Facebook Messenger Konum Gönderememe Sorunu ve Çözümü

Facebook Messenger Konum Gönderememe Sorunu ve Çözümü

Facebook Messenger Konum Gönderme

Facebook sosyal medya Dünyasında ciddi derecede popüler olan programlardan birisidir. Facebook bu popülerliği ile kalmayıp her geçen gün kendisine yenilikler getirmektedir. Facebook’un, Facebook kullanıcıları için kolaylık sağlayabilmek için oluşturmuş olduğu Facebook Messenger programı sayesinde birçok Facebook kullanıcısı birbirleriyle bu program sayesinde sohbet edebiliyor, tanışabiliyor, görüntülü konuşabiliyor ve hatta birbirlerine konum bile gönderebilmektedirler. Facebook kullanıcıları bu konum gönderme özelliği ile birlikte birbirlerinin nerede olduklarını görebilme şansına sahiptirler. Ancak Facebook kullanıcıları, Facebook Messenger konum gönderme ile ilgili bazı sorunlar yaşayabilmektedirler. Bunlardan birisi de Facebook Messenger konum gönderememe sorunudur. Facebook Messenger konum gönderememe sorununa çözüm için bazı yöntemlerden bahsedeceğiz.

Facebook Messenger Konum Gönderme Sorunu İçin Çözüm Yöntemleri

Facebook Messenger konum gönderememe sorunu için önerebileceğimiz yöntemlerden ilki, Facebook Messenger’ı kullandığınız ya da kullanacak olduğunuz cihazınızın konum ayarlarını kontrol etmeniz gerekmektedir. Cihazınızın konum ayarlarının açık durumda olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Daha sonra Facebook Messenger uygulamasının cihazınızın konum ayarlarını kullanabilmesi açısından izin vermeniz gerekmektedir. Ve olmazsa olmaz ayarlardan birisi cihazınızın internet ağ ayarlarının internete bağlı olmasıdır. Cihazınız internete bağlı ve konumunuz açık durumdaysa Facebook Messenger konum gönderememe sorununuz çözülmüş hale gelmiştir.

Aynı şekilde bu yöntemlerin uygulanmasıyla birlikte eğer Facebook Messenger konum gönderememe sorunu devam ediyorsa izlemeniz gereken bir diğer yöntem cihazınızın internet bağlantısını kapatıp açmanızdır. İnternet bağlantısını açıp tekrar bağlanabilirsiniz. Bu yöntem sonucunda da hala Facebook Messenger konum gönderememe sorunu devam ediyorsa Facebook Messenger programını kullandığınız cihazınızı komple kapalı konuma getiriniz ve cihazınızı tekrar açınız. Daha sonra cihazınızın konum ayarlarını ve internet ayarlarını tekrar kontrol ettikten sonra konum göndermeyi tekrar deneyebilirsiniz.

Facebook Messenger konum gönderememe sorunu ve çözümü konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğenisi satın alma ve konusunda yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp’ta Telefon Numarası Değiştirme Nasıl Yapılır?

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Facebook Messenger Konum Gönderememe Sorunu ve Çözümü
5 (100%) 1 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir