Facebook Sayfa Birleştirme Nasıl Yapılır?

Facebook Sayfa Birleştirme Nasıl Yapılır?

Günümüzde bilinen ve popüler olan uygulamalar arasında yer alan Facebook zaman zaman yapılan güncellemeler ile birlikte kullanıcılara yeni özellikleri sunmaya devam etmektedir. Buna bir örnek olarak facebook hikayeler bölümünü göstermek mümkündür. Elbette facebook içerisinde çeşitli işlemler yapılabilmektedir ki bunlardan bir tanesi sayfa açmaktır. Ayrıca uygun koşullar çerçevesinde facebook sayfa birleştirme işlemi de gerçekleştirilebilmektedir. Çok sayıda kullanıcıya sahip olan Facebook’ta bulunan hikayeler özelliği ile kişiler fotoğraf/ video paylaşımı yapabilmektedir. Normal gönderilerden farklı olarak hikayelere eklenen gönderiler 24 saat sonra otomatik olarak kaybolmaktadır.

Facebook Sayfa Birleştirme

Facebook sayfa birleştirme işlemi kapsamında aynı şey için iki ayrı facebook sayfanız mevcutsa her iki sayfada da yöneticiyseniz, sayfalarınızın benzer isimleri varsa ve aynı şeyi temsil ediyorsa, fiziksel konumları olduğu durumlarda her iki sayfada aynı adrese sahipse birleştirmek mümkün olmaktadır.

 • Facebook sayfa birleştirmek için öncelikle facebook.com/pages/merge  adresini ziyaret etmelisiniz
 • Daha sonra bu sayfa üzerinden birleştirmek istediğiniz sayfaları seçerek Devam’a tıklamalısınız.
 • Son olarak da Birleştirme Talep Et’e tıklamalısınız.

Sayfalar birleşmiyorsa bunun nedeni sayfaların birleştirmeye uygun olmamasıdır. “Sayfalarınızı birleştirmeyi talep etme” seçeneğini görüyorsanız bu durumda talebiniz değerlendirilecektir. Facebook sayfa birleştir işlemi ile sayfalar bir kez birleştiğinde bu işlemin geri alınması mümkün değildir.

Facebook Sayfasında Kullanıcı Adını Değiştirme

Facebook’ta sayfanızın kullanıcı adını değiştirmek istiyorsanız bunun için yönetici olmanız gerekmektedir. Eğer yöneticiyseniz;

 • Sayfanın sol tarafında yer alan Hakkında’ya tıklayın
 • Ardından mevcut sayfa kullanıcı adınızın yanında bulunan Düzenle’ye dokunun.
 • Yeni bir kullanıcı adı yazdıktan sonra kullanıcı adı kullanılabiliyorsa ve özel kullanıcı adları kurallarına uyuyorsa Kullanıcı Adı Oluştur’a tıklayın.

Facebook’ta açılan sayfalarda profillerde olduğu gibi haberler, etkinlikler ve daha fazlasıyla özelleştirilebilmektedir. Bir sayfanın beğenilmesi veya takip edilmesi durumunda bireyler Haber Kaynağı’nda güncellemeler alabilmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Facebook sayfa birleştirme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook Türk sayfa beğenisi satın alma ve Facebook Türk takipçi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook sayfa birleştirme nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. avatar
  Gönül HÜNKAR

  Facebook sayfa birleştirme yapmak için isimlerin aynı olması isteniyor. Şayet başaramazsanız şu yolu deneyim. İlk önce ilk kelimeleri birbirine benzetmek için isim değişikliği yapın. Sonra birleştirin. Ben denedim oluyor .

 2. Bende toplamda 3 adet farklı sayfalar var. Facebook sayfa birleştirme yapma isteğinde bulunuyorum ancak isimler farklı vs. diye hata uyarısı alıyorum. Bunları birleştirirsem kapanma riski vs. olur mu acaba