Facebook Sessize Al Butonu Kullanıma Girdi

| Aralık 17, 2017 | Sosyal Medya| One Comment */?>
Facebook Sessize Al Butonu

Sosyal medya uygulamaları içerisinde liderliği ele almış olan Facebook, hala sistem güncellemeleri yaparak gösterilen ilginin kalıcı olmasını amaçlıyor. Yaklaşık olarak 2 milyar kullanıcısı bulunan uygulamanın, bu noktada son adımlarından birisi de Facebook Sessize Al Butonu adımı oldu. Aslında hemen hemen her sosyal medya uygulaması için gerekli olan bir özellik olarak karşımıza çıkan Facebook Sessize Al Butonu denemelerinin bittiğini ve güncellemenin yayınlandığını belirtelim. Güncellemenin yayınlanmasıyla beraber kullanımların nasıl olacağı konusunda da bazı bilgilerin paylaşıldığını gördük. Peki, yeni yayına geçen Facebook Sessize Al Butonu nasıl kullanılacak? Uygulamaya nasıl ayrıcalık katacak?

Facebook Sessize Al Butonu İle Yeni Dönem

Hemen her kullanıcı için yayına alınan Facebook Sessize Al Butonu sayesinde kullanıcılar kendilerini rahatsız eden hesapları geçici süre için sessize alabilecek. Kullanıcıların arkadaş listelerinden çıkarılmasının istenmediği fakat paylaşımlarının da gözükmesini istemediğiniz durumlarda kullanacağınız yeni özellik, bir buton üzerinden kullanılıyor.

Facebook Sessize Al Butonu

Sessize almak istediğiniz arkadaşınızın hesabında sessize al butonlarını kullanmanız yeterli olacak. Bu butonları kullandığınız zaman arkadaşlarınızın hesabı belli bir süre için bir nevi kapalı duruma getiriliyor. Bu süre içerisinde seçtiğiniz hesapların yaptığı paylaşımlar akışa çıkmıyor. 30 gün olarak belirlenen süre boyunda bu kullanıcıların haber akışınızda yer almasının önüne geçmiş olacaksınız.

Güncellemeler Devam Edecek

Bu tür paylaşımların haber akışında yer almaması mesajların alınmaması anlamına gelmiyor bunu da hatırlatalım. Şimdiden kullanıcılar tarafından ilgi ile karşılanan yeni özellik, diğer sosyal medya uygulamalarında da aranan bir özellik olarak biliniyor. Ancak bu özelliğin kullanımının uzun vadede nasıl bir karşılık bulacağı ise henüz kesin değil.

Geri bildirimlerin alınmaya başlamadığı yeni özellik için beklentilerin karşılanıp karşılanmayacağını göreceğiz. Facebook Sessize Al Butonu için şimdilik işlerin iyi gittiğini söylemek yanlış olmaz. Bu ve buna benzer güncellemelerin ise Facebook için kalıcı hale getirilmesi söz konusu. Yani düzenli aralıklarla bu güncellemeleri görmeye devam edeceğiz gibi gözüküyor. Bir sonraki güncellemenin neler içereceği konusunda ise bir bilgi elde edemedik.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram’a 4 Yeni Özellik
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

One Comment

  • Pablo dedi ki:

    Eğer profilinizi iş için kullanıyorsanız ve gün içinde birçok kişi ile muhattap oluyorsanız güzel bir özellik bazı insanlar gerçekten sorularıyla bizleri bıktırabiliyor direkt olarak o kişiyi sessize alarak en azından kafanız rahatlayana kadar duymazdan geleceksiniz güzel bir özellik facebook her geçen gün kendine birşeyler katıyor gerçekten güçlü bir ağ. Yazı için teşekkür ediyoruz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +