Facebook Sayfama Slayt Nasıl Yaparım?

Facebook Sayfama Slayt Nasıl Yaparım?

Facebook sayfasına kapak slaytı ekleme sorusunu sizler için çözüme kavuşturmak için bu yazı dizisini hazırladık. Yazı dizimizi okuduktan sonra siz de artık Facebook sayfanıza slayt yapabilecek duruma geleceksiniz. Facebook sayfaları işletmelerin ve markaların tanınmışlık düzeyini arttıran, işletmelerin hayranlarıyla buluştuğu bir platformdur. Markanızın ve işletmenizin bir sayfası yoksa hemen bir sayfa oluşturup işletmenizin markalaşmasına katkı sağlamalısınız. İşletmenizin sayfasını oluşturup bir kapak fotoğrafı ekleyerek işleme başlayabilirsiniz. Sayfanıza birden fazla fotoğraf ekleyerek sayfanızın zaman tünelinin üst kısmında slayt görünmesini sağlayabilirsiniz.

Sayfanızın Kapak Slaydını Nasıl Oluşturursunuz?

Facebook sayfasına kapak slaytı ekleme için kapak fotoğrafınızın üstüne fare ile gelip sol üstteki kapağı değiştir bölümüne tıklayın. Kapak resminiz yoksa sayfanızın zaman tünelinin üst bölümüne gelip gri alanda yer alan kapak fotoğrafı ekle sekmesini tıklayın. Slayt gösterisi oluştur bölümünü seçin. Facebook uygulaması başlamanıza yardımcı olmak için slayt gösteriniz için sayfanızda önceden paylaştığınız fotoğraflardan bazılarını seçebilir. Eklenen resmi kaldırmak için resmin sağ üst köşesindeki simgesine tıklayıp resmi kaldır bölümünü tıklayın. Sayfanıza fotoğraf eklemek isterseniz fotoğraf simgesine tıklayın. Sayfanızda önceden paylaştığınız resimlerden birisini seçmek içinse fotoğraflardan seç sekmesin tıklayın. Bilgisayarınızda kayıtlı olan bir resmi Facebook sayfanıza yüklemek için fotoğrafı yükle sekmesine tıklayıp bilgisayarınızda bulunan fotoğrafın üstüne gelerek fotoğrafı yükle demeniz yeterlidir. Fotoğraf yüklemek için fotoğraflarınızın en az 400 piksel genişliğinde ve 150 piksel uzunluğunda olması gerekir. Slayt gösterisi için en az 5 adet fotoğraf yüklemeniz gerekir. Slayt gösterisinde bir fotoğrafı yeniden konumlandırmak istediğinizde fotoğrafa tıklayıp resmi yeniden konumlandırabilirsiniz. Slayt gösterisi düzenlemeniz bittikten sonra kaydet butonuna tıklamayı unutmayın. Facebook slayt gösterinizi görmek için fotoğrafın sağ ve sol tarafında yer alan ok simgelerine tıklayın. (Facebook Destek)

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Facebook Sayfa Kapak Slayt Gösterisi Nasıl Düzenlenir?

Facebook sayfanızın kapak slaydını düzenlemek için fareyi sayfanızın slayt gösterisi üzerine getirin. Sol üstte yer alan kapağı değiştir bölümüne tıklayın. Buradan slayt gösterisini düzenle bölümünü seçin. Eklediğiniz bir resmi kaldırmak için fotoğrafın küçük resminin sağ üst köşesinde yer alan simgesine tıklayıp kaldır butonunu seçin. Fotoğraf eklemek için simgesine tıklayın. Slayt gösterinizdeki resimleri yeniden düzenlemek için resme tıklayın ya da resmi sürükleyip yeniden konumlandırma işlemi yapabilirsiniz.  Kapak slayt gösterinizi kaldırmak isterseniz fareyi slayt gösterisinin üzerine getirin. Kapağı değiştir bölümünü tıklayın. Kaldır sekmesini tıklayıp onay verdiğinizde kapak slaydı kaldırma işlemi başarıyla gerçekleşmiş olur. Sayfanızın kapak fotoğrafını değiştirebilir, sayfanıza kapak videosu ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz videoları dilerseniz kaldırabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar; https://instagramtakipcisatinal.com/blog/facebook-silinen-post-ve-mesajlari-geri-getirme-ozelligi-var-mi

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir