Facebook Şifre Kırma Yapılabilir mi?

Facebook Şifre Kırma Yapılabilir mi?

Facebook, ayda 2,5 milyar aktif kullanıcısıyla dünya çapındaki en popüler sosyal ağdır. Facebook’ta kullanıcılar kişisel, sosyal, politik, ekonomik ve eğlence bilgilerini paylaşır. Ayrıca uygulama insanları, sık sık bir araya getirdiğinden, çekici bir hedef haline gelmesi sürpriz değil. Peki Facebook şifre kırma nasıl yapılır, hadi gelin hep beraber öğrenelim.

Facebook Şifre Kırma

Facebook şifre kırma için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Bir web tarayıcısında https://www.facebook.com adresini açın.

Birinin Facebook şifresini yasal olarak kırmak mümkün olmasa da, e-posta adresine veya kısa mesajlarına erişebiliyorsanız birinin hesabında oturum açabilirsiniz. Kişi, Güvenilen Kişiler eklediyse (ve kimler olduğunu / onlarla nasıl iletişim kuracağınızı biliyorsanız), bu yöntem hesaba erişmek için bu özelliği kullanmanıza yardımcı olur.

 • Kayıp, başı belada olan veya hesabını herhangi bir nedenle kullanmanızı isteyen birinin yakın arkadaşı veya akrabasıysanız, bu yöntem kullanılabilir.
 • Kendi hesabınızda oturum açtıysanız, sayfanın sağ üst köşesindeki aşağı oku tıklayıp, Oturumu Kapat’ı seçin ve oturumu kapatın.
 • Hesabı unuttum’a tıklayın.

Bu seçenek, oturum açma sayfasının sağ üst köşesindeki şifre kutusunun altındadır.

 • Kullanıcının e-posta adresini veya telefon numarasını girin.

Hesabın ayarlarına bağlı olarak, girdiğiniz e-posta adresine veya telefon numarasına otomatik olarak 6 haneli bir kod gönderilir veya sizi bir hesap listesine getirir.

 • Girdiğiniz e-posta adresine veya telefon numarasına erişiminiz yoksa Kod almadınız mı ve bir sonraki adıma geçin.
 • Erişebileceğiniz bir hesap seçin ve Bu Benim Hesabım’a tıklayın.

Bu, seçilen e-posta adresine veya şifreye 6 haneli bir kod gönderir. E-posta adresine veya posta kutusuna erişebiliyorsanız, şifreyi sıfırlamak ve hesapta oturum açmak için sonraki ekranda kodu girmeniz yeterlidir.

 • Listelenen hesaplardan hiçbirine erişemiyorsanız, bir sonraki adıma geçin.
 • Seçeneklerin altından bulunan, artık bunlara erişiminiz yok’u tıklayın.
 • Erişebileceğiniz bir e-posta veya telefon numarası girin ve Devam’a tıklayın.

Parolayı başarılı bir şekilde sıfırlayabiliyorsanız, sıfırlama bağlantısı buraya girdiğiniz e-posta adresine veya telefon numarasına gönderilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Facebook Gizli Profil Nasıl Görülür?

facebook şifre kırma

Güvenilir Kişilerden Yardım İsteyin

Güvenilir Kişileri açıklama seçeneğini görmüyorsanız, bir sonraki adıma geçin. Facebook, kullanıcıların sorun yaşaması halinde hesaplarına Güvenilen Kişiler atamaya teşvik eder. Kullanıcı, Güvenilir Kişiler’i seçtiyse (ve adlarından en az birini biliyorsa), Güvenilir Kişiler listesini görür ve bir kurtarma kodu oluşturmak için bu kişilerle iletişim kurar. Bu işlem için aşağıdaki talimatları izleyin:

 • Güvenilir Kişilerimi Göster’e tıklayın.
 • Kişilerden birinin adını yazın ve Onayla’ya tıklayın. Kişinin Güvenilen Kişilerin bir listesi ve bir URL görünür.
 • Her bir Güvenilen Kişiyi arayın, kısa mesaj gönderin ve onlardan https://www.facebook.com/recover adresini ziyaret etmelerini ve oturum açmalarını isteyin. Bu, kişinin size vereceği bir kod oluşturur.
 • Güvenilen Kişiler tarafından oluşturulan kodları girin ve Devam’a tıklayın.
 • Parolayı sıfırlamak ve hesaba erişmek için ekrana gelen talimatları izleyin.
 • Başka bir yöntem denemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Diğer Şifre Kırma Yöntemleri

Önceki adımları kullanarak hesaba erişemiyorsanız, ilişkili e-posta adresine veya telefon numarasına erişmeden giriş yapamayacağınızı belirten bir mesaj görebilirsiniz. Güvenlik sorularını yanıtlama veya söz konusu kullanıcının belirli arkadaşlarını tanımlama seçeneği gibi başka bir seçenek sunulursa, Facebook şifre kırma nasıl yapılır çözümü için bu talimatları izleyin.

 • Hesaba hala erişemiyorsanız, kişinin bilgisayarında şifrelerini sakladıkları bir belgeyi aramayı deneyebilirsiniz. Böyle bir belge oluşturmuşlarsa, buna “Parolalar” veya “Oturum Açma” adı verilebilir.
 • Başı dertte olan birisinin hesabına erişmeye çalışıyorsanız, yerel yetkililere başvurun. Yetkililer gerekli yetkiye sahiplerse, insanların Facebook hesaplarına erişebilir.

Facebook Destek blogları tüm güncellemeler ve gelişmelerden haberdar olun.

Facebook Hesabım Çalınabilir mi?

Facebook hesabınızın giriş bilgilerinizi güvensiz platformlarda kullanmanız neticesinde hesabınız kolayca çalınabilir.

Facebook Hesabım Çalındı. Ne Yapmalıyım?

Facebook hesabınızın çalınması durumunda hızlı bir şekilde facebook destek hattı ile iletişime geçmelisiniz. Hesap kurtarma adımlarını izlemelisiniz.

Facebook Hesap Çalmak Suç mu?

Sosyal medya platformlarında bulunan hesapların çalınması kişisel gizliliğin ihlali olarak belirlenmiştir ve yasal suçtur.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir