Google Translate Nedir?

Google Translate Nedir?

Google Translate, teknoloji devi Google tarafından sunulan ücretsiz hizmetlerden birisidir. Kimine göre çok kullanışlı kimine göre yetersiz olan bu uygulama basitçe diller arasında çeviri işlemi yapmaktadır. Bu sistem yapay zeka üzerinden çalıştığı için hızlı olması dolayısıyla her zaman net bir sonuç vermez.

Gerçek bir çevirmek tarafından yapılan çevirmeler gibi net sonuç bulmak mümkün değildir. Ancak basitçe işinizi halletmek istiyorsanız kullanabileceğiniz basit bir uygulamadır. Sistem içerisinde çok sayıda dil arasında çeviri işlemini basit ve kolay bir şekilde yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Google Translate Ne Demek?

Google Translate nedir sorusunun basit cevabı ücretsiz çeviri uygulaması demek doğru olacaktır. Direkt olarak siteye girebilir, sol tarafa istediğiniz kelimeyi ve cümleyi yazarak çevirme işlemini yapabilirsiniz. 5000 harf sayısına kadar çeviri yapmanıza izin verilmektedir. Dili algıla özelliği sayesinde hiç bilmediğiniz bir dili dahi kendi dilinize kolayca çevirmeniz mümkündür.

Örneğin bize çok yabancı olan Brezilya dilinden size gelen mesajı çevirmek için buraya yazmanız yeterli olur. Dili hemen algılayacak olan uygulama Türkçe’ye çevirisini yapacaktır. Ama söylediğimiz gibi bu çeviri net bir sonuç vermeyeceği için dikkatli hareket etmek gerekir. Daha çok basit işlerinde kullanmak daha net sonuçlar kazanmak ve işinizi hızlıca halletmek için kullanılabilir.

google translate

Google Translate Ne İşe Yarar?

Google Translate özellikle dil konusunda yeterli bilgiye sahip olmayanların kullanabilecekleri bir özelliktir. Hızlı çevirisi sayesinde çok kolay bir şekilde kullanılabiliyor. Onlarca dil arasında çeviri yapabilmek mümkündür.

  • Dili algıla özelliği bulunuyor,
  • 5000 haneye kadar kelime yazılmasına izin veriyor,
  • 100’den fazla dili bir birine hızlıca çeviriyor,
  • Doküman çeviri konusunda yardımcı oluyor,
  • Sesi algılama özelliğiyle yazma derdinden sizleri kurtarıyor.

Tüm bu özellikleri kullanıcılarına ücretsiz olarak sunan bir sistemdir. Gmail hesabınızla giriş yapmanız halinde sizlere ekstra hizmetlerde sunuyor. Geçmişte yaptığınız çevirileri görebilir, kaydedilen ve unutmak istemediğin çevirileri sizin adınıza saklar. İsterseniz sistemin gelişimine yardımcı olmak için topluluk kısmını da ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Trendyol Üzerinden Alışveriş Nasıl Yapılır?

Google Translate Çeviri İşlemi Nasıl Yapılır?

Google Translate çeviri işlemi yapmak çok basittir. Yapmanız gereken karşınıza gelen ekranın sol tarafında çevirmek istediğiniz kelimeyi veya cümleyi yazmalısınız. Sağ tarafta bulunan menüden hangi dile çeviri yapmasını istediği seçmelisiniz. 103 dil arasında hızlıca ve basitçe çeviri yapmak bu sayede mümkün olacaktır.

Sistem hale gelişime açık olduğu için net sonuçlar bulmak mümkün değildir. Çeviri yaptıktan sonra eğer cümlenin gerçek anlamını biliyorsanız ve sistemin yanlış çeviri yaptığını düşünüyorsanız düzenleme öner kısmına tıklamalısınız. Kalem şeklinde olan sekmeye tıklamak yeterli olacaktır. Yaptığınız çeviriden sonra nasıl okunduğunu merak ediyorsanız alt tarafta bulunan ses işaretine tıklamak yeterli olacaktır. Çevirinin sağında bir onay işareti bulunuyor o sonucun doğru olduğundan emin olunduğu anlamına geliyor.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir