Fake Beğeni ve Takipçi Uygulaması Instlike

Her geçen gün sayısı artan beğeni ve takipçi uygulamaları bilinçsiz kullanıcıları zor durumda bırakıyor. Fake beğeni uygulaması Instlike ise bu durumun en önemli örneği.

En popüler ücretsiz takipçi arttırma uygulamaları arasında olan InstLike dünyaca ünlü teknoloji haber sitesi Mashable’ın haberine göre 100.000 lerce instagram kullanıcısının kullanıcı adı ve şifrelerini ele geçirmiş.

instlike-login

Bu durum kullanıcıların bilinçsizliklerinde kaynaklanıyor.Instagram uygulama izin sayfasına yönlendirmek yerine kendi tasarladıkları bir instagram giriş sayfasına yönlendirilen kullanıcılar. Instagram kullanıcı adı ve şifrelerini girince bu bilgiler instlike sunucularına kaydoluyor ve istenildiği zaman kullanıcıdan izinsiz hesaplarına erişilebiliniyor.

Hatrı sayılır bir kullanıcı sayısına ulaşan InstLike iPhone uygulamasının bu zamana kadar nasıl Apple App Store ve Instagram tarafından engellenmediği merak konusu.

Haberin duyulması ile App Store uygulamayı mağazalarından kaldırdı ancak bu 100.000 kullanıcının hesaplarının geri alınmasına faydalı olamayacak.

Bu gibi durumların daha az yaşanması için ise kullanıcıların bilinçlendirilmesi lazım.

İlginizi çekebilecek diğer sayfalar; https://instagramtakipcisatinal.com/takipci/yabanci-gercek

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp’ta Telefon Numarası Değiştirme Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
6 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir