Güncelleme Sonrasında Instagram Açılmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram Açılmıyor

Instagram, çok sık güncellemelerin yayınlandığı bir platform olarak öne çıkıyor. Sosyal medya devi tarafından yayınlanan güncellemeler ise sistemsel olarak birçok değişikliği kullanıcılara sunuyor. Genelde kullanıcıların bu güncellemelerden memnun olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bazı Instagram güncellemelerinden sonra sorunlar yaşanmaya başlıyor. Özellikle yayınlanan son sürüm güncellemelerinden sonra birçok kullanıcı, “Instagram Açılmıyor” şeklinde yorumlar göndermeye başladı. Peki, Instagram Açılmıyor veya güncelleme doğru bir şekilde yüklenmemişse neler yapmak gerekiyor?

Güncelleme Sonrasında Nasıl Bir Sorun Oluştu?

Bu konuda genel bilgilere geçiş yapmadan önce şu sıralar yaşanan sorundan biraz bahsedelim. Instagram 40 sürümünden sonra gelen mini düzenleme güncellemelerinin ardından bir sorun yaşandığı belirtiliyor. Hemen belirtelim, tüm kullanıcılar için geçerli olan bir durum söz konusu değil. Özellikle bazı Android cihazlarda, güncelleme sonrasında kullanıcıların uygulamaya giriş yapamadığı veya giriş yaptıktan birkaç dakika sonra uygulamanın kendi kendine kapandığı konusunda bilgiler veriliyor.

Instagram Açılmıyor

Henüz Instagram bu güncel konuda bir açıklama yapmış değil ancak sorunun belli cihazlarda sınırlı kalmış olması, muhtemelen Android sürümlerinden kaynaklı bir sıkıntı olduğunu gösteriyor. Güncellemenin bunun için düzenlenmesini bekleyebiliriz. Bu son birkaç gündür yaşanan durum. Şimdi genel olarak güncellemeler sonrasında Instagram Açılmıyor sorunuyla karşı karşıya kalan kullanıcılara bilgiler ve çözümler sunalım.

Instagram Açılmıyor! Ne Yapman Gerek?

İlk olarak sorunun tespit edilmesi lazım. Bu noktada anlatacağımız sistemler, güncelleme sonrasında uygulamaya giriş yapmayan kullanıcılar için. Güncelleme sonrasında yaşanan böyle tip sorunlar genelde Android işletim sisteminde karşımıza çıkıyor.

Instagram Açılmıyor

Sürümünüz çok eskiyse, yeni güncellemelerden sonra belli özelliklerin desteğinde sorunlar yaşanıyor ve uygulama açılmayabiliyor. Bu durumda yapabileceğiniz işlemler şöyle sıralayalım;

 • Instagram uygulamasını açın ve hesabınızdan tamamen çıkış yapın.
 • Sonrasında telefonunuzun ayarlar kısmına gelin.
 • Uygulamalar kısmında “Instagram” uygulamasını bulun.
 • Uygulama seçenekleri içerisinde önce “durdurmaya zorla” seçeneğine basarak uygulamanın tamamen kapanmasını sağlayın.
 • Bu aşamada illa ki uygulamayı durdurmaya zorla seçeneğini göremeyebilirsiniz.
 • Sonrasında önce “Önbelleği temizle” seçeneğini kullanarak, temizleme yapın.
 • Hemen sonrasında ise “verileri temizle” seçeneğine basın.
 • Sonrasında ise hesabınıza yeniden giriş yapmadan önce telefonunuzu yeniden başlatın.
 • Son olarak ise uygulamaya yeniden giriş yapın ve güncellemeleri kontrol edin.
 • Güncelleme varsa yükleyin. Sorun çözülecektir.
Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Ebru Polat Instagram Hesabından Takipçilerine Büyük Tepki

Not: Yaptığınız tüm bu işlemlere rağmen sorun çözülmüyorsa, uygulamayı telefondan tamamen silip en güncel versiyonu bir daha yüklemeyi deneyin. Bu aşamada Android kullanıcıları için Google servislerinin kontrol edilmesi gerektiğini hatırlatalım.

Google servislerinde güncellemeler yapılmamışsa, yeni güncellemeleri göremeyebiliyorsunuz. Eğer güncellemeyi yüklerken telefonunuzda bir sorun oluşmuş ve güncelleme yarım kaldığı için Instagram Açılmıyor sorunuyla karşı karşıya kalmışsanız, yine uygulamayı baştan kurmak en etkili yöntemlerden birisidir.

Güncelleme Sonrasında Instagram Açılmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?
5 (100%) 1 vote

One Comment

 • dogu dedi ki:

  Her güncellemede aynı hatayı veriyor instagram durduruldu diyo uygulamadan atiyor her güncellemeden sonra silip tekrar mı yükliycem. Verileri sil diyince önbelleği temizliyincede güncelleme siliniyor

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +