Garanti Bankası Kredi Faizleri Nasıldır?

Garanti Bankası Kredi Faizleri Nasıldır?

Garanti Bankası, Türkiye’nin en büyük özel bankalarından birisidir. Ülke genelinde, KKTC Ve Malta’da şubeleri bulunmaktadır. Osmanlı Bankası ile birleştikten sonra büyüme trendini arttırmıştır. 1946 yılında faaliyete başlayan bankanın kuruluş noktası Ankara’dır. Bine yakın şubesi bulunan banka 2014 yılından itibaren Garanti BBVA adıyla hizmet vermeye başlamıştır.

Bankanın ülke çapında ve dünyanın farklı noktalarında 16,7 milyona yakın müşterisi bulunduğu bilinmektedir. 20 bine yakın çalışanı bulunan bankanın %50,15’i halka açık olarak hizmet vermektedir. 2019 yılı net geliri 42 milyar TL olarak ortaya çıkmıştır. 5197 adet ATM’si bulunan banka bu anlamda ülkemizin dikkat çeken bankalarından birisidir. Çağrı merkezi, internet hizmeti, mobil hizmetler ve sosyal bankacılık gibi konularda dikkat çekmekte ve sayısız ödüle sahip olmaktadır.

Garanti Bankası Kime Ait?

Garanti Bankası 21 Haziran 1946 yılında kurulmuş bir özel bankadır. Sunduğu hizmetler arasında kobi, kredi, ödeme sistemler, yatırım bankacılığı, bireysel hizmetler, ticari hizmetler ve kurumsal hizmetler bulunmaktadır. 2019 yılında İspanya’nın en büyük bankası olarak Banco Bilbao Vizcaya Argentaria yani BBVA tarafından %49,85’lik kısmı satın alınmıştır.

Bu satın alımdan sonra bankanın konsolide aktif miktar 104 milyar doları aşmıştır. Bankaya ait hisseler ABD, Birleşik krallık gibi önemli ülkelerin borsasında işlem görmeye devam etmektedir. Türkiye’de 922, Kıbrıs’ta 7, Malta’da 1 ve farklı ülkelerde 8 farklı şubesi yer almaktadır.

garanti bankası

Garanti Bankası Kredi Faizleri Nasıldır?

Garanti Bankası bir özel banka olması dolayısıyla kamu bankaları ile karşılaştırıldığında ortalamanın üzerinde kredi faiz oranları sunmaktadır. Bu oranlar tercih edilecek olan krediye veya mevduat tercihine göre de farklılık göstermektedir. 2020 yılı itibariyle ileride değişebileceğini de söyleyerek faiz oranları aşağıda ki gibi sunulmaktadır.

  • İhtiyaç kredisi faiz oranı – %1,59
  • Konut kredisi faiz oranı – %1
  • Kredi kartı faiz oranı yıllık ücret kart tercihine göre değişmektedir.
  • Mevduat yıllık faiz oranı %6,00
  • Taşıt Kredisi faiz oranı %1,14

Banka tarafından 2020 Ağustos ayı itibariyle sunulan mevduat ve kredi faiz oranları bu şekildedir. Piyasanın durumuna göre bu oranlarda ciddi anlamda değişiklikler olabilmektedir. Bunda merkez bankası tarafından yapılan faiz indirimi veya alınan ekonomik kararların etkisi vardır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

Garanti Bankası Tarafından Sağlanan Hizmetler

Garanti bank müşterilerine hizmet verme konusunda çok özel hizmetlerini sunmaktadır. Şubeleri aracılığıyla sağladığı hizmetin yanı sıra mobil bankacılık, çağrı merkezi, ATM ve online bankacılık hizmetlerini sunmaktadır.

Özellikle mobil uygulama üzerinden şubeye gitmeden tüm harcamalarınızı takip etmek, mevduat işlemleri yapma, para transferi, kredi kartı ödemesi ve havale gibi birçok işlem yapmaya imkan tanımaktadır. Bu işlemlerde yaşanabilecek herhangi bir aksaklık durumundaysa başvurulacak olan nokta şubeden önce çağrı merkezi olmaktadır. Banka ödüllü bir çağrı merkezi hizmeti sunmaktadır.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Garanti Bankası Hafta Sonları Açık mı?

Garanti bankası şubeleri sadece hafta içi mesai saatleri içerisinde hizmet vermektedir.

Garanti Bank Mobil Şube Var mı?

Garanti bank 7/24 hizmet vermekte olan bir mobil internet şubesine sahiptir.

Garanti Bankasında Döviz İşlemleri Yapıyor mu?

Garanti bankası üzerinden döviz alım, döviz satım ve altın işlemleri gerçekleştirilebilir.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir