Gmail Hesap Silme

Gmail Hesap Silme

Halihazırda milyonlarca kullanıcıya sahip olan Google arama motoruna ait gmail hesap silme işlemleri hemen yapılabilir. Özellikle sade görünümüyle birlikte sahip olduğu imkanlarından dolayı tercih edilen mail hesabı, profesyonel açıdan da ayırt edicidir. Çok daha büyük dosyaların gönderimlerinin yapılabilmesi, kolay kullanım imkânı vermesi ve işlemlerin güvenli şekilde hızlı olarak gerçekleşmesi ilk akla gelenler arasındadır. Ancak farklı nedenlerden ötürü gmail hesabı silme isteği olabilmektedir. Bunu karşılaması açısından ise hemen nasıl silme işlemlerinin yapıldığını ve kalıcı silmenin nasıl gerçekleştiğini sizler için derledik.

Gmail Hesap Kullanımı

Büyük bir ağ yapısı içerisinde problemsiz hizmet veren gmail hesap açma için birkaç kişisel bilgi yeterli olmaktadır. Google arama motoru bilindiği gibi en çok tercih edilendir ve bu özelde bakıldığında gmail çok daha kapsamlı olanakları bulundurmaktadır. Gizlilik ve güvenlik açısından ise riskli kabul edilen hesapların kapatılması şarttır. Telafisi imkansız zararların ortaya çıkmaması adına mutlaka hızlı bir şekilde gmail hesabı kapatma işlemlerinin yapılması gerekir.

Gmail Hesap Kapatma Nedenleri

  • Hesabın artık kullanılmak istenmemesi ya da farklı bir mail sisteminin kullanılmaya başlanması
  • Hacker tarafından hesabın ele geçirilme durumunun yaşanması
  • Kötü niyetli yazılımların mail hesabına sızmış olması
  • Hesabın ifşa olma durumu
gmail hesap silme

Gmail Hesabı Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Gerek isteğe bağlı gerek zorunlu hallerden dolayı gmail hesabı silme yapılması söz konusudur. Kalıcı bir şekilde gmail hesabı silmek isteyenler için işlemler oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Sizlerde tek başınıza Google hesabı üzerinden var olan gmail mail hesabı silme işlemlerini anında yapabilirsiniz.

Oturum açılmasının ardından hesap tercihleri alanına girilir. Sonrasında hesap ve hizmetlerin silinmesi bölümü üzerinden sağ kısımda sil butonu görülür. Google hesabı üzerinden ürünlerin silinebilmesi mümkündür. Bu kısımdan gmail bulunarak sil işlemi yapılır. Ardından tekrardan Google hesabına giriş yapılması istenebilir. Silme işleminde Google tarafından uzun bir metin gönderilmektedir. Burada olabilecek tüm hususlar belirtilir. Farklı araçlar üzerinden yapılan işlemlerin sekteye uğrayacağı belirtilir ve bu işlemin devam etmesi, onaylanması sonucunda ise hesap silinir. İçeriklerin silinmesi ve hesaba girişin artık yapılmaması 2 iş gününde olur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

Kalıcı bir şekilde yapılan gmail hesap silme işlemleriyle bir daha bilgilerin geri alınması mümkün olmayacaktır. Bundan dolayı Google hesap silme süreçlerinde maile ait tüm uygulama kontrolleri için farklı bir mail hesabı açılarak onaylanmalıdır. Hiçbir işlevi kalmamasından sonra gmail hesap kapatma yapılması çok daha mantıklı olacaktır. Böylelikle herhangi bir uygulamanın ya da işlemin hata vermesinin önüne geçilebilir.

Gmail Hesabı Neden Kapatılmalı?

Gmail kapatma işleminin yapılmaması halinde var olan yazılımlar zarar verebilir. Hesapta bulunan kişisel verilerin kullanılması söz konusu olabileceği gibi farklı kişiler tarafından bilgilerin alınması da zararı arttırabilir. Ayrıca banka hesapları üzerinden alışverişlerin yapılması da mail adresinin ele geçirilmesiyle yapılabilecekler arasındadır. Bunlardan dolayı mutlak surette ilk önce gmail hesap kapatılması önerilir.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir