Gmail İmza Ekleme

Gmail İmza Ekleme

Google hizmetleri arasında kapsamlı olan gmail imza oluşturma birçok yönden avantajlar vaat etmektedir. İletilerin altına otomatik bir şekilde de eklenebilir olan imzalar farklı şekillerde olabilir. Altbilgi veren bir metin hüviyetindeki imzalarda bir özlü söz ya da bir şekil bulunabilmektedir. Genellikle kurumsallığa sahip profesyonelleşmiş göstergesi sağlamasından ötürü de gmail imza ekleme giderek artan bir özelliktir. Her mail sonrasında alt kısımda istenilen boyutta ve bölümde otomatik çıkarken güvenlikli bir durum sağladığı da kaçınılmazdır. Peki, Google özelinde gerçekleştirilen gmail imza durumları nasıl olur?

Gmail İmza Eklemesi Nasıl Yapılır?

Bilindiği gibi imzalar aynı zamanda bir özgünlük sağlarken güvenli mail durumlarını da ortaya çıkarır. Ayrıca şekilsel açıdan da bir duruş kazandırdığı çok açıktır. Sizlerde hemen kendi gmail imza oluşturma aşamalarını tamamlayarak tüm gönderilerinizi daha kaliteli hale getirebilirsiniz. Bunun için gmail hesabına sahip olunması öncelikli konudur. Ardından giriş yapıldıktan sonra sağ-üst kısımda görülen Ayarlar sekmesine girilir. Burada var olan “imza” kısmı açılır. Yeni imza metni girişi yapılırken tüm şekillendirme kişi tarafından yapılabilmektedir.

gmail imza ekleme

Çeşitli farklılıklar eklenebilir, iletişim bilgileri konulabilir. Çok daha sade görünüme sahip bir mail imza oluşturma süreçleri tamamlanabilir. Ayrıca metin stili noktasında alternatiflerin sayısı da oldukça fazladır. Metin boyutu belirlenebilirken hiçbir metin olmadan yalnızca resim ekleyerek de imza yaratılabilir. Sanatsal açıdan değerli bir imza yaratılması da söz konusudur. Resim ekleyerek biçimlendirme yapılır, daha ilgi çekici bir yapıya sahip olması sağlanabilir. İşlemlerin tam olarak bitirilmesiyle birlikte ise “değişiklikleri kaydet” denilir.

Gmail İmza Biçimlendirme

  • Tek bir metin ya da birden fazla metin bölümü seçilebilir.
  • Metin stili seçimi yapılır ve boyutlandırma belirlenir.
  • Metin ile birlikte istenilen görsellerin kullanımı da mümkündür.
  • Sade bir metin içeren imza oluşturulabileceği gibi çok daha fazla resimlerin bir araya getirilmesi de imzaların farklı şekillerde biçimlendirilmesini sağlar.
  • İmzaların kullanımı konusunda herhangi bir sınırlandırma durumu yoktur.

Gmail İmza Seçenekleri Yönet

Var olan yeni imza oluşturma süreçlerinin haricinde var olan imzalara ait değişiklikler de yine aynı sekme üzerinden yapılmaktadır. Daha farklı imzalar ortaya çıkarılabilir, otomatik şekilde maillerin tamamında bulunmalı seçimiyle hiçbir şekilde zahmet vermemesi sağlanabilir. Bununla birlikte aynı hesap üzerinden birden fazla imza kullanımı da söz konusudur.  Hemen gmail imza yönetme özelinde bu duruma bakılabilir ve gönderilere göre farklı mail imza modelleri seçimleri yaparak alt kısımda eklenmesi sağlanabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

Gmail İmza Kaldırma

Arzu edildiği şekilde ve sürede gmail imza ekleme yapıldıktan sonra kullanımı olmaktadır. Ayarlar kısmından Genel bölümünden İmza sayfasına girilir. Kullanımından vazgeçmek için hemen imzanın yanındaki çöp simgesine tıklanır. İmzaların tamamı kaldırılabileceği gibi yalnızca isteklerin yerine getirilmesi sonrasında “Değişiklikleri Kaydet” denilerek işlemler bitirilir. Var olan gmail imza oluşturma süreçleri sonrasında tüm biçimlendirme, şekillendirme, kullanma ve kaldırma hizmetleri de yine kolaylıkla yapılabilmektedir.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir