Google Uzantı Ekleme

Google Uzantı Ekleme

En fazla tercih edilen arama motoru olmasıyla bilinen Google uzantı ekleme süreçleri hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Temelde daha fazla özelliğin elde edilmesi ve işlevsellik kazandırılmasından ötürü yapılmaktadır. Farklı eklentilerin eklenmesi söz konusu olurken bunun için misafir olunmaması ve yönetici vasfına sahip olunması gerekir. Chromebook özelinde kullanıcı statüsünde bulunulması halinde ki iş ya da okul bilgisayarlarında durum bu şekildedir, Google uzantı ekle yapılmamaktadır. Bunun olması için ise mutlak surette yönetici girişi yapılması ya da izin alınması şarttır.

Google Chorme Mobil Eklenti

Google uzantı ekleme işlemleri halihazırda kısa zaman diliminde yapılırken normal programlar tarzında çalışmaktadır. Chorme Web Mağazası girişi yapılır. Ardından sol bölümde yer alan Uzantılar sekmesine girilir. Buradan çeşitli ekleme işlemleri yapılabilmektedir. Farklı bir işlem için arama yapılarak da Google uzantı bulunabilir. Uzantının bulunması sonrasında Chorme Ekle bölümüne tıklanması yeterlidir. Uzantı ekleme süreçlerinde önemli olan ise erişim imkanı bulunan veri türleridir. Burada istenilen veri türleri için gözden geçirme yapılmaktadır. Uzantının hangi erişimlere sahip olacağı belirlenir. Sonrasında Google uzantı ekle denilerek işlemler tamamlanır. Uzantıların görülme durumu ise araç çubuğu düğmeleridir. Sonrasında bu şekilde kullanımı olur.

Google Chorme Uzantı Çalışması

Uygulamalar ile uzantıların çalışma durumlarına ilişkin herhangi bir fark yoktur. Masaüstü bilgisayarlarda programlara benzer bir çalışma durumu varken uzantılar yalnızca Google Chorme özelinde çalışır. Bununla beraber çalışmalarına dair herhangi bir olumsuz durum yoktur. Bir yazılım yüklenmesi ya da ekleme sonrasında bilgisayarın yeniden başlatılmasına da ihtiyaç yoktur. Ayrıca Kişiler bölümünden hemen Senkronizasyon ve Google Hizmetleri seçilerek her şeyin Senkronize edilmesi sağlanabilir. İsteğe bağlı olmakla beraber kişisel güvenlik için şifre konulabilir. Var olan tüm bilgilerin yanı sıra uzantıların tekrardan oturum açılmasıyla hemen yüklenmesi bu şekilde mümkün olur. İstenildiğin zaman senkronizasyon sıfırla yapılabilmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

google uzantı ekleme

Google Uzantı Senkronize Avantajları

  • Ayarlarla birlikte tüm verilerin Google hesabı özelinde kaydedilmiş şekilde kullanımı yapılır.
  • Herhangi bir nedenle hesabın silinmesi, çalınması durumlarında tüm uzantıların yeniden yüklenmesi söz konusudur.
  • Chorme özelinde yapılacak tüm uzantı eklemeleri hemen senkronize bir şekilde olacak ve tüm değişiklikler hesapta görülecek.
  • Uzantıların diğer uygulamalar ve verilerle birlikte daha iyi performans sunacakları da açıktır.

Chorme Uzantı Ekleme Sorunu

Uzantıların senkronize halde çalışması sağlanabilir, oturum açılmasıyla birlikte uzantılar kısmında hepsi listelenir. Uzantı ayarları yönetilebilir olurken aynı zamanda Google Chorme uzantı bağlantılarına dair de süreçler hakkında bilgi verilir. Diğer araçlar bölümünden Uzantılar sekmesine girilerek arzu edilen tüm işlemler yapılabilir. Burada uzantıların yanında yer alan Kaldır bölümü vardır. Arzu edilmesi halinde ona tıklayarak uzantının silinmesi sağlanabilir. Onay alımı için bir kez daha Kaldır seçilirken tamamen silinir. Daha hızlı bir işlem için ise tarayıcının araç çubuğu bölümünde yer alan uzantı kısmında sağ tıklayarak da aynı işlem daha kolay yapılabilir. Bununla birlikte Google Chorme uzantı kaldır söz konusu olurken bir süreliğine uzantının kullanılmaması da ihtimal dahilindedir. Böyle bir ihtiyacın olması halinde yine diğer araçlar bölümünden Uzantılar seçilir. Ardından devre dışı bırakılması istenen uzantıya dair işlemler yapılabilir. Belirli bir süre uzantının kullanılmayacağı unutulmamalıdır. Ancak bu durum tamamen bir silme işlemi de değildir.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir