Facebook Yapay Zekası Instagram’da Kullanılacak

Sosyal medya uygulamaları içerisinde teknoloji bakımından en zengin uygulamalardan biri olarak değerlendirilen Facebook, teknolojisini biraz daha geliştirmeye başladı ve son yıllarda yapay zeka sistemlerine geçiş yapmaya başladı. Birkaç hafta önce ise söz konusu yapay zeka sisteminin fişinin çekildiği haberleri gündem olmuştu. Öyle ki Facebook yetkilileri kurulan yapay zeka sistemlerinin kendi arasında iletişim kurmak için bir dil geliştirdiğini açıklamış ve İngilizce temelli olacak olan bu dilin anlamının çözülemediği de belirtilmişti. İki yapay zekanın kendi oluşturdukları dille beraber işlem yapmasının ardından ise Facebook yetkililerinin çare olarak yapay zeka sisteminin fişini çektiği açıklanmıştı. Bir anda gündem olan yapay zeka sisteminin ise bu kez Instagram için gündemde olduğu ortaya çıktı.

Instagram Yapay Zeka Mı Kullanacak?

Gelen bilgilere bakacak olursak sosyal medya devi Instagram üzerinde de yapay zeka kullanımına devam edecek. Geliştirme ve öğrenme temelli olan, kısa süre önce yaşanan sorun nedeniyle fişi çekilen yapay zeka sisteminin değil ama bu kez Facebook üzerinde kullanılan standart yapay zekaların kullanılacağı ortaya çıktı. Zaten topluluk kurallarını ihlal eden paylaşımları ve yorumları engellemek için bir yapay zeka sistemi kullanılıyor. Fakat yeni gelen bilgilere göre Facebook, artık farklı bir sistem içinde özel bir yapay zeka kullanacak.

Facebook Yapay Zekası Instagram’da Kullanılacak

Bu sistem çeviri sistemi olarak karşımıza çıkacak. Yaklaşık 1 hafta önce tüm çevirileri tamamen yapay zekaya bağladığı açıklanan Facebook’un, şimdi ise bu sistemi Instagram uygulamasına dahil edeceği ortaya çıktı. Öğrenebilen ve dili anlayabilen yapay zeka kullanan sosyal medya devi, Instagram üzerinde de yorum ve açıklama çevirileri için bu yapay zekaları kullanacak.

Instagram için kullanılacak olan yapay zekanın ise benzeri bir sistem ile yeniden geliştirileceği belirtiliyor. Yeni sistemin ne zaman kullanıma gireceği ve hangi dillerin yapay zeka tarafından öğrenileceği konusunda bilgi yok. Tek bilgi İngilizce dilini firmanın yapay zekaya tam olarak öğretmeyi başardığı. Bunun dışında yeni sistemin başka hangi dillere hakim olacağını ise bilmek oldukça zor.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram’da Takipçi Arttırmak İçin Yeni Yollar
Facebook Yapay Zekası Instagram’da Kullanılacak
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +