live teknolojisini daha da geliştirmek için kolları sıvadı. 24 saat canlı yayın yapabilme ve canlı yayın sırasında anında etkileşim gibi özellikleri olmasına rağmen, uygulamanın hedeflerinin daha büyük olması, Facebook Live için güncellemeleri de kalıcı hale getirdi. Bu noktada yapılan güncellemelerden sonuncusu ise sistemin ekran paylaşım özelliği ile ilgili oldu. Bu kez 3.parti uygulamalara olan ihtiyaç tamamen giderildi. Güncellemenin detaylarına geçelim.

Facebook Live Ekran Paylaşımı Dahili Oldu

Canlı yayın sırasında ekranınızın canlı yayın içerisinde paylaşılmasını sağlayan özellik yeni değil. Facebook canlı yayınlarında bu sistemi kullanabiliyordunuz. Fakat canlı yayın sisteminde bu özelliği kullanılabilir kılmak için 3.parti yazılımları kullanmak gerekiyordu. 3.parti yazılımlar ise hem güvenlik sorunlarına neden oluyor hem de sistemsel sorunlara neden oluyordu. Şimdi ise hiçbir programa ihtiyaç duyulmadan bu özellik kullanılabilir olacak. Facebook Live sistemi içerisinde yeni eklenen butonları kullanarak kolaylıkla ekran paylaşım özelliğini kullanabileceksiniz.

Facebook canlı yayınlarınızın ekran paylaşımı özelliğini kullanmak için sadece yeni butonu kullanıp, “ekran paylaş” demeniz yeterli olacak. Bu özelliği kullanmak için ise bazı gereksinimlere ihtiyacınız olacak. Öncelikle sistemin çalışacağı tarayıcılar Google Chrome tarayıcılar. Butona bastığınız zaman bir pencere açılıyor ve Facebook tarafından sunulan bir eklenti kurulması isteniyor.

Facebook Live

Şu an için eklenti sadece Google desteği verdiğinden, sistemi Google tarayıcı üzerinden kullanabiliyorsunuz. Fakat bu desteğin kısa süre içerisinde geliştirileceği belirtiliyor. Yani diğer tarayıcılar içinde çok kısa bir süre içerisinde destek gelecek. Bunun dışında sistemin başlatılması aşamasında kullanıcıların seçim yapması istenecek.

Yani paylaşılan ekranların hangi ekranlar olacağını da seçebileceksiniz. İstenen ekran paylaşımın yapılması dışında çok fazla bir özellik sunulmadığını belirtelim. Şu an kullanıma girmiş olan yeni sistemin, Facebook Live 3.parti uygulama ihtiyacını tamamen bitirdiğini söylemek gerekiyor. Sistemin bundan sonraki aşamalarda nasıl geliştirileceği de merak konusu. Benzeri özellikler Instagram içinde gelebilir.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Gizli Profiller Nasıl Görülür?

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir