Facebook Messenger ile Instagram Arasında Kişi Aktarımı Özelliği Geliyor

| Aralık 06, 2017 | Sosyal Medya| One Comment */?>
Facebook Messenger

Sosyal medya devi Facebook’un akıllı telefonlar üzerinde en çok kullanılan uygulaması Facebook Messenger uygulaması olarak biliniyor. Son yılların başı çeken uygulamalarından biri olan Facebook Messenger, anlık mesajlaşma sistemleri içerisinde de WhatsApp uygulamasıyla beraber en çok kullanılan seriler arasında yer almakta. Uygulamanın bu kadar çok kullanılmasıyla beraber ortaya hatırı sayılır bir de kullanıcı kitlesi çıkıyor.

Hem bu kullanıcı kitlesinden hem de çatısı altında bulundurduğu diğer uygulamaların kullanıcı kitlesinden yararlanmak isteyen Facebook, şimdi ise başrol oyuncusunun Facebook Messenger olduğu yeni bir sistem üzerinde çalışıyor. Bu sistemden başı çekecek olan bir diğer uygulama ise Instagram uygulaması olacak. Ortaya çıkan bilgilere göre iki uygulama arasında önemli bir ortaklık öne çıkacak. Üstelik bu durum Facebook’un aktifliğinin de artmasını sağlayacak. Sosyal medya platformlarına konu olan yeni özelliğin detaylarına geçelim.

Facebook Messenger İle Instagram Uyumu

Yeni özellik sayesinde Facebook Messenger kişilerinize yeni kullanıcıları çok daha rahat ekleyebileceksiniz. Üstelik bu kullanıcıları doğrudan Instagram hesabınız üzerinden ekleyeceksiniz. İki uygulama arasında bir çaprazlama sistemi sunulacak. Bu çaprazlama sistemi sayesinde anlık mesajlaşma uygulamasına girip, buradan “İnsanlar” bölümüne girmeniz gerekecek. Yeni kişiler ekleyebileceğini ve mevcut kişileri kontrol edeceğiniz bu bölümde, “Instagram’a Bağlan” gibi bir seçenek göreceksiniz.

Facebook Messenger

Instagram’a bağlan seçeneği yeni seçenek olacak ve bir andan Instagram hesabınızda yer alan kişiler Facebook Messenger uygulamasında yer alan kişilerinizle senkron edilecek ve kullanıcılar anlık mesajlaşma uygulamasındaki hesabınıza da eklenecek. Buradan arkadaşlarınızla standart bir şekilde mesajlaşma özelliğini kullanarak konuşabileceksiniz. Uygulamanın bu yapısı ile beraber aktiflik oranlarının bir hayli artması bekleniyor.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Yaş Sınırı Denetimleri Artıyor

Özellikle Facebook’un uygulamada yer alan kişiler arasındaki etkileşimi arttırarak, sadece Instagram uygulamasına bağlı kalınan bir yükseliş sunmak istemediği belirtiliyor. Bunun dışında gençler arasında diğer uygulamalarında zenginleştirilmesi istendiği belirtiliyor. Burada bazı sorularda karşımıza çıkmıyor değil. Kullanıcıların en çok merak ettikleri kısım, kişi eklemesinde yer alacak sorunlar.

Takipçiler Sohbet Ekranına Eklenmeyecek

Kullanıcıların bir güvenlik sorunuyla karşı karşıya kalabileceği düşünülüyor. Yeni sistemde takipçilerin, doğrudan sohbet ekranına eklenmesi, tanımadığınız kişilerin sizin mesajlaşma uygulamanızda yer almasına neden olabilir. En azından böyle bir düşünce var. Fakat Facebook bunun da önüne geçecek önlemler almış durumda. Bu önlemlere göre karşılıklı takip yapmayan kullanıcıların kişilere eklenmesi mümkün olmayacak.

Yani arkadaşlarınız ve takip halinde olduğunu kullanıcılar sohbet ekranına ekleneceği için kontrolünüz dışında bir durum yaşanmamış olacak. İki uygulama arasında sunulacak olan çaprazlama kişi ekleme sisteminin şu an testleriyle gündeme geldiğini görüyoruz. Testlerin oldukça olumlu devam ettiğini belirtelim. Facebook bu güncellemeyi ne zaman yayınlayacağı konusunda ise açıklama yapmadı. Ancak testler böyle olumlu devam edecek olursa, yıl sonunda yeni özelliği görebiliriz.

 

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

One Comment

  • dargman69 dedi ki:

    yaa size bir şey soracağım. Benim facebook üzerinde büyük bir sayfam var. İnstagramda facebook üzerinde açmış olduğum saya ile ilgili sayfa açsam ve facebook profil sahibi ile yeni instagram hesabı açsam, takipçisi olan sayfanın takipçilerini, instagramada atmış olurmuyum. Yani facede sayfayı takip edenler, instagramda da takipte olacak.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +