Facebook Wi-Fi Bul Ne İşe Yarar?

Akıllı cep telefonlarının yaygınlaşmasıyla internet kullanımı da aynı hızda arttı, bunu fırsat bilen operatör firmaları, internet paketlerinde kampanyalar yapmaya başladı. Günümüzde hepimiz internet paketine sahibiz. Ancak çoğu zaman bu internet paketleri yeterli gelmiyor ve gününden önce bitmiş oluyor. Bu durumda internet paketlerimizi ne kadar tasarruflu kullanırsak kardır. Bu sorunun bizler için ne kadar önemli olduğunu anlayan Facebook geliştiricileri, Facebook Wi-Fi bul özelliğini aktifleştirdiler. Dilerseniz Facebook Wi-Fi bul özelliği nedir, nasıl kullanılır? Kısaca bahsedelim.

Facebook Wi-Fi Bul Özelliği Ne İşe Yarar?

Facebook’un bizler sunduğu Wi-Fi bulma özelliği, etrafımızdaki ücretsiz Wi-Fi servislerini bulmamızı sağlıyor. Özellikle iş seyahatinde olanlar ve gezginler için bulunmaz bir fırsat, aynı zamanda hücresel veriden tasarruf etmeninde güzel bir yolu. Ancak belirtmeliyiz ki Facebook Wi-Fi bul özelliği sadece etrafınızdaki Wi-Fi noktalarını göstermekte kullanıyor. Uygulamanın şifreleri gösterme özelliği yok, zaten ücretsiz olarak sunulan Wi-Fi hizmetlerinin şifrelerini bulmak zor değil.

Facebook Wi-Fi Bul Nasıl kullanılır

Facebook Wi-Fi bul özelliğini kullanmak için mobil cihazımız üzerinden Facebook’a giriş yapıyoruz. Sağ tarafta bulunan üç çizgi işaretine tıklıyoruz. Açılan sayfada “Daha Fazlasını Gör” sekmesine giriyoruz. Burada Facebook Wifi bul kısmına tıklıyoruz. Konum servislerini aktifleştirdikten sonra Facebook bizim için etraftaki Wi-Fi leri gösterecektir. Seçtiğimiz Wi-Fi bağlantısı için bizi haritaya aktaran uygulama ücretsiz Wi-Fi hizmeti verilen yere nasıl gideceğimizi de gösteriyor.

Avantajları Nelerdir?

Özellikle iş seyahati yapan ve çok fazla yurt dışına çıkan insanlar için düşünülmüş bu uygulama, hem mobil verinizden tasarruf, hem de dilini bile bilmediğiniz bir ülkede Wi-Fi bağlantısı kurmanızı sağlıyor. Facebook bu uygulama ile güzel bir iş yapmış görünüyor, ilerleyen zamanda bu uygulamanın daha da gelişeceğini düşünüyoruz.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram ZOOM Güncellemesi Twitter Hesabından Duyuruldu

Facebook Wi-Fi bul ne işe yarar konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğeni satın alma ve Facebook sayfa takipçisi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +