Habertürk Gazetesi Kime Ait? Ne Zaman Kuruldu?

Habertürk Gazetesi Kime Ait? Ne Zaman Kuruldu?

Habertürk gazetesi ülkemizde günlük yayın yapan gazetelerden birisidir. 2009 yılında yayınlanmaya başlayan gazete günümüzde web sitesi üzerinden yayın hayatına devam etmektedir. Günümüzde giderek artan internet kullanımı ve azalan gazete satışları nedeniyle 2018 yılında alınan kararla birlikte günlük basımı bırakılmış ve ardından internet üzerinden yayına devam etmesine karar verilmiştir.

Aynı isimde birde televizyon kalanı olan gazete ülkemizin en önemli habercilik noktalarından birisidir. Gazetenin ilk basımında 360 bin adet satılmıştır. Satışa başladığı andan itibaren saat 10’u gösterdiğinde tüm satış noktalarında tükendiği bilgisi aktarılmıştır. Berliner formatında basılan gazete 380 bin adet ile satış rekoru kırarak yayın hayatına son vermiştir.

Habertürk Gazetesi Ne Zaman Kuruldu?

Habertürk gazetesi ilk olarak 1 Mart 2009 yılında satışa sunulmuştur. Günlük gazete olarak basılmasına karar verilen gazete atmış olduğu manşetler, habercilik anlayıcı ile ülkemizin en dikkat çekici haber noktalarından birisi olmuştur.

Gazete günlük satışının yanında özel eklerde sunması ile dikkat çekmiştir. HT Spor, HT Magazin, HT Bulmaca olarak eklerini sunmuştur. Özel iddia eki ile insanların tercih etmesinin nedeni oldu. Bu eklerden bazıları haftanın her günü yayınlanırken, bazıları Cumartesi ve Pazar günleri yayınlanmasıyla dikkat çekmiştir. İddia ekiyse sadece Salı ve Cuma günleri sunulmuştur.

habertürk

Habertürk Gazetesinin Sahibi Kimdir?

Habertürk gazetesinin kurulduğu andan itibaren imtiyaz sahibi Ciner Yayın Holding olmuştur. Turgar Ciner’in sahibi olduğu bu şirket bu gazeteyle birlikte ülkemizde birçok medya kanalının da sahibi olması ile tanınmaktadır. Gazete 5 Temmuz 2018 tarihinde alınan kararla birlikte yayım hayatına son vererek tamamen internet gazeteciliğine odaklanmıştır. Ülkemizde en çok ziyaret edilen internet sitelerinden birisi olarak dikkat çekmektedir. En çok ziyaret edilen siteler arasında 17. olurken, online gazeteler arasındaysa altıncı sırada yer almaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

Gazetenin sloganı “Gücü Özgürlüğünde” olarak sunulmaktadır. Gazete basım esnasında hafta içi 50 kuruş, hafta sonları 1 TL’den satılmıştır. Hafta sonu verilen ek nedeniyle bu fiyata sahiptir. Gazetenin genel yayın yönetmenliği Yavuz Barlas yaparken, müdürlüğünü Mesut Toptan yapmaktadır.

Habertürk Gazetesinin Yazarları Kimlerdir?

Habertürk yayın hayatına girdiği andan itibaren çok önemli kalemlerin yazılarını yazdığı bir nokta olmuştur. Her alanda ve her konuda onlarca yazarı hala bünyesinde barındırmaktadır. Günlük, haftalık ve aylık olarak yazılar yazan isimler mevcuttur.

 • Fatih Altaylı
 • Murat Bardakçı
 • Muharrem Sarıkaya
 • Sevilay Yılman
 • Nagehan Alçı
 • Serdar Ali Çeliker
 • Serdar Turgut
 • Abdurrahman Yıldırım
 • Esin Övet
 • Oray Eğin
 • Nihal Bengisu Karaca
 • Temel Yılmaz

Bunlar tarih, gündem, siyaset, spor, moda ve magazin konularında öne çıkan yazarlardan bazılarıdır. Site üzerinde günlük olarak yazıları yayınlanan daha çok yazarı bünyesinde bulundurmaktadır. Site sosyal medyanın da gücünü kullanarak dikkat çekici bir seviyeye doğru yükselmektedir.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Habertürk Nedir?

Habertürk ülkemizde hizmet vermekte olan bir basın yayın, medya organıdır.

Habertürk Dijital Olarak Yayın Yapıyor mu?

Habertürk dijital ortamlarda da haber yayınları yapar. Tv ve internet gazeteciliğinde de hizmet sunar.

Habertürk Yurtdışında Hizmet Verir mi?

Habertürk yurtdışında basılı olarak gazete yayını yapmaz anca dijital ortamlarda yayın yapmaktadır.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir